فهرست خبرها

آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در شهرستان چابهار
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
[ تعداد بازدید : ۳۸ ]
بازدید از مجتمع اقامتی و بومگردی "درّ بلوچ"
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
[ تعداد بازدید : ۵۰ ]
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ صفحه ۷ از ۷

نمایشگاه کامل خبرها

اولین محموله دام زنده وارد بندر چابهار شد
 
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری چابهار به نقل از روابط عمومی استانداری؛احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت تصمیم گرفته در راستای تامین گوشت مورد نیاز  کشور، دام را به صورت زنده وارد نماید .
موهبتی گفت: این اقدام در راستای حفظ اشتغال در داخل کشور و حفظ سرمایه گذاریهای بخش خصوصی در کشور و استان است  . 
استاندار تصریح کرد: بیش از هزار میلیارد تومان در حوزه کشتارگاه‌ها هزینه شده که ۱۴ کشتارگاه و ۲۵ مجموعه بسته بندی و ۱۵۰ مجموعه پرواربندی در راستای سیاست‌های دولت وجود دارد .
وی بیان داشت : واردات دام را از کشورهای مختلف دنیا به صورت زنده دنبال کردیم و با کشتی اولین و بزرگترین محموله دام زنده در کشور امروز جمعه ۲۴ اسفند ماه به مقصد چابهار وارد شد .
وی افزود : با ورود ۴۷ هزار دام قرار است روزانه حدود ۸۰۰۰ کشتار شود و به بازارهای کشور جهت تنظیم بازار ارسال شود .
وی ادامه داد : ۱۰ هزار راس از این محموله برای مصرف استان  سیستان و بلوچستان مورد استفاده قرار می گیرد.
موهبتی گفت : علاوه بر این محموله ۷۷ هزار راس دام زنده هفته آینده نیز وارد بندر چابهار خواهد شد . 
وی با بیان اینکه از سایر مبادی دام به کشور وارد میشود ، افزود : تا این لحظه ۸ هزار تن گوشت از استان سیستان و بلوچستان به موادی بازارهای هدف در استان‌های مختلف ارسال شده است و امیدواریم برای شب عید محموله‌های واردات دام زنده را بتوانیم تبدیل به گوشت بسته‌بندی و به بازارهای هدف بفرستیم.
استاندار اضافه کرد:  محموله هایی که در آینده هم قرار است ادامه پیدا کند حدود ۶۰۰ هزار راس می باشد که از طریق مبادی مربوطه وارد ایران خواهد شد.
وی گفت: با توجه به  بارندگی های خوب در روزهای اخیر و شرایط دام های محلی و بومی در این ایام، ذبح دام های داخلی مقرون به صرفه نیست چون شرایط مراتع در استان فراهم می شود و بعد از بهره مطلوب و حداکثری از مراتع و چراگاه ها توسط کشاورزان قطعا ورود دام به کشور قطع خواهد شد و از دام های داخل کشور استفاده خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان گفت: باید به مردم اطمینان خاطر داد که گوشت برای ایام عید و ماه رمضان و پیک های مصرف محرم به موقع تامین می‌شود و بندر چابهار آماده واردات دام از استرالیا و کشورهای مختلف اروپایی و آمریکا و آفریقا می باشد .
وی با بیان اینکه ورود دام با کشتی مقرون به صرفه می باشد و باعث تنظیم بازار می شود اظهار داشت: ملاحظاتی هم در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد که بحث حمایت از تولید داخل کشور هم باید مدیریت شود و مورد توجه قرار گیرد لذا دامداران و تولید کنندگان دام داخل کشور هم نباید نگران باشند زیرا واردات با اصولی وارد کشور می‌شود که ضرری به تولید داخلی وارد نشود.

واردات دام زنده ب 1

کد خبر ۸۵۱۴
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۶
برگزاری جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار

 

سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار به ریاست بامری سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، مدیران دستگاه‌های اجرایی  و روسای کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، در ابتدای این جلسه رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در خصوص بررسی مصوبات جلسات قبل و اقدامات انجام شده دستگاههای عضو کمیته مطالبی بیان نمودند.

"بلوچزاده"  ضمن قدردانی از مسئولین کمیته های اجرایی خدمات سفر شهرستان در سنوات گذشته، به معرفی برنامه ها و اقدامات شاخص آن اداره در نوروز سال ۹۷ پرداخت.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: خانه های مسافر در شهرستان بخصوص در نوار ساحلی و روستاهای هدف گردشگری ساماندهی و امکانات آنها از قبیل استقرار کانکس تهیه شده است.

برنامه های فرهنگی نیز توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چابهار و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام نوروز برنامه‌ریزی و برگزار خواهد شد.

 

در ادامه "میربلوچزهی" معاون شهرداری از اقدامات انجام شده توسط شهرداری گزارشی ارائه نمود و بیان کرد ، لکه گیری معابر ، پیاده روها و پارک های سطح شهر ، جانمایی سه نمایشگاه عیدانه، افزایش ۲۸ چشمه سرویس بهداشتی اعم از پیش ساخته و احداثی در نقاط پرتردد و پارک ها در حال انجام می باشد.

وی ادامه داد ساماندهی قایق های تفریحی و واگذاری دو مکان برای قایق پدالی و قایق موتوری ، تهیه پکیج سنتی جهت استقبال از مسافران در راستای حمایت از صنایع دستی محلی از جمله اقدامات این شهرداری می باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در خصوص  تامین میوه شب عید اظهار داشت ۱۵ تن سیب و ۱۵ تن پرتقال سهمیه شهرستان چابهار پیش بینی شده و در صورت نیاز بیشتر قابل افزایش می باشد.

