فهرست خبرها

اولین محموله دام زنده وارد بندر چابهار شد
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
[ تعداد بازدید : ۵۰ ]
برگزاری جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
[ تعداد بازدید : ۷۱ ]
واردات دام زنده برای اولین بار از طریق بندر چابهار به کشور
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
[ تعداد بازدید : ۱۶۷ ]
آیین "درختکاری"  در شهرستان چابهار برگزار شد.
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
[ تعداد بازدید : ۹۴ ]
جشن درختکاری در شهرستان چابهار برگزار خواهد شد.
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
[ تعداد بازدید : ۳۰ ]
برگزاری جلسه کمیسیون کارگری در شهرستان چابهار
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
[ تعداد بازدید : ۶۶ ]
۱ ۲ ۳ صفحه ۴ از ۱۰ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰

جاذبه های شهرستان

نمایشگاه کامل خبرها

گزارش تصویری از برگزاری جشنواره "ورنا برنا" در چابهار ۴و۵ اردیبهشت۹۸
 

جشن ورنا برنا ۱۲
جشن ورنا برنا ۱۱
جشن ورنا برنا ۱۰
جشن ورنا برنا ۹
جشن ورنا برنا ۸
جشن ورنا برنا۷
جشن ورنا برنا۶
جشن ورنا برنا ۵
جشن ورنا برنا ۴
جشن ورنا برنا ۳
جشن ورنا برنا ۲
جشن ورنا برنا ۱


کد خبر ۸۶۳۵
۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار (س.ر)
تعداد بازدید ۵۱
برگزاری جشنواره "ورنا برنا" با حضور استاندار ۴و۵ اردیبهشت ۹۸ در چابهار
به مناسبت هفته جوان مراسم اختتامیه جشن بزرگ جوان در قالب جشنواره ی "ورنا برنا" با حضور "موهبتی" استاندار سیستان و بلوچستان در چابهار برگزار گردید.
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، جشنواره "ورنا برنا" در قالب کارگاه توانمند سازی سمن ها ، نشست مشترک مدیران و دبیران سازمان های مردم نهاد و اختتامیه جشنواره با هدف تجلیل از جوانان نخبه شهرستان و استان با حضور "موهبتی" استاندار سیستان و بلوچستان، " بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار ، "کردی" مدیر عامل سازمان منطقه آزاد، "آل اسحاق"مدیر کل طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان،"ادهم کرد" مدیر کل ورزش و جوانان استان ، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و جوانان استانی و شهرستانی در چابهار برگزار گردید. 
 

 مدیر کل طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان پنجشنبه شب در این جشنواره گفت: برای حمایت از هرگونه طرح های مرتبط با جوانان در زمینه های مختلف دریغ نخواهیم کرد.

امیر حسین آل اسحاق افزود: براساس وظیفه هر چه در توان داشتیم برای نشاط و شادابی جوانان هزینه کرده ایم.
استاندار سیستان وبلوچستان نیز در این همایش از برگزاری چنین برنامه هایی برای جوانان قدردانی کرد.
احمدعلی موهبتی افزود: برنامه ها باید براساس نشاط جوانان و جامعه همراه باشد.
وی گفت: هر برنامه ای در حوزه جوانان و سمن ها باشد از آن حمایت و شرکت خواهیم کرد.

 شایان ذکر است این جشنواره  با حمایت معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، اداره کل ورزش و جوانان استان، سازمان منطقه آزاد چابهار، شهرداری و شورای شهر، و به همت سازمان های مردم نهاد چابهار و مجمع سمن های استان برگزار شد.

کد خبر ۸۶۳۶
۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تعداد بازدید ۲۴
معاون وزیر بهداشت: ایران در آستانه حذف مالاریاست
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس برآوردهای سازمان بهداشت جهانی و اقدامات انجام شده، ایران در آستانه حذف مالاریاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار به نقل از ایرنا دکتر احمد رئیسی روز پنجشنبه در همایش روز جهانی مالاریا در چابهار اظهار داشت: در منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت ایران و عربستان تا سال 2020 می توانند به مرحله حذف مالاریا برسند.
وی بیان کرد: ایران تنها کشوری در منطقه است که بر اساس پیش بینی ها تا سال 2020 بیش از 40 درصد کاهش موارد مالاریا را داشته باشد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ایران با کشورهای مالاریا خیز نظیر افغانستان و پاکستان همجوار است و این همسایگی موجب انتقال مالاریا به کشور شده و شاخص های سلامت را همیشه پایین نگه داشته است.
وی ادامه داد: اطلاعات و آمار به دست آمده پیشرفت چشمگیر ایران در پیشگیری از ملاریا را نسبت به 2 دهه پیش نشان می دهد.
دکتر رئیسی تصریح کرد: ترددهای مرزی کنترل نشده در مرزهای طولانی جنوب شرق کشور مهمترین چالش در حوزه بهداشت و درمان است و باید امکانات و تجهیزات لازم برای کنترل بیماری پیش بینی شود.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: گرفتن گواهینامه حذف مالاریا منوط به ادامه دار بودن برنامه مبارزه با این بیماریست اما ایران تاکنون در حذف این بیماری موفق عمل کرده است.
محمدمهدی گویا افزود: نظام سلامت در سال های گذشته همواره تلاش کرده است تا خدمات درمانی برای حذف مالاریا را میان مردم به صورت عادلانه تقسیم کند. 
وی ادامه داد: با وجود موفقیت های نظام سلامت در مبارزه با مالاریا، گزارش دهی از موارد ابتلا به این بیماری حتی از طریق بخش خصوصی در کشور جنبه اجباری دارد.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص انتقال مالاریا از طریق پشه آنوفل به تقویت نظام مراقبت حشره شناسی کشور نیز اشاره کرد و آن را از اولویت های برنامه حذف مالاریا برشمرد.

**آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 540 تختخوابی چابهار تسریع شود
امام جمعه چابهار نیز در این همایش از زحمات و تلاش های شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برای کاهش بیماری ها و ارتقای شاخص های سلامت قدردانی کرد.
حجت الاسلام سیدمحمد موسوی افزود: اقدامات ارزنده جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت در استان سیستان و بلوچستان ستودنی است.
وی بر تسریع ساخت بیمارستان٥٤٠ تختخوابی چابهار توسط وزارت بهداشت تاکید کرد و افزود: بعد از حدود 6 ماه از کلنگ زنی این پروژه بهداشتی هیچ اقدام عملی تا کنون انجام نشده است.

**برای کنترل مالاریا همه مشارکت کنند.

سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار نیز با بیان اینکه برای کنترل مالاریا همه مشارکت کنند افزود: با توجه به مشکلات بهداشتی و بیماری های واگیری که در کشورهای همسایه وجود دارد یکی از مهمترین اقدامات بهداشت و درمان کنترل بیماری ها نظیر مالاریاست.
رحمدل بامری افزود: با وجود سختی های موجود کنترل بیماری به نوعی جهاد در راه خدا محسوب می شود.
وی با اعلام حمایت فرمانداری از اقدامات شبکه بهداشت و درمان چابهار مشارکت تمامی اعضای شورای اداری در پیشبرد اهداف بهداشتی در این شهرستان را خواستار شد.
وی همچنین خواستار جذب نیروهای بومی ماندگار در بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی این شهرستان شد و اظهار داشت: ديوان عدالت اداری مبنی بر جذب نیرو برای بیمارستان ۵۴۰ تختوابی مصوباتی داشته است و از آنجایی که استان از نظر نیروی انسانی توانمند و متخصص ظرفیت مناسبی دارد، این میطلبد و انتطار به حق  مردم این استان است که اولویت استخدام در این مرکز با نیروهای ماندگار استانی و شهرستانی باشد.