"‏میرلاشاری" در ادامه گفت، حدود ۲۰۰ تن مرغ منجمد در استان ذخیره سازی شده و سهمیه شهرستان به زودی اعلام خواهد شد،

 ‏وی از اختصاص ۶ تن گوشت منجمد گوساله خبر داد و گفت محموله  مربوطه اوایل هفته آینده وارد شهرستان و همچنین  شکر در دو مرحله و به میزان جمعا ۱۳۶ تن  از جمله اقدامات این مدیریت است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت  از طرح نظارتی ویژه نوروز به منظور تشدید نظارت بر واحدهای عرضه کننده خدمات و توزیع کننده کالا از تاریخ ۱ بهمن ۹۷ لغایت ۱۵ فروردین ۹۸ خبر داد.

"اکبری" افزود، همچنین گشت های مشترک جهت نظارت بر عملکرد جایگاه های عرضه سوخت و رستوران‌های بین‌راهی در دستور کار کمیته نظارت و تنظیم بازارستاد اجرایی خدمات سفر می باشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان نیز با اشاره به اسکان و ارائه خدمات به گردشگران و مسافران در ایام عید نوروز توسط برخی از دستگاه  اجرایی اعلام نمود: با این عمل  بخش خصوصی مانند صاحبان هتل ها، مهمانپذیرها و رستوران ها دارای خسارات گردیده که با توجه به سرمایه گزاری صورت گرفته توسط بخش خصوصی باید در آینده مهمانسرا و مرکز اقامتی متعلق به دولت  و نهادهای دولتی به بخش خصوصی واگذار گردد..

"سعیدی" همچنین خواستار مجوز تردد خودروهای منطقه آزاد در شعاع استانی شد و گفت ، در ادوار گذشته با تدبیر استانداری و سازمان منطقه آزاد مجوز تردد خودرو منطقه آزاد در شعاع استانی داده می‌شد، اگر امسال این مجوز صادر بشود و مردم نیزانتظار دارند که شاهد مسافرت شهروندان عزیز چابهار به سایر نقاط استان  در ایام عید خواهیم بود.

 

"چاکرزهی" معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان مذکور در ایجاد تاسیسات بهداشتی مسیرهای گردشگری چابهار از تعاملات خوب این سازمان با شهرداری چابهار در حوزه گردشگری و حمل و نقل اشاره نموده تقویت روستاهای هدف گردشگری را از مهمترین اهداف برنامه های حوزه منطقه آزاد اعلام نمود.

 

 "بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در پایان جلسه ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و اقدامات روسای کمیته ها و دبیر ستاد با جمع بندی مطالب ارائه شده اظهار داشتند تصمیمات ستاد جهت ایجاد امکانات و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران عزیز که چابهار سرزمین موج و مرجان را برای بهترین روزهای زندگی جهت اوقات فراغت خود برگزیده‌اند عملیاتی نموده تا با ایجاد فضاهای شاد و برنامه های متنوع فرهنگی اجتماعی اوقات خوشی را برای آنان هدیه نماییم.

 تامین زیرساخت های گردشگری از جمله فضاهای بهداشتی، بهبود حمل و نقل ،تنظیم بازار و جلوگیری از گرانفروشی و کمبود کالاهای اساسی مورد نیاز گردشگران از جمله موارد خاص مورد تاکید ایشان بوده است.

 

 ستاد سفر
ستاد 5
ستاد سفر 4  

کد خبر ۸۵۰۵
۲۱ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۳۹
کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر شهرستان چابهار
جلسه کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر شهرستان چابهار برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، جلسه "کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر" شهرستان چابهار با هدف پاسخگویی مناسب و رسیدگی به شکایات مسافران نوروز ۹۸ ، با حضور "حوت" دبیر جلسه و رئیس این کمیته  و دستگاههای عضو ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در محل فرمانداری چابهار برگزار شد.
 
از جمله مصوبات مهم این جلسه ، اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان با هماهنگی و همکاری شهرداری بندر چابهار نسبت به آماده سازی و تامین سرویس های بهداشتی سطح شهر برای استفاده مسافرین اقدام نمایند.
 مقرر گردید میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نسبت به برگزاری جلسات طبق دستورالعمل ساماندهی خدمات سفر اقدام و نتیجه را به کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر اعلام نماید. 
 ‏ همچنین کلیه اعضای کمیته ارزیابی عملکرد رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر لیست کشیک با مشخصات یک نفر مسئول همراه با شماره تماس را جهت صدور حکم به فرمانداری اعلام نمایند.
کد خبر ۸۴۹۹
۲۰ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار (س.ر)
تعداد بازدید ۱۲
واردات دام زنده برای اولین بار از طریق بندر چابهار به کشور
برگزاری جلسه برنامه ریزی و هماهنگی جهت واردات دام زنده از طریق بندر چابهار به کشور

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار،ظهر امروز جلسه ی "برنامه ریزی و هماهنگی جهت واردات دام زنده از طریق بندر چابهار به کشور با حضور مرعشی معاون امنیتی انتظامی استاندار،"حزبئی معاون بازرگانی و پشتیبانی امور دام کشور،بامری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری چابهار، مدیر کل دامپزشکی استان،دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و سایر اعضای مربوطه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان از واردات دام زنده به کشور خبر داد وگفت:بر اساس سیاست های دولت با پیگیری های انجام شده انشالله از هفته آینده برای اولین بار در استان واردات دام زنده را خواهیم داشت و این ورود دام زنده برای اولین بار از مسیر دریا خواهد بود.