**افزایش حاشیه نشینی در چابهار تهدید جدی در شاخص های سلامت 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر نیز گفت: افزایش حاشیه نشینی، زاغه نشینی، کمبود امکانات در این مناطق و ترددهای غیرمجاز مرزی در چابهار تهدید جدی در ارتقای شاخص های سلامت است و همیشه با چالش هایی در این زمینه مواجه هستیم.
دکتر محمدمهران امینی فرد اظهار داشت: کنترل بیماری ها از جمله مالاریا به دنبال اقدامات انجام شده و فعالیت های شبانه روزی محقق می شود و باید در نقاط حاشیه نشین برق و سایر امکانات رفاهی وجود داشته باشد تا شاهد این نوع از بیماری ها نباشیم.
وی افزود: در سال گذشته با اقدامات موثر دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر شاهد کاهش موارد محلی مالاریا در حوزه این دانشگاه هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به همجواری چابهار با پاکستان اشاره کرد و افزود: تردد های غیرمجاز تهدید جدی در افزایش مالاریاست.
وی به آمار بیش از 25 هزار نفری اتباع خارجی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اشاره کرد و گفت: باید در مرزها امکانات لازم برای کنترل این نوع از بیماریها پیش بینی شود.
امینی فرد ادامه داد: برنامه حذف مالاریا با چالش ‌هایی نظیر شروع فصل کشاورزی و ورود اتباع بیگانه، 2 ملیتی بودن افراد، کمبود نیروهای بهداشتی برای مراقبت و بیماریابی مالاریا و افزایش حاشیه نشینی روبروست.
وی تصریح کرد: مالاریا از مهمترین بیماری‌ های عفونی است و این بیماری تبعات بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بابیان اینکه یک میلیون و 234 هزار نفر زیر پوشش این دانشگاه هستند گفت: 900 هزار نفر از این افراد در روستاها سکونت دارند.
همایش روز جهانی مالاریا با هدف تبیین موفقیت ها در جلوگیری از بیماری مالاریا و بحث تبادل نظر برای کاهش آن امروز/پنجشنبه/ با حضور اساتید و مدیر منطقه ای برنامه مبارزه با مالاریا در سازمان جهانی بهداشت و شماری از مسئولان کشوری و استانی در چابهار آغاز به کار کرد.

در این همایش کریستف هامل من نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، رئیس مجمع نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، مدیر برنامه مبارزه با مالاریا در دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت و رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار نیز حضور داشتند.

همایش مالاریا
همایش مالاریا
همایش مالاریا

کد خبر ۸۶۳۳
۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار (س.ر)
تعداد بازدید ۲۱
نیمه شعبان ، خجسته میلاد با سعادت منجی عالم بشریت و هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) گرامی باد.
فرا رسیدن نیمه شعبان
 خجسته میلاد با سعادت منجی عالم بشریت
 حضرت مهدی صاحب الزمان (عج)
 ‏هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) گرامی باد.
کد خبر ۸۶۱۱
۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
تعداد بازدید ۱۶
بازدید نماینده فرمانداری ویژه چابهار با همراهی بازرسین اداره صنعت، معدن و تجارت از خبازی های سطح شهر چابهار
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، پیرو تصمیمات کارگروه آرد و نان شهرستان بمنظور نظارت مستمر بر نحوه فعالیت خبازی های سطح شهرستان در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در عرضه نان، از تعدادی خبازی های سطح شهر بازدید به عمل آمد. 
 
در این بازدید بر رعایت الزامات بهداشتی و صنفی در روند ارائه نان با کیفیت به شهروندان تاکید و به واحدهای صنفی (خبازی) متخلف تذکرات لازم گوشزد گردید. 
 همچنین در حاشیه بازدید با توجه به در پیش بودن ایام ماه مبارک رمضان بر ضرورت اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان بر صنف خبازان علی الخصوص قنادی ها مبنی بر رعایت الزامات بهداشتی، صنفی و رعایت نرخ مصوب تاکید شد.
ـ
لازم بذکر است ازشهروندان عزیز درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی و بهداشتی، مراتب تخلف را به دستگاههای نظارتی ذیربط گزارش نمایند.
کد خبر ۸۶۱۰
۳۱ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۲۰
اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان چابهار در سال 98 برگزار شد.
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار؛ اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان به ریاست مهندس بامری سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار و با حضور رئیس ورزش و جوانان و دیگر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.
 
سرپرست فرمانداری در این جلسه اظهار نمود: جوانان سرمایه ها و پتانسیل های بسیار خوب و ارزشمند جامعه ما هستند و نیازمند حمایت و توجه جدی مسئولان می باشند.
 
مهندس بامری بر هماهنگی و همکاری بین بخشی ادارات شهرستان تاکید کرد و افزود: برنامه های ورزشی و امور جوانان با هماهنگی دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان برگزار شود.
 
رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ابراز داشت: اشتغال یکی از عوامل اصلی و تاثیرگذار در زندگی و آینده جوانان است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 
ایشان همچنین تشکل های مردمی را در کنار دولت و بخش خصوصی از محورهای مهم توسعه پایدار دانست. 
وی تاکید کرد: تغییر نگرش مردم و ایجاد این باور که مردم خودشان محوریت تصمیم سازی و مداخله در امور را دارند باعث کنترل آسیب می شود.
وی اضافه کرد :سازمان های مردم نهاد با داشتن نفوذ اجتماعی و جذب اعتماد مردمی، سرمایه اجتماعی بالایی دارندو می توانند در جامعه هدف مشخص اثرگذاری مستقیم و مطلوب کنند.
 
مهندس بامری برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان را خواستار و بیان کرد: اجرای برنامه های مختلف و با نشاط برای جوانان ، فراهم کردن شرایط حضور آنان در جامعه و برنامه های تدارک دیده شده با محوریت جامعه جوان و توجه لازم به آنان به منظور شکوفایی استعدادهای آنها بایستی مد نظر باشد تا نقشی که این قشر می تواند در توسعه ایفا نماید پررنگ شود.
 
 در ادامه این جلسه برنامه های مختلف از سوی اعضای جلسه پیشنهاد شد و مقررگردید اداره ورزش و جوانان ضمن ارائه برنامه های ویژه هفته جوان، زمینه همکاری ادارات عضو این ستاد و اجرای برنامه ها را فراهم نماید.
 
گفتنی است غبار روبی و عطر افشانی مزار شهداء ، دیدار با خانواده معزز شهداء ،جشنواره بازی های بومی و محلی بانوان ، همایش پیاده روی خانواده،مسابقات فوتبال ساحلی پسران رده سنی جوانان ، از برنامه های اجرا شده در  هفته جوان بوده و "جشن جوان ورنا و برنا" مورخ ۵ اردیبهشت ۹۸ با محوریت جوان از دیگر برنامه های  هفته فوق خواهد بود.

 

هفته جوان
هفته جوان

کد خبر ۸۶۰۹
۳۱ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۲۱
آمادگی سرمایه گذار داخلی و خارجی در بخش گردشگری چابهار
 
 به منظور جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه صنعت گردشگری چابهار جلسه ای با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و سرمایه گزاران بخش خصوصی در محل فرمانداری برگزار گردید.
 ‏
 ‏ در این جلسه "سعیدی" سرمایه گذار بخش خصوصی که دارای شرکای خارجی می باشد با توجه به پتانسیل های بی بدیل گردشگری چابهار آمادگی خود را جهت انجام سرمایه گذاری در صنعت گردشگری به مبلغی بالای ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام نموده است.
 
همچنین رحمدل بامری سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، جلال زایی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان، آمادگی کامل خود را جهت حمایت از سرمایه‌گذار مذکور اعلام داشتند و مقرر گردید تا در این خصوص اقدامات بایسته صورت پذیرد.
کد خبر ۸۶۰۸
۲۹ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۲۴
برگزاری جلسه بررسی و رفع موانع طرح ساماندهی حاشیه چابهار
به منظور بررسی و رفع موانع اجرای طرح ساماندهی روستاهای حاشیه نشین حریم شهر چابهار، جلسه ای با حضور معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و مسئولین ستادهای معین بنیاد مذکور در محل فرمانداری ویژه چابهار، به ریاست سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار با حضور معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری و بخشدار مرکزی برگزار گردید.
 
 در این جلسه برخی از مسائل و مشکلات طرح مذکور مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای لازم جهت سرعت بخشیدن طرح فوق اتخاذ گردید.
کد خبر ۸۶۰۷
۲۹ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۵
برگزاری جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان در چابهار
 
 
جشن میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، فرمانده سپاه پاسداران، و جمعی از مسئولین و مقامات محلی شهرستان در تالار وحدت دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزارشد.
 
در این جشن برنامه‌های شاد و مفرح، استندآپ کمدین، موسیقی زنده و تقدیر از جوانان نخبه بسیجی شهرستان چابهار و همچنین آیین گلریزان جهت کمک به ساخت مسکن برای مناطق سیل‌زده استان های گلستان، لرستان، خوزستان اجراء شد.
کد خبر ۸۶۰۶
۲۹ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۲۱
بازگشایی مسیل ها و آبروهای سطح شهر چابهار
 
بازدید میدانی سرپرست فرمانداری چابهار به همراه دادستان و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان از نحوه انجام عملیات بازگشایی مسیل هاو آبروهای سطح شهر 
 
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به همراه دادستان و فرمانده نیروی  انتظامی ، از نحوه انجام عملیات بازگشایی آبروها ،مسیل ها، آزادسازی بستر و حریم رودخانه‌های سطح شهر به منظور اطمینان از باز بودن مسیرهای عبوری سیل و حفظ زیرساخت‌ ها که توسط شهرداری بندر چابهار در حال انجام است از نزدیک بازدید و بررسی نمودند.

 

کد خبر ۸۵۷۵
۲۴ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۵۴
تمام تمهیدات لازم برای مقابله با بحران سیل در شهر چابهار در حال انجام است
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار،"رحمدل بامری" پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران افزود: بر اساس هشدارهای هواشناسی نسبت به بارندگی ها و احتمال آبگرفتگی، سیلابی شدن مسیر ها و رودخانه ها، سه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در حوزه شهرستان و جلسات متعدد در حوزه های بخشی با مسئولیت بخشداران با مجموعه‌های مختلف انجام شده و مقدمات بهره‌برداری از این نعمت الهی به شکل مطلوب در همه زمینه ها فراهم شده به گونه ای که در جاهایی که نیاز به سیل بند، بازگشایی مسیرها بوده پیش بینی و کمپ های روباز یا مکان های سالن ورزشی و امکاناتی که در حوزه شهرستان داریم صورت گرفته وهمین طور تامین سوخت ، وضعیت بازار و مایحتاج مردم اعم از آرد و نان و ملزومات اساسی به شکل مناسب و به اندازه کافی پیش بینی های لازم صورت گرفته است.
 
 سرپرست فرمانداری و رئیس ستاد بحران شهرستان چابهار بیان کرد: همه عوامل و مسئولان مدیریت بحران شهرستان اقداماتی را که برای مدیریت و هدایت آبهای سطحی لازم است را بررسی نمودند و تمهیدات لازم انجام پذیرفته است و در حال کنترل این موضوع هستیم.
 
بامری اظهار نمود: ‏ در حوزه کشاورزی اقدامات موثری شکل گرفته و همچنین در حوزه زیر بنایی همه دستگاه‌های اجرایی و اعضای شورای تامین حتی خود مردم، دهیاران و شوراها با اطلاع رسانی به موقع و کافی آمادگی بهره مندی از نعمت الهی را اعلام نمودند.
 ‏ وی گفت: مردم هیچ نگرانی از این باب که ما خدای ناکرده دچار یک سری مشکلاتی شویم که این بارندگی با خود چه خواهد داشت را نداشته باشند، اما از طرفی ما باید امادگی لازم و تمام سعی و تلاش خودمان را بکنیم تا خساراتی را نداشته باشیم که انشالله این گونه خواهد بود.
 ایشان ادامه داد :به فضل خدا تا حالا ما بیشترین بارندگی به میزان ۱۷۰ میلیمتر را دوره گذشته در چابهار و دشتیاری داشتیم که هیچ گونه خسارت جانی نداشته و چون آمادگی لازم و شرایط کافی فراهم شده بود توانستیم خسارت مادی و زیربنایی را هم به حداقل برسانیم.
 سرپرست فرمانداری ویژه چابهاردر خصوص شایعات و مطالبی که نقل قول می شود گفت: مردم عزیز حتما آنچه که از صدا و سیما و از سوی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان اعلام می شود توجه کنند.
 وی افزود: بنابر تصمیم و پیش بینی  شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کلیه مدارس شهرستان به لحاظ سیلابی شدن مسیر خیابان های مدارس و احتمال اینکه بعضی از مدارس ما شرایط استاندارد را نداشته باشند و جلوگیری از خطرات ، سلامت جان دانش‌آموزان و مجامع،برای فردا یکشنبه 25 فروردین 98  در شیفت صبح و عصر تعطیل هستند و اگر نیاز بر این شد و احتمال دادیم که خطراتی وجود دارد، تعطیلی مدارس برای روز دوشنبه نیز اعلام خواهد شد.
کد خبر ۸۵۷۱
۲۴ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۴۰
برگزاری جلسه "شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان چابهار"

 

دومین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان به ریاست "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان و دیگر اعضاء شورای مذکور در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار،"رحمدل بامری" شامگاه جمعه در دومین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان چابهار در سال جاری، با تقدیر از اقدامات پیشگیرانه و برنامه ریزی مناسب اعضای این شورا در پی بارش های اخیر، پیشگیری را اصل اول مدیریت بحران عنوان کرد.

وی افزود: برای جلوگیری از حوادث احتمالی و سامانه بارشی اعلام شده از سوی کارشناسان هواشناسی ضروری است اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران بویژه بخشداران، شهرداران در شهرها و دهیاران در روستاها ضمن بازدید و نظارت بر مسیر رودخانه ها و مسیل ها و انهار از باز بودن دهانۀ پل ها و مسیل ها مطمئن باشند تا در صورت بروز سیلاب و یا طغیان رودخانه ها ، سیل از مسیر اصلی خود خارج نشده و به شهرها و روستاها آسیب وارد نکند.

 رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اظهار نمود، بلایای طبیعی قابل پیش بینی نیست، افزایش توانمندی و حفظ آمادگی دستگاه های اجرایی به ‌منظور رویارویی با حوادث و بلایای طبیعی جهت مقابله و کاهش اثرات آن یک اصل مهم و ضروری است.

 ‏

 "رحمدل بامری" مطرح کرد:در بحث مدیریت بحران تمام دستگاه های اجرایی باید همیشه آمادگی لازم را داشته باشند تا با ارائه خدمات به موقع و مدیریت صحیح، بتوان صدمات و خسارات را به کمترین حد ممکن کاهش داد.

وی ادامه داد : آمادگی و حضور تمامی دستگاهها و مدیران اجرایی به ویژه اعضای ستاد مدیریت بحران جهت جلوگیری از حوادث طبیعی بنابر گزارش‌های هواشناسی در محل خدمت خود الزامی است.

 

 سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار افزود:اصحاب رسانه در اطلاع رسانی به موقع و صحیح نقش موثری دارند و ضروری است تمام اخبار و اطلاعات را از طریق فرمانداری و ستاد مدیریت بحران دریافت و منتشر کنند.

 

در ادامه جلسه شرح وظایف هر یک از دستگاه‌های مربوطه ارائه شد و اعضای ستاد بحران شهرستان نظرات کاربردی خود را اعلام کردند.


دومین جلسه ستاد بحران 98
دومین جلسه ستاد بحران 98

کد خبر ۸۵۴۵
۲۳ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۴۳
"ملت ایران همه پاسدار و سپاهی هستند"
"ملت ایران همه پاسدار و سپاهی هستند"
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار ، "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در پیامی اقدام خصمانه آمریکا جهانخوار علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را  محکوم کرد .
 
در این پیام آمده است :
((بسم الله الرحمن الرحیم))
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا
 
 
دشمن زبون و ذلیل، آرزوی تضعیف نظام جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران قهرمان را به گور خواهد برد، رئیس جمهور دیوانه و وحشی آمریکا در اقدامی مذبوحانه و با جنون محض، نهاد مقدس انقلابی که از بطن مردم برخاسته و بر اساس قانون شکل گرفته و همواره در طول ۴۰ سال از عمر با برکت این نظام الهی که پاسدار ارزش های والا و ملی بوده را تروریست می‌نامد، این در حالیست که سپاهیان قهرمان و جان برکف در طول هشت سال دفاع مقدس در کنار سایر نیروهای مسلح و مردم انقلابی و سایر ارکان نظام حماسه‌ها آفریدند و در سازندگی کشور در همه مراحل فرهنگی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و ... و همینطور حوادث متعدد مانند سیل زلزله در خط مقدم خدمت به مردم عزیز قرار داشته و دارند و همینطور در مبارزه با دشمنان اسلام و بشریت خصوصاً داعش ، تکفیری ها و گروهک ها، قهرمانانه مبارزه کردند و آنها را به خاک سیاه نشاندند.
‏اقدام آمریکا یک اقدام غیر انسانی و ضد بشریت است چرا که در طول تاریخ مسبب اصلی تشکیل و وجود گروه های تروریستی القاعده، داعش و گروهک‌‌های تکفیری، آمریکاست و در واقع سردمداران آمریکا تروریست واقعی هستندکه امروز نتوانسته به اهداف پلید خود برسد دست به چنین اقدام جنون آمیزی می‌زند.
‏ ملت ایران همه پاسدار و سپاهی هستند، عظمت و شوکت سپاه در راستای تامین امنیت و حفظ مرزها ستودنی واتحاد مردم، چون تیری بر چشم و قلب دشمنان است.
‏چه زیبا فرمود حضرت امام راحل(ره)، "اگر سپاه نبود کشور هم نبود" و چه زیبا می‌فرمایند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ،"سپاه پیش رو در همه ی صحنه های ترقی و تعالی نظام و کشور است".
‏ سپاه مدافع شجاع حافظ مرزهای شرف و آزادگی و امنیت کشور است،سپاه مولود انقلاب، ملت و سرباز جان بر کف ولایت، حامی مظلومان و امت و دژ مستحکم در مقابل جهانخواران و رذالت است.
‏ برادر سپاهی و پاسدار به شما افتخار می کنیم و بر دستان و پیشانی تان بوسه می زنیم و به غیرت شجاعت، شهامت و همت والایتان افتخار می کنیم و از درگاه ایزد منان توفیق حیات سرافرازانه توأم با عزت و سربلندی در پرتو نعمت نظام والای اسلامی برای همه شما  عزیزان را مسئلت دارم.
کد خبر ۸۵۴۶
۲۱ فروردین ۱۳۹۸
تعداد بازدید ۲۱
سالروز مبعوث شدن حضرت محمد مصطفی (ص) به پیامبری

 

27 رجب، سالروز مبعوث شدن حضرت محمد مصطفی (ص) به پیامبری، روزی فرخنده و مبارک و از بزرگترین اعیاد مسلمین عالم است.