"مرعشی" اظهار کرد، به منظور تنظیم قیمت گوشت در سطح کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان از آنجایی که نزدیک ایام عید است و قرار است که شرایط مناسبی برای مردم کشور فراهم بشود از کشورهای مختلف خرید دام زنده "گوسفند" انجام شده و برای اولین بار دام زنده با محموله کشتی از طریق بندر چابهار پهلو خواهد گرفت و وارد استان خواهد شد.

که از این مسیر ترانزیت کشتارگاههای استان با اولویت شهرستان های چابهار و کنارک در اولین محموله گسترش خواهند یافت و در سطح استان که قبل این موضوع سرمایه‌گذاران و مردماستان نیز منتفع خواهند شد.

 

واردات دام زنده 2
واردات دام زنده
واردات دام زنده

 

کد خبر ۸۴۸۸
۱۵ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۹۳
آیین "درختکاری"  در شهرستان چابهار برگزار شد.
 
مراسم اولین روز از هفته منابع طبیعی و روز ملی درختکاری در شهرستان چابهار برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، در اولین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری مراسم غرس نهال راس ساعت 8 صبح در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با حضور "مرعشی" معاون  امنیتی و انتظامی استاندار، "بامری" معاون سیاسی فرمانداری ویژه چابهار، جمعی از مسولین شهرستان همچون شهرداری ، جهاد کشاورزی ،معتمدین، فرهنگیان و دانش آموزان در محل بلوار جانبازان شهرستان برگزار گردید. 
 
این مراسم ابتدا با اجرای مراسم دانش آموزان مدرسه مهر ایران و دانش آموزان مدرسه دخترانه فرهنگیان آغاز و در ادامه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ضمن عرض خیر مقدم به حضار به اهمیت درختکاری و توسعه فضای سبز در جامعه تاکید نمودند. 
راهداری ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص گسترش فرهنگ منابع طبیعی و حفاظت از آن به اقدامات آن اداره در اینخصوص اشاره نمودند.
 این مقام مسئول توزیع بیش از 13000 اصله نهال از گونه های بومی و سازگار با شرایط اقلیمی منطقه را از دیگر اقدامات اجرایی این اداره  در خصوص گسترش فرهنگ درختکاری و منابع طبیعی نام بردند. 
  در ادامه معاون امنیتی و انتظامی استاندار در این مراسم با شکوه ضمن تبریک این ایام و روز درختکاری بر اهمیت حفظ و حراست از منابع طبیعی و جنگلها تاکید نمودند.
 ایشان ضمن تاکید بر حمایت از کالاهای ایرانی به فرهنگ سازی، حفظ طبیعت و اهمیت دادن به کالاهای ایرانی از مدارس اشاره نمودند.
در پایان به یاد شهدا حادثه تاسوعا حسینی چابهار تعداد 500 اصله نهال توسط حاضرین غرس گردید. لازم به ذکر است در این روز و به مناسبت روز درختکاری تعداد 2000 اصله نهال بین مردم، جوامع محلی و شرکت ها مستقر در سطح شهرستان توزیع گردید.

 

روز درختکاری4
روز درختکاری
روز درختکاری2

کد خبر ۸۴۸۶
۱۵ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۴۷
بازدید از کشتارگاههای دام و مرکز نگهداری دام زنده (سبک و سنگین) سطح شهرستان چابهار
 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، به منظور ایجاد تمهیدات لازم جهت واردات دام زنده به بندر چابهار به مقصد استان‌های مختلف کشور و آماده سازی کشتارگاههای سطح شهرستان چابهار جهت کشتار دام های وارده، بازدیدی توسط معاون امنیتی و انتظامی استانداری، مدیرکل دامپزشکی استان، مسئولین شرکت پشتیبانی دام استان، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری چابهار، مدیران جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان چابهار از "کشتارگاه دام آقای طیبی در کنارک"، "مرکز نگهداری دام زنده (سبک و سنگین) آقای پارسا" و "مجتمع کشتارگاهی دام ارغوان گوشت" واقع در منطقه آزاد چابهار به عمل آمد و از نزدیک امکانات و تجهیزات کشتارگاه های مذکور از سوی هیات بازدید کننده صورت پذیرفت.

بازدید مرعش5
بازدید مرعشی4
بازدید مرعشی3
بازدید مرعشی2
بازدید مرعشی1

 
کد خبر ۸۴۸۷
۱۴ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۵
جشن درختکاری در شهرستان چابهار برگزار خواهد شد.
 