 

در این روز حضرت محمد (ص) به عنوان آخرین فرستاده الهی برای هدایت بشریت به پیامبری مبعوث شد تا اسلام را به عنوان کامل ترین دین الهی به جامعه بشری ابلاغ و مردم را به سوی این دین مبین دعوت نماید.

 

بعثت نبی مکرم اسلام (ص) تکمیل کننده راه هدایت انسان ها به سوی سعادت در امتداد راهی بود که دیگر پیامبران الهی پیمودند و خاتم الانبیاء با تکیه بر قدرت لایزال الهی در مسیر گستراندن دین اسلام در سراسر عالم کوشید.

 

عید سعید مبعث از ایام و اعیاد وحدت آفرین برای مسلمانان جهان است که ویژگی های مشترک مذاهب مختلف اسلامی از جمله اعتقاد به خدای یگانه، حضرت رسول اکرم (ص) و کتاب آسمانی قرآن در آن نمایانگر است.

 

مسلمانان باید با بهره گیری از چنین فرصت هایی، اتحاد و همدلی خود را روز به روز تقویت کنند و از این همبستگی در راستای رشد و تعالی بیشتر بهره  ببرند.

 

فرارسیدن 27 رجب عید سعید مبعث را به آحاد مختلف ملت ایران و به خصوص مردم شریف و ولایتمدار شهرستان چابهار تبریک و تهنیت عرض می نماییم و امیدواریم همگان با اعتقاد راسخ در مسیر ارزش های اصیل اسلامی گام برداریم. 

         

روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار

کد خبر ۸۵۶۵
۱۴ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۲
حمایت بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت رمز توسعه گردشگری است
 
 
تقویت و حمایت از مراکز و موسسات بخش خصوصی ارائه دهنده خدمات گردشگری، متضمن پویایی، رونق و رمز توسعه صنعت گردشگری است.
 
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، در بازدید سرزده مسئولین کمیته های بازرسی، ارزیابی عملکرد و آمار برنامه ریزی " ستاد دائمی خدمات سفر  شهرستان چابهار " از ستاد اسکان میهمانان نوروزی بر لزوم و توجه به شناسایی، انعکاس و مرتفع نمودن موانع و مشکلات احتمالی در روند ارائه خدمات به مسافرین اعم از: خدمات اقامتی، رفاهی، تفریحی و تورگردانی تاکید گردید.
 
 همچنین در طی این بازدید بر ایجاد و توسعه سامانه های نظرسنجی، پذیرش انتقادات و پیشنهادات جهت بهینه سازی خدمات گردشگری توسط دستگاههای متولی تاکید شد.
 ‏
گفتنی است شهرستان چابهار  از مهمترین شهرهای بندری ایران است که در سالهای اخیر با توجه به پتانسیلهای بسیار بالای آن در حوزه گردشگری مورد توجه هموطنان قرار گرفته است و هر ساله هم استانیهای عزیز و هموطنان  گرامی این شهرستان را بعنوان مقصد گردشگری خویش انتخاب می نمایند.
کد خبر ۸۵۶۳
۱۳ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۱
تامین نیاز نان شهروندان و مسافرین نوروزی
 
در راستای تحقق اهداف و برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار و به استناد تصمیمات "کارگروه آرد و نان شهرستان چابهار" مقدار ۲۰۰ تن سهمیه آرد مازاد بر سرانه ی  شهرستان ویژه ایام نوروز به منظور تامین نیاز نان شهروندان و مسافرین نوروزی جذب و بین خبازی های سطح شهرستان توزیع گردید، همچنین در این راستا تعداد ۳۰ واحد خبازی سطح شهر بصورت کشیک و یک واحد خبازی  بصورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات و تامین نان شهروندان می باشند.
 
⭕ به شهروندان عزیز توصیه می شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف، اعم از گرانفروشی، کم فروشی و عدم رعایت موازین بهداشتی، با سامانه ۱۲۴رسیدگی به تخلفات صنفی تماس حاصل نمایند.
کد خبر ۸۵۶۲
۱۲ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۲
روز استقرار نظام جمهورى اسلامى و تجلى اراده ملت ایران گرامى باد.

 

۱۲ فروردین ماه، سالروز به ثمر نشستن خون شهیدان و مجاهدت ایثارگران، روز استقرار نظام جمهورى اسلامى و تجلى اراده ملت ایران گرامى باد.

کد خبر ۸۵۶۴
۱۲ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۰
تامین اقلام و کالاهای اساسی شهروندان
تامین اقلام و کالاهای اساسی شهروندان از اولویت های ستاد هماهنگی کنترل و تنظیم بازار شهرستان چابهار 
 
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، با توجه به وظایف ‌ستاد هماهنگی، کنترل و تنظیم بازار شهرستان و با هدف نیازهای اولیه شهروندان و مسافرین نوروزی و پیگیری های بعمل آمده از سوی ستاد مذکور اقلام و کالاهای اساسی علی الخصوص مواد پروتئینی شامل گوشت قرمز و گوشت مرغ تامین و از طریق مراکز عرضه معتبر در بین شهروندان در حال توزیع می باشد. 
 
همچنین با توجه به تصمیمات ستاد مذکور به منظور تنظیم بازار گوشت قرمز و پیرو تصمیمات ستاد تنظیم بازار کشور، قریب به ۱۵۰۰ راس دام سبک از محل دامهای وارداتی جهت بازار چابهار تخصیص و بصورت روزانه در بازار مصرف شهرستان در حال توزیع می باشد. که در همین راستا جهت رفاه شهروندان و سهولت در دسترسی ایشان در تامین مواد پروتئینی نظارتهای لازم بصورت مستمر و روزانه بر روند توزیع در حال انجام می باشد.
 
شایان ذکر است، "فروشگاه  تعاون روستایی"،"فروشگاه رفاه"، "قصابی شهریار"(بلوار توحید پشت مسجد جامعه اهل سنت ) و "قصابی کنار شهرداری" نیز از مراکز توزیع گوشت قرمز در شهر چابهار است.

تنظیم بازار

کد خبر ۸۵۶۰
۱۱ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۲
فعالیت شبانه روزی جایگاههای سوخت شھرستان چابهار
 
 
 جایگاههای عرضه سوخت شهرستان چابهار با تمام ظرفیت در راستای تامین سوخت شهروندان و مسافرین بصورت شبانه روزی مشغول به فعالیت می باشند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، از انجاییکه شهرستان چابھار مهمترین مقصد گردشگری هم استانیهای عزیز و یکی از مقاصد گردشگری هم میهنان گرامی در ایام تعطیلات نوروز می باشد همه ی جایگاههای عرضه سوخت شهرستان چابهار با تمام ظرفیت در راستای تامین سوخت شهروندان مشغول به فعالیت بوده و نیز نظارت های لازم از سوی دستگاههای نظارتی «فرمانداری ویژه شهرستان و شرکت پخش فرآورده های نفتی ناحیه چابهار»  بر روند ارائه خدمات توسط جایگاههای عرضه سوخت در حال انجام می باشد. 
اما با توجه به تعداد محدود جایگاههای سوخت شهرستان ‌و از سویی حجم بسیار بالای ورود مسافر و گردشگر به مقصد چابهار گاها موجب ازدحام صفوف عرضه سوخت می گردد. لذا با توجه به  اهمیت ایجاد رضایتمندی عمومی، از همشهریان عزیز و میهمان نواز چابهار تقاضا می شود جهت تسریع و تسهیل در خدمات رسانی به ایشان و مسافرین نوروزی، به منظور سوختگیری خودروی خویش حتی المقدور از کارتهای سوخت شخصی استفاده  و در صورت ضرورت از کارت جایگاه استفاده نمایند.
 
لازم بذکر است بنابر آمار رسمی از ابتدای تعطیلات نوروز تا کنون ۹۷/۱/۷ بالغ بر سیصدهزار خودرو در محورهای مواصلاتی منتهی به شهرستان چابهار تردد داشته اند.
کد خبر ۸۵۵۹
۸ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۱
700 اثر طبیعی و تفریحی چابهار چشم انتظار گردشگران نوروزی
700 اثر طبیعی و تفریحی چابهار چشم انتظار گردشگران نوروزی
 
سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژہ شهرستان  چابهار گفت: بیش از 700 اثر طبیعی، تاریخی و تفریحی این شهرستان پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی از سراسر کشور هستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به نقل از ایرنا،"رحمدل بامری" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران با آب و هوایی مطلوب، سواحل شنی ماسه ای و صخره ای سالانه میزبان صدها هزار مسافر است.
وی بیان کرد: چشم ‌اندازهای زیبا، آثار تاریخی و فرهنگی، بازارهای سنتی و مدرن و دهها جاذبه دیگر آماده استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی است.
سرپرست فرمانداری چابهار با اشاره به اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفر برای استقبال مطلوب از گردشگران نوروزی خاطرنشان کرد: نمایشگاه صنایع دستی آثار دست هنرمدان بلوچ و نمایشگاه عیدانه در سه نقطه شهر با همکاری شهرداری برپا شده است.
وی برگزاری جشن بهار طبیعت در ساحل رمین، جشنواره مسابقات بومی محلی، جشنواره موسیقی بلوچی «زیمل» در دریا بزرگ، جشنواره موسیقی با همکاری اداره ارشاد اسلامی در سطح شهر برای پرکردن اوقات فراغت مسافران برنامه ریزی شده است.
بامری به صدور مجوز موقت به بعضی از بوم گردی های نوار ساحلی برای خدمات دهی به مسافران اشاره کرد و افزود: این اقدام منجر به جذب و ماندگاری بیشتر گردشگران شده است.
وی نظارت شبانه روزی از تاسیسات گردشگری و خدمات دهی توسط ستاد خدمات سفر، افزایش 28 چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر، ساماندهی قایق ها در دریا کوچک و جانمایی 2 مکان برای قایق های پدالی را از دیگر اقدامات برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی در ایام نوروز برشمرد.
سرپرست فرمانداری ویژہ شهرستان چابهار ادامه داد: کالاهای اساسی و ضروری نظیر گوشت گرم و مرغ به اندازه کافی خریداری شده و همچنین تهیه میوه شب عید (سیب و پرتقال) در مکان های مختلف شهر در حال توزیع است.
وی بیان کرد: گروههای امدادی هلال احمر در ایام نوروز در پست های مختلف استقرار دارند و برنامه ریزی کشیک نوروز برای نانوایی ها و برخی صنوف خدمات رسان نیز انجام شده است.
بامری ایجاد پنج پارکینگ ساحلی برای توقف مسافران، استقرار تمامی دستگاههای خدمات رسان در مسیر های پر تردد، ایجاد سرویس های بهداشتی در ساحل رمین و درک با کمک خیران را از دیگر اقدامات ستاد خدمات سفر چابهار برای استقبال از گردشگران عنوان کرد.
وی تصریح کرد: 36 مدرسه با 382 کلاس درس با امکانات کولر، یخچال، فرش، متکا و پتو برای اسکان میهمانان و مسافران نوروزی در شهرستان چابهار آماده شده است.
سرپرست فرمانداری ویژہ شهرستان چابهار گفت:امسال برای نخستین بار واحدهای مسکونی مردم که تمایل به اجاره در ایام نوروز را دارند شناسایی شده که خوشبختانه هم اینک حدود 600 خانه برای اجاره به مسافران نام نویسی کردند.
 
 منطقه آزاد چابهار در شرق خلیج زیبای چابهار و اسکله های تجاری و صیادی متعدد در نوار ساحلی چابهار- گواتر، سواحل ماسه ای، پدیده موج فشان دریا بزرگ، جنگل حرا، ساحل صخره ای، کوههای مریخی، درخت انجیر معابد، تمساح پوزه کوتاه (گاندو)، گل فِشان، ساحل شنی، زیستگاه لاک پشت دریایی، پرندگان مهاجر، دلفین های زیبا، فرش خزه ها، لیپار و دشتار و بسیاری جاذبه های طبیعی گوشه ای از زیبایی های طبیعی مقصد مهم گردشگری چابهار و کنارک محسوب می شوند.
قلعه پرتغالی ها، آرامگاه سید غلامرسول، ساختمان قدیم فرمانداری (موزه محلی)، حسینیه آل رسول، ساختمان های قدیمی گمرک، پست و روستای تیس از جمله آثار تاریخی شهرستان چابهار به شمار می روند.
آثار طبیعی این شهرستان نیز شامل ساحل ماسه ای، کوههای مینیاتوری، اسکله ها، تالاب لیپار، درخت انجیر معابد، صخره های مرجانی و غارهای بان مسیتی تیس است.
کد خبر ۸۵۵۸
۷ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۸
آمادگی کامل جایگاه‌های سوخت شهرستان چابهار در ایام نوروز 98
 
 
در بازدید بازرسان فرمانداری چابهار بررسی شد:
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، "علی خلیلی" جانشین رئیس ناحیه مرکزی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار گفت؛ تمامی جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی شهرستان چابهار در ایام نوروز آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.
 
وی افزود؛در ایام نوروز جایگاههای سطح شهر چابهار از جمله
منطقه آزاد با ۸کارت سوخت(هر کارت سوخت ۱۰هزار لیتر)،
جایگاه شیلات ۱۲ کارت سوخت (هر کارت سوخت ۲۵۰۰ لیتر)،
جایگاه تیس ۴ کارت سوخت (۱۰هزار لیتر)
و جایگاه ترمینال با ۸ کارت سوخت (۱۰هزار لیتر) جهت خدمات رسانی به مسافرین نوروزی به صورت روزانه شارژ می شوند.
 
وی تاکید کرد: بر همین اساس، مسافران گرامی می‌توانند هرگونه نارسایی، انتقادات و پیشنهادات خود را در تمام ساعت‌های شبانه‌روز با شماره تماس مرکز پاسخگویی شرکت ملی پخش با شماره ۰۹۶۲۷ در میان بگذارند.
کد خبر ۸۵۵۷
۶ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۷
اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفرشهرستان چابهار  در نوروز ۹۸
از جمله اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفرشهرستان چابهار  در نوروز ۹۸: 
 
۱ . برپایی نمایشگاه صنایع دستی در سطح شهر 
۲.برپایی نمایشگاه عیدانه  در سه نقطه شهر با همکاری شهرداری
۳.برگزاری جشن بهار طبیعت در ساحل رمین 
۴.برگزاری جشنواره  مسابقات بومی محلی 
۵.برگزاری جشنواره ذیمل (دریا بزرگ)
۶.برگزاری جشنواره موسیقی با همکاری ارشاد در سطح شهر
۷. مجوز موقت به بعضی از  بوم گردی های در نوار ساحلی جهت خدمات دهی مسافران
۸. نظارت شبانه روزی  از تاسیسات گردشگری و خدمات دهی توسط ستاد
۹.افزایش ۲۸ چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر
۱۰.ساماندهی قایق ها در دریا کوچک و جانمایی دو مکان برای قایق های پدالی
۱۱. کالای اساسی و ضروری مثل گوشت گرم و مرغ خریداری شده و همچنین تهیه میوه شب عید (سیب و پرتقال) درحال توزیع می باشد.
۱۲.استقرار امدادرسان هلال احمر در ایام نوروز در پست های مختلف
۱۳. برنامه ریزی کشیک نوروز بر نانوایی ها جهت ارائه نان در طول روز
۱۴.ایجاد 5 پارکینگ ساحلی برای توقف مسافران 
۱۵. استقرار کلیه دستگاههای خدمات رسان در مسیر های پر تردد
۱۶. ایجاد سرویس های بهداشتی در ساحل رمین و درک با کمک خیران
۱۷. ایجاد 382 کلاس در آموزشگاهای سطح شهر جهت اقامت
۱۸.  ثبت نام بالای ۵۷۰ کاشانه مردمی تا این لحظه
کد خبر ۸۵۵۶
۵ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۷
دیدار سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان چابهار با  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان
دیدار "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار با "علیرضا جلالزائی" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان
دیدار "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار با "علیرضا جلالزائی" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان
 
صبح امروز مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به همراه رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چابهار با حضور امام جمعه موقت چابهار با فرماندار چابهار دیدار و گفتگو کردند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، این دیدار در جهت ارائه مطلوب خدمات به گردشگران و میهمانان در نوروز صورت پذیرفت
 و همچنین در این نشست "قاسم زاده" امام جمعه موقت چابهار در خصوص اولین حسینه واقع در بازار قدیم  چابهار که ثبت میراث فرهنگی می باشد، بحث و گفتگو نمودند. 
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان  قول مساعد داد و افزود امسال اعتبار ویژه در خصوص مرمت این بنا گذاشته خواهد شد.
 
در ادامه بلوچ زاده رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد خدمات نوروزی شهرستان چابهار با اعلام اینکه شهرستان چابهار به عنوان  مقصد سفر  شناخته شده همه ساله پذیرای میهمانان و گردشگران در ایام نوروز است، گفت: با تلاش تمامی مسئولان اقدامات خوبی در نوروز ۹۸ برای استقبال از مسافران در شهرستان چابهار صورت گرفته است.
 