 
به مناسبت ۱۵ اسفند ماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی برنامه جشن درختکاری در شهرستان چابهار برگزار خواهد شد.
  ‏
جلسه اجرای طرح مدیریت سبز و ترویج فرهنگ درختکاری در مدارس به ریاست بامری سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی  فرمانداری و با حضور سایر اعضای مربوطه در محل فرمانداری چابهار برگزار گردید. 
  ‏
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار،به مناسبت پانزدهم اسفند ماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی برنامه جشن درختکاری با حضور ائمه جمعه، مسولان ادارات، اعضای شورای اسلامی شهر و فعالین حوزه منابع طبیعی و محیط زیست راس ساعت ۸ صبح جنب اداره منابع طبیعی شهرستان چابهار برگزار خواهد شد.
حضور کارشناسان اداره منابع طبیعی در مدارس سطح شهرستان برای غرس نهال و ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ آن در بین دانش آموزان،
انتخاب ۴۰ مدرسه منتخب در سطح شهرستان و اجرای طرح درختکاری و توسعه پوشش گیاهی با همکاری اعضای نهضت سبز شهرستان،
استفاده از ظرفیت مدارس برای توسعه فضای سبز و کشت نهال
انجام عملیات نهال کاری و توسعه فضای سبز مدارس با هماهنگی منطقه آزاد، شهرداری، منابع طبیعی،جهاد کشاورزی،آموزش و پرورش از جمله مصوبات جلسه فوق بوده است.
کد خبر ۸۴۸۵
۱۴ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۱۰
برگزاری جلسه کمیسیون کارگری در شهرستان چابهار

 

به گزارش روابط عمومی فرماندای ویژه شهرستان چابهار،پیش از ظهر امروز "جلسه کمیسیون کارگری شهرستان"  به منظور بررسی مشکلات کارگران شهرستان از جمله پرداخت حقوق معوقه به ریاست بامری سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور کارفرمایان و شرکت های پیمان کاری در محل فرمانداری برگزار و با پیگیری و بررسی مشکلات حقوق و مزایای معوقه تصمیماتی اتخاذ گردید تا در ایام عید قسمتی از معضلات مرتبط از طریق کارفرمایان رفع گردد.کمیسیون کارگری

کد خبر ۸۴۸۰
۱۳ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۳۴
جلسه هماهنگی،بررسی و نحوه توزیع مایحتاج و اقلام اساسی مورد نیاز آقشار آسیب پذیر و تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، صبح امروز جلسه هماهنگی در خصوص بررسی و نحوه توزیع مایحتاج و اقلام اساسی مورد نیاز آقشار آسیب پذیر ، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی سطح شهرستان به ریاست سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار و با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری، بخشداران تابعه، روسای کمیته امداد امام خمینی و بهزستی در محل فرمانداری چابهار برگزار  و مقرر گردید بخشداران و روسای ادارات ذیربط آخرین آمار و اولویت بندی افراد تحت پوشش در حوزه مربوطه را جمع بندی و در جلسه آتی جهت تصمیم گیری و اجرایی شدن حمایتها به فرمانداری اعلام نمایند.

کد خبر ۸۴۷۹
۱۳ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۲۶
تبادلات تجاری ایران، هند و افغانستان توسعه می باید
وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز روز ملی چابهار است و شاهد تحقق یکی از موافقت نامه های مهم منطقه ای میان کشور ایران، هند و افغانستان برای انجام تبادلات تجاری این سه کشور هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار به نقل از خبرنگار مهر، محمد اسلامی در پایان همایش بین المللی توسعه بندر چابهار به همراه معاونان وزرای حمل و نقل هند و افغانستان در کنفرانس خبری شرکت کرد و افزود: روز گذشته شاهد بارگیری اولین محموله صادراتی افغانستان به هند در بندر چابهار بودیم. همچنین دیروز تعدادی طرح و پروژه عمرانی نیز در بندر چابهار به بهره برداری رسید.
اسلامی با اشاره به حضور معاون وزیر حمل و نقل هند به این اجلاس گفت: حضور این مقامات بیانگر آن است که هندی ها تمایلی زیادی به سرمایه گذاری در بندر چابهار دارند.

معاونان وزرای حمل و نقل هند و افغانستان و وزیر راه و شهرسازی کشورمان از استقبال گسترده بازرگانان و سرمایه گذاران این دو کشور برای سرمایه گذاری در این بندر خبر دادند.

در ادامه این همایش، کریشنا کوپال معاون وزیر حمل و نقل هند نیز با اشاره به اینکه امروز روز مهمی برای هند است، اظهار داشت: چند روز قبل اولین محموله صادراتی افغانستان به هند از طریق بندر چابهار به بندر بمبئی وارد بندر شهید بهشتی شد که دیروز در چابهار بارگیری و به هند ارسال شد.
وی افزود: ماه های گذشته نیز چند محموله از هند به افغانستان ارسال شده بود و به این ترتیب مناسبات اقتصادی گسترده ای میان این دو کشور در حال انجام است.
این مقام مسئول وزارت حمل و نقل هند با بیان اینکه امیدواریم دیگر کشورهای منطقه از جمله دیگر کشورهای آسیای میانه از مسیر بندر چابهار وارد مبادلات تجاری شوند، یادآور شد: بندر چابهار در منطقه آزاد قرار دارد و از تجار هندی می خواهم از این فرصت برای سرمایه گذاری در چابهار استفاده کنند.
معاون وزیر حمل و نقل هند خاطرنشان کرد: ایران منابع نفت و گاز غنی ای دارد و هندی ها می توانند با سرمایه گذاری در بندر چابهار از این فرصت بهره مند شوند.
وی تأکید کرد: برنامه ریزی کرده ایم تا با شرکت های کشتی رانی هندی برای نحوه سرمایه گذاری در بندر چابهار نشست هایی را برگزار کنیم.
در بخش دیگری از این کنفرانس خبری، امام محمد وری ماچ معاون وزیر حمل و نقل افغانستان با بیان اینکه بندر چابهار مرکز تعهد سه کشور ایران، هند و افغانستان به شمار می رود، گفت: افغانستان از شرکای اصلی بندر چابهار است و تاکنون ۱۱۴ تاجر افغان سرمایه گذاری ۶۰ میلیون دلاری در چابهار داشته اند.
به گفته معاون وزیر حمل و نقل افغانستان، چند موضوع و چالش کوچک نیز برای سرمایه گذاری در چابهار وجود دارد که امیدواریم با مذاکره و گفتگو این چالش ها برطرف شود.
وی خاطرنشان کرد: با ایجاد سهولت و رقابت مناسب، افغانستان قادر خواهد بود تا به عنوان بازیگر بخشی از ترانزیت آسیای میانه و چین ایفای نقش کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چابهار؛ این همایش یک روزه با حضور وزیر «محمد اسلامی» راه و شهرسازی، «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، «موهبتی» استاندار سیستان و بلوچستان، «حجت الاسلام سلیمانی» نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، «مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی» امام جمعه اهل سنت زاهدان، «کردی» مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، « محمد راستاد» معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ۱۱۵ نفر از مقامات دولتی و بازرگانان بخش خصوصی کشورهای پیرامون منطقه آزاد چابهار از جمله هندوستان، افغانستان، روسیه، آذربایجان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان ،قزاقستان، گرجستان و ترکمنستان، پاکستان، عمان، قطر، عراق، چین، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، اندونزی، استرالیا، آلمان، هلند، ایتالیا، بلژیک، فنلاند، پرتغال، ترکیه، آفریقای جنوبی،الجزایر، تونس و کنیا برگزار شد.
گفتنی است؛ در حاشیه این همایش تور بازدید عملیاتی از بندر و آشنایی با نحوه عملیات و پایانه های مختلف بندری (بندر شهید بهشتی)، ارائه سخنرانی و معرفی توانمندی های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای بندر چابهار (پاورپوینت، فیلم و...)، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ میان مدعوین و مدیران مربوطه و برگزاری جلسات B to B میان تجار، صاحبان کالا، شرکت های فورواردی، انجمن های صنفی و...در نظر گرفته شده است.

کد خبر ۸۴۵۵
۸ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۱۶
هیچ محدودیتی برای توسعه همکاری ها با کشورهای همجوار در چابهار نداریم
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ محدودیتی برای توسعه همکاری ها با کشورهای همجوار نظیر افغانستان محصور در خشکی نداریم و تمام کشورهای آسیای میانه می توانند از فرصت های بی نظیر این منطقه استفاده کنند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار به نقل از ایسنا، احمد علی موهبتی در همایش بین المللی توسعه بندر چابهارافزود: بندر چابهار نقطه اتکای بازرگانی و ترانزیت و از مهمترین فرصت های تجاری ایناستان محسوب می شود.
موهبتی، اتصال ریل به چابهار را ضروری دانست و افزود: با گسترش محدوده منطقه آزاد چابهار، عملیاتی شدن ساخت و توسعه فرودگاه، ساماندهی و حذف حاشیه نشینی و اتصال ریل به بندر و شهر چابهاراز مهم ترین چالش های این منطقه است.
وی گفت: استفاده از مسیر چابهار برای ترانزیت کالا به اروپا علاوه بر کاهش 50 درصدی درزمان، نقش موثری در پایین بودن قیمت کالا برای سرمایه گذاران و مردم کشورهای آسیایمیانه و افغانستان دارد.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بندر چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و متصل به آبهای آزاد اقیانوس هند و دارا بودن سالن مجهز مسافری باید به کانون مسافرت های دریایی ایران تبدیل شود .
موهبتی خاطرنشان کرد: چابهار می تواند به عنوان هاب منطقه ای ترانزیت، ترانشیب و کانون مسافرتهای دریایی نقش ایفا کند .
وی بیان کرد: سالن مسافری بندر شهید کلانتری توانایی پذیرش همزمان 600 مسافر را دارد و می توان مسافرتهای دریایی به کشورهای همجوار را انجام داد .
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: کمک به کشورهای محصور در خشکی به شاخص های اقتصادی این کشورها منجرمی شود .
موهبتی با قدردانی از تاکید رهبر معظم انقلاب برای توسعه سواحل مکران، اظهار داشت: در سال های اخیر باتوجه به نگاه ویژه همه مسئولان کشور شاهد تامین زیرساخت های پهلوگیری کشتی های غولپیکر هستیم .
وی با اشاره به سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری دولت در توسعه زیرساخت های بندرچابهار، گفت: با توجه به ظرفیت های این بندر 60 تقاضای سرمایه گذاری به ارزش 2 هزارو 400 میلیارد ریال ارائه که برخی ها منجر به امضای قرارداد شده است .
استاندار سیستان و بلوچستان بر تکمیل زیرساختهای حمل و نقل، ساخت آزاد راه و آغاز عملیات اجرایی فرودگاه بین المللی چابهار و حل مشکلات تردد کامیون ها برای توسعه بهتر این شهرستان تاکید کرد .