رحمدل بامری سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در حوزه ستاد خدمات سفر شهرستان ، خواستار خدمات رسانی هرچه بهتر به مسافرین نوروزی شد.
وی بهره مندی از ظرفیت ها در هماهنگی خدمات سفرشهرستان واستفاده نسبی از قابلیت های موجود در ارائه خدمات شایسته به گردشگران نوروزی را مهم دانست وگفت: با تعامل دستگاه های فعال درستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر شهرستان برای رفاء هر چه بهتر  مسافرین نوروزی تلاش شود.
کد خبر ۸۵۵۵
۴ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۶
دومین کشتی حامل دام زنده در بندرشهیدبهشتی چابهار پهلو گرفت
دومین کشتی حامل دام زنده در بندرشهیدبهشتی چابهار پهلو گرفت
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به نقل از ایرنا؛ سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان چابهار گفت: دومین کشتی حامل دام زنده کشور روز پنجشنبه وارد بندرشهیدبهشتی چابهار شد و آماده تخلیه و حمل برای کشتار است.
 
دومین کشتی حامل دام زنده در بندرشهیدبهشتی چابهار پهلو گرفت
رحمدل بامری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کشتی حامل 16 هزار رأس دام زنده است.
وی افزود: بندرچابهار به دلیل متصل بودن به آبهای آزاد اقیانوس هند و افتتاح بندر شهید بهشتی با ظرفیت هشت و نیم میلیون تن قابلیت پذیرش انواع کشتی، تخلیه و بارگیری هر نوع کالایی را دارد.
وی بیان کرد: در طول چند روز گذشته نیز نخستین کشتی حامل دام زنده با ظرفیت 47 هزار راس دام وارد بندرشهیدبهشتی شد.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ادامه داد: انواع تجهیزات تخلیه دام در این شهرستان فراهم است و تیم‌های عملیاتی اپراتور تخلیه و بارگیری بندر کاملا آماده هستند.
وی از تلاش های استاندار سیستان وبلوچستان برای فراهم کردن زمینه واردات دام و اقدامات مناسب اداره کل بنادر و دریانوردی و تمامی ادارات مرتبط با واردات دام زنده قدردانی کرد و افزود:بندر چابهار در روزهای سخت آغاز انقلاب اسلامی کمک بزرگی برای ورود کالاهای اساسی به کشور کرد.
بامری اظهار داشتت: بندر چابهار هم اینک نقش مهمی در توسعه و حل مشکلات اقتصادی کشور دارد.
کد خبر ۸۵۵۴
۳ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۵
تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار جهت ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و شهروندان شهرستان چابهار
تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار جهت ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و شهروندان شهرستان چابهار 
 
 در راستای تحقق نیاز شهروندان و گردشگران به شهرستان چابهار تامین کالاهای اساسی و کنترل بازار به نحو مطلوب صورت پذیرفت 
 
 ‏ به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار؛ "هادی اکبری" رئیس اداره صنعت معدن تجارت و دبیر کمیته تنظیم بازار شهرستان چابهار با اعلام این خبر افزود: در بخش تامین میوه شب عید شهروندان چابهار و میهمانان گرامی بیش از ۵۰ تن پرتقال سیب تامین و جهت توزیع در نقاط مختلف شهر و بخش های تابعه شهرستان تحویل سازمان تعاون روستایی شهرستان گردید.
 ‏ وی در ادامه در خصوص تامین شکر مورد نیاز قنادان و سایر شهروندان محترم، تنظیم بازار این کالای اساسی (شکر) مورد نیاز تامین و در مرحله اول ۳۶ تن تحویل صنف قنادان ، واحدهای تولید آبمیوه و بستنی قرار گرفت و در بخش مردمی شکر در بسته های ۳ کیلوگرمی تامین و در حال توزیع می باشد.
 ‏ ایشان در این خصوص خواستار همکاری بنکداران شکر در منطقه آزاد چابهار و خواستار نظارت بر عملکرد آنان از سوی دستگاه‌های نظارتی شد.
 ‏وی در خصوص نظارت بر واحدهای خدماتی و توزیع سطح شهرستان نیز از انجام ۲۴۹۲ مورد بازرسی از انواع واحدهای خدماتی تجاری تفریحی و اقامتی خبرداد و افزود که در این خصوص ۱۰۰ واحد متخلف شناسایی و جهت صدور حکم به اداره تعزیرات حکومتی معرفی گردید.
 ‏ نظارت بر واحدهای اقامتی، هتل‌ها، مهمانپذیرها، رستوران ها سوپرمارکت ها، میوه فروشی ها و جایگاههای سوخت از دیگر موارد تخلفات صنفی بوده که از سوی شهروندان و گردشگران محترم به ستاد خبری اداره صنعت معدن تجارت اعلام شده است.
 ‏ "اکبری" در بخش دیگری از گزارش خود با اعلام ورود دام زنده از سوی بندر چابهار جهت تنظیم بازار گوشت گرم کشور اعلام نموده است، طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان حدود ۲۰ درصد از دام زنده وارد شده به کشور از طریق چابهار به استان تخصیص یافته که بر اساس پیگیری‌های فرماندار محترم شهرستان چابهار دیروز اولین سهمیه اختصاص یافته به میزان ۱۲۷۰ کیلوگرم در شهرستان توزیع گردید.
 ‏ رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان چابهار در پایان این گزارش خواستار کنترل بلیط اتوبوس های بین شهری و بازرسی های صورت گرفته از شرکت های مسافربری بین شهری اشاره و تذکرات لازم را در این خصوص به شرکت‌های مذکور اعلام و از شهروندان و مسافران گرامی خواست هر گونه گران‌فروشی در این خصوص را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ به ستاد خبری اداره صنعت معدن و تجارت اعلام دارند.
کد خبر ۸۵۵۳
۲ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۷
فرماندار چابهار از میهمانان این شهر استقبال کرد.
 
  فرماندار چابهار به همراه شهردار بندر چابهار ،اعضای شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرای شهرستان با حضور در ورودی این شهر و اهدای شاخه های گل، دعای سفر، نقشه شهر و سوغاتی این شهرستان از میهمانان نوروزی استقبال کرد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، "بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در این مراسم پس از تبریک سال نو به مسافران نوروزی با اشاره به آمادگی این شهرستان برای پذیرش میهمانان نوروزی، گفت: تمام امکانات در این زمینه فراهم شده و از نظر امنیتی، رفاهی و سایر موارد مشکلی وجود ندارد.
 وی افزود: تمامی اقدامات لازم از سوی ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان و کمیته های دهگانه ستاد مذکور جهت ارائه خدمات مطلوب و مناسب به میهمانان و گردشگران عزیز در این خطه زرخیز ایران اسلامی فراهم گردیده است. و آرزو نموده است که هم میهنان عزیز در آغاز سال جدید ایام خوبی را در چابهار سرزمین موج و مرجان سپری نمایند.

استقبال از مسافران نوروز 98
استقبال از مسافران نوروز 98
استقبال از مسافران نوروز 98

کد خبر ۸۵۵۲
۱ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۸
شروع سال ۱۳۹۸ و فرا رسیدن نوروز بر هم وطنان گرامی مبارک
 
یا مقلب القلوب و الابصار 
یا مدبر اللیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال 
حول حالنا الی احسن الحال
 
سال نو مبارک🌹
شروع سال ۱۳۹۸ و فرا رسیدن نوروز بر هم وطنان گرامی مبارک 🎊
 
برکت سفره‌ها، شادی دل‌ها و آرامش قلبها را برای تک تک مردم ایران از درگاه ایزد منان مسئلت داریم تا سال جدید برای همگان سالی روشن همراه با امید و رونق در زندگی باشد

 

روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار

کد خبر ۸۵۵۱
۱ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۱۱
پیام تبریک فرماندار چابهار به مناسبت فرا رسیدن سال نو 98 به مردم شهرستان
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار؛ "رحمدل بامری" طی انتشار پیامی فرا رسیدن سال جدید را به مردم خونگرم و متدین شهرستان چابهار تبریک گفت.
 