کد خبر ۸۴۵۴
۷ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۱۴
چابهار منطقه ای امن برای سرمایه گذاری است
امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: چابهار منطقه ای ملی و نقطه ای امن برای سرمایه گذاری است و مردم سیستان و بلوچستان به هیچ فرد و گروهی اجازه ناامنی و ایجاد مشکل بویژه در بندر مهم و استراتژیک چابهار را نمی دهند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به نقل از ایرنا، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی روز سه شنبه در همایش بین المللی توسعه چابهار افزود: چابهار بهترین و مناسبترین نقطه سرمایه گذاری برای کشورهای منطقه و سرمایه گذاران داخلی و به ویژه بومی است.
وی بیان کرد: از ظرفیت های بندر چابهار باید برای رفع محرومیت و برطرف کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم محروم سیستان وبلوچستان استفاده کرد.
امام جمعه اهل سنت زاهدان افزود: در توسعه بندرچابهار باید مردم هم همراه باشند و این منطقه با وجود همه نعمت‌ ها، کپرنشین، بیکار و بیسواد هم دارد که باید از نعمات این بندر بهره مند شوند.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی تاکید کرد: باید به این مردم مهارت های فنی و حرفه ای ‌آموزش داده و در توسعه عمرانی به کار گرفته شوند تا به انسجام بیشتر و ارتقاء امنیت منطقه بینجامد.
وی از توجه مسئولان استانی و کشوری و به ویژه مقام معظم رهبری به توسعه سواحل مکران و چابهار قدردانی کرد و افزود: پس از تکمیل زیرساخت ها سرمایه ‌گذاران داخلی و خارجی می توانند با حضور در چابهار صاحب سود و منافع بی‌ شماری شوند.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان تصریح کرد: برای توسعه و آبادانی چابهار به عنوان یک نقطه اقتصادی و تجاری از نیروهای بومی استفاده شود و این امر قطعا موجب ارتقاء امنیت و اشتغال پایدار می‌ شود.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی بیان کرد: چابهار حلقه اتصال بین ملت ها و بهترین فرصت است تا کشورهای پیرامونی تولیدات خود را از این بندر به سایر نقاط جهان ارسال کنند.
وی اظهار داشت: چابهار بهترین محل برای سرمایه گذاری و تجارت است و سرمایه گذاران بدون هیچ دغدغه ای بابت امنیت در این منطقه بکر اقتصادی، سرمایه گذاری کنند.
به گزارش فرینا، همایش بین المللی توسعه چابهار یا «روز چابهار» با حضور وزیر راه و شهرسازی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، استاندار سیستان وبلوچستان، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان و مهمانانی از 17 کشور دنیا امروز /سه شنبه/ آغاز شد.
مقامات، سفرا و سرمایه گذاران کشورهای هند، افغانستان، اندونزی، قطر، استرالیا، آفریقای جنوبی، بلژیک، پاکستان، آلمان، ترکیه، چین، ژاپن، قزاقستان، عمان، کنیا و تاجیکستان از جمله شرکت کنندگان در همایش بین المللی توسعه چابهار هستند.

گفتنی است؛ در این همایش 93 مقام و میهمان خارجی 19 خبرنگار از رسانه های مختلف خارجی و 23 خبرنگار رسانه های داخلی در مجموع حدود 300 نفر شرکت کننده داخلی و خارجی حضور دارند.