متن این پیام به شرح ذیل است :
 
 بسم الله الرحمن الرحیم
 
پس به آثار رحمت خدا بنگر که چگونه زمین را پس از مرگش زنده می کند و اوست که مردگان را پس از مرگ زنده میگرداند و بر هر چیزی توانا است. ( سوره روم آیه ۵۰ )
 
بار دیگر صدای ترنم بهار، گوش را می نوازد و عطر دل انگیزش مشام  جان را پر می کند. زمین با اجازه و اراده الهی دیگر بار زنده می شود و همه جماد و نبات و حیوان و انسانهای شیدای کرامت و قدرت آن آفریننده مهربان با جوشش و جنبش مضاعف خویش ستایش و تسبیح معبود یگانه را گفته و با سرود بهار، همنوا می شوند. 
لازم است در آستانه سال جدید، از همه همراهی ها و پشتیبانی های خوب و دلگرم کننده مردم فهیم شهرستان که با خدمتگزاران خود در دولت تدبیر و امید داشته و دارند سپاسگزاری ویژه بنمایم و به همه همکاران تلاشگر اعم از مدیران و کارکنان بخش های دولتی و کارکنان و فعالان بخش های عمومی و غیردولتی در همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی،‌ اقتصادی،‌ سیاسی، امنیتی، انتظامی،‌ نظامی، قضایی و عموم مردم شریف و متدین شهرستان چابهار که دل در گرو سربلندی هر چه بیشتر این مرز و بوم داشته و دارند، خدا قوتی جانانه بگویم.
 
با نهایت صمیمیت و افتخار، فرا رسیدن بهار و نوروز ۹۸ که مزین به شعار «رونق تولید » و با ولادت با سعادت حضرت امیرالمومنین امام علی (علیه السلام)  قرین گردیده و با عطر بوی این امام همام آمیخته است را محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، رئیس جمهور محبوب و به همه ملت عزیز ایران اسلامی به ویژه مردم خونگرم و خردمند شهرستان چابهار شادباش گفته و برای همه بندگان الهی در سراسر جهان هستی، ‌آرزوی سال و سالهایی سرشار از نیکویی، برکت، عزت، سعادت و سلامت دارم.
 
رحمدل بامری 
سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
کد خبر ۸۵۵۰
۱ فروردین ۱۳۹۸
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۵
بازدید از چگونگی ارائه خدمات، ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار
بازدید سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار از امکانات، تاسیسات و چگونگی ارائه خدمات دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مسئول در حوزه خدمات سفر
 
 در این بازدید مهندس عفتی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و قائم‌مقام ستاد ، بلوچ زاده رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد  و جمعی از دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد سرپرست فرمانداری چابهار را همراهی نمودند.
 ‏
  بازدید از مرکز اصلی ستاد خدمات سفر واقع در میدان شیلات، محل اسکان فرهنگیان شهرستان، غرفه های عرضه میوه شب عید و بازدید از محورهای اصلی ورودی شهر و کنترل نظافت شهری و جمع آوری نخاله ساختمانی، بازدید از تأسیسات پارک بهاران و همچنین آماده سازی پروژه احداث کمپ گردشگری در رمین مکان هایی بودند که مورد بازدید قرار گرفته و در هر یک از موارد فوق تذکرات لازم جهت ارائه بهتر خدمات از سوی سرپرست فرمانداری صورت گرفت.

بازدید جهت تنظیم بازار

کد خبر ۸۵۴۹
۲۹ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۲
برگزاری اولین جلسه شورای مسکن شهرستان چابهار

 

 اولین جلسه "شورای مسکن" شهرستان چابهار ویژه طرح ساماندهی روستاهای حاشیه نشین حریم شهرستان به ریاست مهندس عفتی معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار و با حضور مهندس حق شناس معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و جمعی از مدیران اجرایی مربوطه در محل فرمانداری چابهار برگزار گردید.

 
  از مهمترین مصوبات جلسه مذکور، همکاری مدیریت برق شهرستان با بنیاد مسکن مبنی بر جابجایی تاسیسات برقی واقع در معابر روستاهای حاشیه نشین، همکاری بخشداری و دهیاران روستاهای حاشیه نشین با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص تعریض معابر و ساماندهی اراضی روستاهای فوق، بودہ است.

 

اولین جلسه شورای مسکن

کد خبر ۸۵۴۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۱
استاندار:بهره برداری از مجتمع آبرسانی سد زیردان تا اردیبهشت ۹۸
استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از مجتمع آبرسانی سد زیردان اظهار امیدواری کرد این مجتمع تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۸ به بهره برداری برسد.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری؛احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان از مجتمع آبرسانی سد زیردان بازدید کرد.
 موهبتی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: بزرگترین مجتمع آبرسانی سد زیردان ۲۶۱ روستا را در منطقه تلنگ، پیرسهراب و پلان آبرسانی خواهد کرد. 
وی افزود: اجرای این طرح آرزوی مردم منطقه بوده که بتوانند از آب سد زیردان به نحو مطلوب استفاده نمایند وی گفت: سد زیردان سالهای قبل به بهره برداری رسیده و شبکه انتقال آب سد مشمول زمان شده بود اما در حال حاضر این مجتمع آبرسانی به ۲۶۱ روستا تا اردیبهشت آینده به بهره‌برداری می رسد و آب تصفیه شده در اختیار ساکنین این منطقه قرار خواهد گرفت .
 استاندار گفت: این طرح یکی از اقدامات ارزشمند است که آب منطقه ای و آب و فاضلاب روستایی انجام داده و با بهره برداری از آن شاخص برخورداری از آب شرب بهداشتی در استان ۵ درصد افزایش می یابد که این تغییر بسیار حائز اهمیت است .
وی اضافه کرد: تعداد ۱۶ مجتمع آبرسانی در سطح استان وجود دارد که یکی از بزرگترین مجتمع ها هم از سد پیشین آبگیری می‌شود و ۲۱۰ روستا را پوشش خواهد داد که هم اکنون مناقصه آن برگزار شده است.
 موهبتی گفت: سد کهیر نیز با ظرفیت ۳۱۰ میلیون مترمکعب و با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است و در حال حاضر ۳۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است که با بهره برداری از آن ظرفیت خوبی را برای ذخیره آب فراهم خواهد شد.
 استاندار اضافه کرد: تامین آب روستاهای منطقه بلوچستان با توجه به شرایط اقلیمی به سدها وابسته است و بارندگی های سیل آسا را اگر مهار نکنیم با بحران مواجه خواهیم شد.
 
شایان ذکر است در این بازدید سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان،بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، استاندار سیستان و بلوچستان را همراهی می کردند.
کد خبر ۸۵۴۷
۲۶ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۵
اولین محموله دام زنده وارد بندر چابهار شد
 
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری چابهار به نقل از روابط عمومی استانداری؛احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت تصمیم گرفته در راستای تامین گوشت مورد نیاز  کشور، دام را به صورت زنده وارد نماید .
موهبتی گفت: این اقدام در راستای حفظ اشتغال در داخل کشور و حفظ سرمایه گذاریهای بخش خصوصی در کشور و استان است  . 
استاندار تصریح کرد: بیش از هزار میلیارد تومان در حوزه کشتارگاه‌ها هزینه شده که ۱۴ کشتارگاه و ۲۵ مجموعه بسته بندی و ۱۵۰ مجموعه پرواربندی در راستای سیاست‌های دولت وجود دارد .
وی بیان داشت : واردات دام را از کشورهای مختلف دنیا به صورت زنده دنبال کردیم و با کشتی اولین و بزرگترین محموله دام زنده در کشور امروز جمعه ۲۴ اسفند ماه به مقصد چابهار وارد شد .
وی افزود : با ورود ۴۷ هزار دام قرار است روزانه حدود ۸۰۰۰ کشتار شود و به بازارهای کشور جهت تنظیم بازار ارسال شود .
وی ادامه داد : ۱۰ هزار راس از این محموله برای مصرف استان  سیستان و بلوچستان مورد استفاده قرار می گیرد.
موهبتی گفت : علاوه بر این محموله ۷۷ هزار راس دام زنده هفته آینده نیز وارد بندر چابهار خواهد شد . 
وی با بیان اینکه از سایر مبادی دام به کشور وارد میشود ، افزود : تا این لحظه ۸ هزار تن گوشت از استان سیستان و بلوچستان به موادی بازارهای هدف در استان‌های مختلف ارسال شده است و امیدواریم برای شب عید محموله‌های واردات دام زنده را بتوانیم تبدیل به گوشت بسته‌بندی و به بازارهای هدف بفرستیم.
استاندار اضافه کرد:  محموله هایی که در آینده هم قرار است ادامه پیدا کند حدود ۶۰۰ هزار راس می باشد که از طریق مبادی مربوطه وارد ایران خواهد شد.
وی گفت: با توجه به  بارندگی های خوب در روزهای اخیر و شرایط دام های محلی و بومی در این ایام، ذبح دام های داخلی مقرون به صرفه نیست چون شرایط مراتع در استان فراهم می شود و بعد از بهره مطلوب و حداکثری از مراتع و چراگاه ها توسط کشاورزان قطعا ورود دام به کشور قطع خواهد شد و از دام های داخل کشور استفاده خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان گفت: باید به مردم اطمینان خاطر داد که گوشت برای ایام عید و ماه رمضان و پیک های مصرف محرم به موقع تامین می‌شود و بندر چابهار آماده واردات دام از استرالیا و کشورهای مختلف اروپایی و آمریکا و آفریقا می باشد .
وی با بیان اینکه ورود دام با کشتی مقرون به صرفه می باشد و باعث تنظیم بازار می شود اظهار داشت: ملاحظاتی هم در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد که بحث حمایت از تولید داخل کشور هم باید مدیریت شود و مورد توجه قرار گیرد لذا دامداران و تولید کنندگان دام داخل کشور هم نباید نگران باشند زیرا واردات با اصولی وارد کشور می‌شود که ضرری به تولید داخلی وارد نشود.