کد خبر ۸۴۵۳
۷ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۱۳
چابهار؛ محور و پیشران توسعه سواحل مکران
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: برگزاری همایش های بین المللی در چابهار می تواند این منطقه را به منطقه ای استراتژیک، پیشران توسعه سواحل مکران، تقویت کننده پایه های نظام توسعه ملی و گسترش همکاری های منطقه ای و بین المللی تبدیل کند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به نقل از فرینا، مرتضی بانک امروز (هفتم اسفندماه) در همایش بین المللی توسعه چابهار که همزمان با روز چابهار برگزار شد از برگزارکنندگان این گردهمایی تقدیر کرد و افزود: امروزه پیوندهای تمدنی، قرابت‌های فرهنگی و منافع مشترک در ژئواکونومیک و ژئوپلتیک منطقه‌ای، پایه‌های محکم و ظرفیت‌های حائز اهمیت برای تقویت بیش از پیش همکاری ها و ایجاد اتحاد اقتصادی مزیت آفرین بین ایران، هندوستان، افغانستان و دیگر کشورهای منطقه محسوب می شود.
او با اشاره به امضاء توافقنامه سه جانبه میان سه کشور ایران، هند و افغانستان گفت: با امضای این توافقنامه، تلاش برای بهره‌گیری مطلوب از این ظرفیت ها و تحرک جدی در روابط فی مابین به صورت نهادینه آغاز شد و اراده سیاسی بین سه کشور برای همکاری و توسعه روابط اقتصادی بین ملت های سه کشور و سایر کشورهای منطقه را تقویت کرد.
مشاور رییس جمهور ادامه داد: من امروز از دیگر کشورهای منطقه بویژه کشورهای آسیای میانه و دریای عمان نیز دعوت می کنم که با پیوستن به این توافقنامه ملت های خود را در فرصت های فراوان اقتصادی و فرهنگی منبعث از این اراده سیاسی سهیم کنند.
مرتضی بانک به موقعیت استراتژیک منطقه اشاره کرد و گفت: منطقه آزاد چابهار با وجود مزیت ها و زیرساخت‌های فیزیکی در حال توسعه بخصوص بندر راهبردی چابهار و خط آهن چابهار زاهدان، فرودگاه بین المللی در دست برنامه ریزی، موقعیت جغرافیایی و نزدیکترین راه دسترسی افغانستان و دیگرکشورهای محصور در خشکی آسیای میانه به آبهای آزاد، می‌تواند نقش پیشران اصلی را در این اتحاد اقتصادی ایفا کند.
وی از چابهار به عنوان یکی از قطب های مهم منطقه‌ای حمل و نقلی و مرکز اصلی کریدور بین‌المللی حمل و نقل و ترانزیت بین سه کشور و آسیای میانه نام برد و افزود: منطقه آزاد چابهار، منطقه ای ایده‌آل برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و صادرات محصولات مورد نیاز بازارهای مصرف منطقه‌ای بویژه بازار عظیم یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری هند، افغانستان و آسیای میانه است که می‌تواند به مرکز منطقه‌ای ترانزیت، انرژی و تجارت تبدیل شود.  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور ادامه داد: منطقه آزاد چابهار می‌تواند در صورت توجه کافی و تدبیر مناسب از سوی فعالان اقتصادی به عنوان یکی از عناصر آمیخته‌های بازاریابی مناسب در تقویت و ارتقاء سطح مناسبات تجاری بین این کشورها تبدیل شود.
مرتضی بانک گفت: بندر چابهار بهترین، نزدیک ترین و کم هزینه ترین مسیر دسترسی کشورهای حاشیه اقیانوس هند به بازارهای اروپایی و جهانی است که موجبات تسریع و تسهیل تجارت بین المللی بین کشورهای مختلف حاشیه آسیایی اقیانوس آرام با اروپا و آسیای میانه را نیز فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه چابهار مرحله جدیدی از ایفای نقش جهانی در حمل و نقل و ترانزیت و صادرات کالا را آغاز کرده است افزود: مزیت‌های منطقه‌ای منطقه آزاد و مستثنی بودن از قوانین گمرک، مالیات، پول و بانک، کار و ویزا؛  ظرفیت این حرکت جهانی و زمینه را برای حضور منطقه آزاد چابهار در عرصه های بین المللی فراهم کرده است. همکاران من در دبیرخانه شورایعالی و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار در تلاشند با تسهیل فرآیندها و تکمیل زیرساخت های نهادی و فیزیکی لازم، موانع حضور سرمایه ‌گذاران را مرتفع و تسهیل کنند.
مشاور رییس جمهور،  منطقه آزاد چابهار را منطقه ای برای تبدیل شدن به کانون مهم سرمایه گذاری در ابعاد مختلف اقتصاد دریا محور و هاب لجستیک و ترانزیت منطقه ای عنوان کرد و افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه آزاد چابهار از حضور و مشارکت همه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشورهای منطقه و دیگر کشورها استقبال می کنیم و اطمینان می دهم که همه فعالیت ها و سرمایه گذاری ها از حمایت کامل دولت جمهوری اسلامی ایران و شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برخوردار خواهد بود.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان گفت: همایش بین المللی توسعه چابهار می تواند به نقطه عطفی در توسعه حضور و فعالیت سرمایه گذاران و فعالان بین المللی در حوزه های مختلف تولید و تجارت  منطقه آزاد چابهار تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری چابهار؛ این همایش یک روزه با حضور وزیر «محمد اسلامی» راه و شهرسازی، «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، «موهبتی» استاندار سیستان و بلوچستان، «حجت الاسلام سلیمانی» نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، «مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی» امام جمعه اهل سنت زاهدان، «کردی» مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، « محمد راستاد» معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ۱۱۵ نفر از مقامات دولتی و بازرگانان بخش خصوصی کشورهای پیرامون منطقه آزاد چابهار از جمله هندوستان، افغانستان، روسیه، آذربایجان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان ،قزاقستان، گرجستان و ترکمنستان، پاکستان، عمان، قطر، عراق، چین، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، اندونزی، استرالیا، آلمان، هلند، ایتالیا، بلژیک، فنلاند، پرتغال، ترکیه، آفریقای جنوبی،الجزایر، تونس و کنیا برگزار شد.
گفتنی است؛ در حاشیه این همایش تور بازدید عملیاتی از بندر و آشنایی با نحوه عملیات و پایانه های مختلف بندری (بندر شهید بهشتی)، ارائه سخنرانی و معرفی توانمندی های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای بندر چابهار (پاورپوینت، فیلم و...)، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ میان مدعوین و مدیران مربوطه و برگزاری جلسات B to B میان تجار، صاحبان کالا، شرکت های فورواردی، انجمن های صنفی و...در نظر گرفته شده است.