واردات دام زنده ب 1

کد خبر ۸۵۱۴
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۵۰
برگزاری جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار

 

سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار به ریاست بامری سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، مدیران دستگاه‌های اجرایی  و روسای کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، در ابتدای این جلسه رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در خصوص بررسی مصوبات جلسات قبل و اقدامات انجام شده دستگاههای عضو کمیته مطالبی بیان نمودند.

"بلوچزاده"  ضمن قدردانی از مسئولین کمیته های اجرایی خدمات سفر شهرستان در سنوات گذشته، به معرفی برنامه ها و اقدامات شاخص آن اداره در نوروز سال ۹۷ پرداخت.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: خانه های مسافر در شهرستان بخصوص در نوار ساحلی و روستاهای هدف گردشگری ساماندهی و امکانات آنها از قبیل استقرار کانکس تهیه شده است.

برنامه های فرهنگی نیز توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چابهار و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام نوروز برنامه‌ریزی و برگزار خواهد شد.

 

در ادامه "میربلوچزهی" معاون شهرداری از اقدامات انجام شده توسط شهرداری گزارشی ارائه نمود و بیان کرد ، لکه گیری معابر ، پیاده روها و پارک های سطح شهر ، جانمایی سه نمایشگاه عیدانه، افزایش ۲۸ چشمه سرویس بهداشتی اعم از پیش ساخته و احداثی در نقاط پرتردد و پارک ها در حال انجام می باشد.

وی ادامه داد ساماندهی قایق های تفریحی و واگذاری دو مکان برای قایق پدالی و قایق موتوری ، تهیه پکیج سنتی جهت استقبال از مسافران در راستای حمایت از صنایع دستی محلی از جمله اقدامات این شهرداری می باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در خصوص  تامین میوه شب عید اظهار داشت ۱۵ تن سیب و ۱۵ تن پرتقال سهمیه شهرستان چابهار پیش بینی شده و در صورت نیاز بیشتر قابل افزایش می باشد.

"‏میرلاشاری" در ادامه گفت، حدود ۲۰۰ تن مرغ منجمد در استان ذخیره سازی شده و سهمیه شهرستان به زودی اعلام خواهد شد،

 ‏وی از اختصاص ۶ تن گوشت منجمد گوساله خبر داد و گفت محموله  مربوطه اوایل هفته آینده وارد شهرستان و همچنین  شکر در دو مرحله و به میزان جمعا ۱۳۶ تن  از جمله اقدامات این مدیریت است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت  از طرح نظارتی ویژه نوروز به منظور تشدید نظارت بر واحدهای عرضه کننده خدمات و توزیع کننده کالا از تاریخ ۱ بهمن ۹۷ لغایت ۱۵ فروردین ۹۸ خبر داد.

"اکبری" افزود، همچنین گشت های مشترک جهت نظارت بر عملکرد جایگاه های عرضه سوخت و رستوران‌های بین‌راهی در دستور کار کمیته نظارت و تنظیم بازارستاد اجرایی خدمات سفر می باشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان نیز با اشاره به اسکان و ارائه خدمات به گردشگران و مسافران در ایام عید نوروز توسط برخی از دستگاه  اجرایی اعلام نمود: با این عمل  بخش خصوصی مانند صاحبان هتل ها، مهمانپذیرها و رستوران ها دارای خسارات گردیده که با توجه به سرمایه گزاری صورت گرفته توسط بخش خصوصی باید در آینده مهمانسرا و مرکز اقامتی متعلق به دولت  و نهادهای دولتی به بخش خصوصی واگذار گردد..

"سعیدی" همچنین خواستار مجوز تردد خودروهای منطقه آزاد در شعاع استانی شد و گفت ، در ادوار گذشته با تدبیر استانداری و سازمان منطقه آزاد مجوز تردد خودرو منطقه آزاد در شعاع استانی داده می‌شد، اگر امسال این مجوز صادر بشود و مردم نیزانتظار دارند که شاهد مسافرت شهروندان عزیز چابهار به سایر نقاط استان  در ایام عید خواهیم بود.

 

"چاکرزهی" معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان مذکور در ایجاد تاسیسات بهداشتی مسیرهای گردشگری چابهار از تعاملات خوب این سازمان با شهرداری چابهار در حوزه گردشگری و حمل و نقل اشاره نموده تقویت روستاهای هدف گردشگری را از مهمترین اهداف برنامه های حوزه منطقه آزاد اعلام نمود.

 

 "بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در پایان جلسه ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و اقدامات روسای کمیته ها و دبیر ستاد با جمع بندی مطالب ارائه شده اظهار داشتند تصمیمات ستاد جهت ایجاد امکانات و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران عزیز که چابهار سرزمین موج و مرجان را برای بهترین روزهای زندگی جهت اوقات فراغت خود برگزیده‌اند عملیاتی نموده تا با ایجاد فضاهای شاد و برنامه های متنوع فرهنگی اجتماعی اوقات خوشی را برای آنان هدیه نماییم.

 تامین زیرساخت های گردشگری از جمله فضاهای بهداشتی، بهبود حمل و نقل ،تنظیم بازار و جلوگیری از گرانفروشی و کمبود کالاهای اساسی مورد نیاز گردشگران از جمله موارد خاص مورد تاکید ایشان بوده است.

 

 ستاد سفر
ستاد 5
ستاد سفر 4  

کد خبر ۸۵۰۵
۲۱ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۷۱
کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر شهرستان چابهار
جلسه کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر شهرستان چابهار برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، جلسه "کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر" شهرستان چابهار با هدف پاسخگویی مناسب و رسیدگی به شکایات مسافران نوروز ۹۸ ، با حضور "حوت" دبیر جلسه و رئیس این کمیته  و دستگاههای عضو ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در محل فرمانداری چابهار برگزار شد.
 
از جمله مصوبات مهم این جلسه ، اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان با هماهنگی و همکاری شهرداری بندر چابهار نسبت به آماده سازی و تامین سرویس های بهداشتی سطح شهر برای استفاده مسافرین اقدام نمایند.
 مقرر گردید میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نسبت به برگزاری جلسات طبق دستورالعمل ساماندهی خدمات سفر اقدام و نتیجه را به کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر اعلام نماید. 
 ‏ همچنین کلیه اعضای کمیته ارزیابی عملکرد رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر لیست کشیک با مشخصات یک نفر مسئول همراه با شماره تماس را جهت صدور حکم به فرمانداری اعلام نمایند.
کد خبر ۸۴۹۹
۲۰ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار (س.ر)
تعداد بازدید ۳۸
واردات دام زنده برای اولین بار از طریق بندر چابهار به کشور
برگزاری جلسه برنامه ریزی و هماهنگی جهت واردات دام زنده از طریق بندر چابهار به کشور

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار،ظهر امروز جلسه ی "برنامه ریزی و هماهنگی جهت واردات دام زنده از طریق بندر چابهار به کشور با حضور مرعشی معاون امنیتی انتظامی استاندار،"حزبئی معاون بازرگانی و پشتیبانی امور دام کشور،بامری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری چابهار، مدیر کل دامپزشکی استان،دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و سایر اعضای مربوطه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان از واردات دام زنده به کشور خبر داد وگفت:بر اساس سیاست های دولت با پیگیری های انجام شده انشالله از هفته آینده برای اولین بار در استان واردات دام زنده را خواهیم داشت و این ورود دام زنده برای اولین بار از مسیر دریا خواهد بود.

"مرعشی" اظهار کرد، به منظور تنظیم قیمت گوشت در سطح کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان از آنجایی که نزدیک ایام عید است و قرار است که شرایط مناسبی برای مردم کشور فراهم بشود از کشورهای مختلف خرید دام زنده "گوسفند" انجام شده و برای اولین بار دام زنده با محموله کشتی از طریق بندر چابهار پهلو خواهد گرفت و وارد استان خواهد شد.

که از این مسیر ترانزیت کشتارگاههای استان با اولویت شهرستان های چابهار و کنارک در اولین محموله گسترش خواهند یافت و در سطح استان که قبل این موضوع سرمایه‌گذاران و مردماستان نیز منتفع خواهند شد.

 

واردات دام زنده 2
واردات دام زنده
واردات دام زنده

 

کد خبر