کد خبر ۸۴۵۱
۷ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۹
سرمایه گذاری ۲۴۰ میلیون یورویی در بندر چابهار
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه گذاری ۲۴۰ میلیون یورویی در بندر چابهار شامل احداث مخازن، انبارها، سیلوی غلات و کارخانه مکانیزه مواد معدنی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به نقل از خبرنگار مهر، محمد راستاد در همایش بین المللی توسعه چابهار با اشاره به حضور تعدادی از سفرای کشورهای اروپایی، عربی و آسیایی شامل بلژیک، قطر و استرالیا در این همایش و سرمایه گذاران بخش خصوصی کشورهای منطقه گفت: سال گذشته فاز اول توسعه بندر چابهار با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید که ظرفیت این بندر از ۳.۵ به ۸.۵ میلیون تن افزایش یافت. از آن زمان تخلیه بارگیری در بندر همواره سیر صعودی داشته است.
راستاد افزود: روز گذشته نیز با حضور وزیر راه و شهرسازی ۶ دستگاه مکنده غلات پیشتر به ارزش ۱۷.۵ میلیون دلار به مجموعه تجهیزات این بندر افزوده شده بود، به بهره برداری رسید و طی یک سال اخیر نیز ۲۴۰ میلیون یورو قرارداد سرمایه گذاری در بندر چابهار به امضاء رسیده است. این سرمایه گذاری ها شامل ساخت مخازن و انبارها، سیلوی غلات و پایانه مکانیزه تخلیه و بارگیری مواد معدنی بوده است.
وی با تأکید بر اینکه طی یک سال گذشته تخلیه و بارگیری در بندر ۵۰ درصد افزایش یافته است، گفت: خط کانتینری تهران ـ چابهار ـ هند نیز به مجموعه فعالیت های کشتیرانی اضافه شده و اخیرا نیز سه کشتی کاپوتاژی در بندر چابهار پهلو گرفته است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: از دو ماه گذشته شرکت هندی IPGL فعالیت اپراتوری بندر را بعهده گرفته و طی یک سال اخیر الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار به منطقه آزاد چابهار در شورای عالی مناطق آزاد و پس از آن در کمیسیون های تخصصی مجلس تصویب شد و به زودی به صحن علنی مجلس خواهد آمد.
راستاد با اشاره به اعزام ۲۳ کانتینر کالای صادراتی به افغانستان از طریق بندر چابهار طی روزهای گذشته با حضور رئیس جمهور افغانستان از طریق بندر چابهار به مقصد هند، تصریح کرد: این کالا روز گذشته در چابهار به کشتی بارگیری شد.
وی با تأکید بر اینکه کشورهای افغانستان، هند، آسیای میانه و قفقاز می توانند چابهار را به عنوان دروازه تجارت خود در نظر بگیرند، افزود: مشوق های تعرفه ای بسیار خوبی در این بندر هم برای خطوط کشتی رانی و هم برای صاحبان کالا در نظر گرفته ایم و این همایش زمینه ای برای مبادله بار از طریق بندر میان کشورهای منطقه می تواند باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه سازمان بنادر برای احداث بزرگراه از دروازه بندر تا کمربندی چابهار با هدف تسهیل در تردد کامیون ها، خاطرنشان کرد: با اتصال خط آهن چابهار به زاهدان بخشی از حمل کالا به ریل منتقل خواهد شد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پس کرانه های بندر چابهار نقش کلیدی در رونق  این بندر خواهند داشت که اشتغال در جنوب شرق کشور کمک خواهد کرد، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی از مسئولیت اجتماعی خود در قبال شهر چابهار و استان سیستان و بلوچستان غافل نخواهد بود و اشتغال و درآمد حاصل از ارزش افزوده سرمایه گذاری های این بندر در وهله اول به مردم این استان تعلق می گیرد. همچنین اولویت ما در توسعه اشتغال بندر چابهار، بومی گزینی است. 

کد خبر ۸۴۵۰
۷ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۱۲
برگزاری «همایش بین المللی توسعه چابهار» با حضور 17 کشور
همایش بین المللی توسعه چابهار یا «روز چابهار» با حضور وزیر راه و شهرسازی، دبیر شورایعالی مناطق آزاد، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان و مهمانانی از 17 کشور دنیا امروز (سه شنبه) آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به نقل از ایرنا، همایش فرصت‌های سرمایه ‌گذاری با حضور مهمانان خارجی و شماری از سرمایه گذاران داخلی در سالن همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار در حال برگزاریست.
در این همایش فرصت سرمایه گذاری و معرفی چابهار ارائه و همزمان با این همایش در روز گذشته تعدادی از طرح های اقتصادی افتتاح و بهره برداری شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تجهیزات راهبردی تخلیه و بارگیری کالا، طرح افزایش ظرفیت آب شیرین کن بندر شهید بهشتی چابهار، درمانگاه کوی بندر، هشت دستگاه مکنده با ظرفیت 600 تن، ساختمان شماره یک عملیاتی اسکله های بندر شهید بهشتی و لابراتوار آموزشی از جمله طرح های افتتاح شده با حضور وزیر راه و شهرسازی است.
بهروز آقایی افزود: همزمان با این همایش عملیات تخلیه کشتی کانتینری و تخلیه و بارگیری نخستین محموله صادراتی حبوبات کشور افغانستان به هند در بندر چابهار با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
آقایی گفت: این همایش با حضور مقامات دولتی و فعالان بازرگانی و تجاری کشورهای مختلف در حال برگزاریست که می تواند منجر به تجهیز هر چه سریع تر بندر، افزایش تخلیه و بارگیری و افزایش حجم سرمایه گذاری ها در چابهار شود.
وی بیان کرد: بندر چابهار یک فرصت بسیار مناسب برای جذب فعالان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاریست.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بندر چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران یکی از نقاط کلیدی در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان است و در کریدور شمال- جنوب نقش مهمی ایفا خواهد کرد.
آقایی افزود: 9 کشتی حامل کالای ترانزیتی افغانستان از سال گذشته تاکنون در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش فرینا؛ در این «همایش بین المللی توسعه چابهار» از کشورهایی نظیر هندوستان، افغانستان، روسیه ، آذربایجان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان ،قزاقستان، گرجستان و ترکمنستان، پاکستان، عمان، قطر، عراق، چین، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، اندونزی، استرالیا، آلمان، هلند، ایتالیا، بلژیک، فنلاند، پرتغال، ترکیه، آفریقای جنوبی،الجزایر، تونس و کنیا حضور دارند.

گفتنی است؛ در حاشیه این همایش تور بازدید عملیاتی از بندر و آشنایی با نحوه عملیات و پایانه های مختلف بندری (بندر شهید بهشتی)، ارائه سخنرانی و معرفی توانمندی های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای بندر چابهار (پاورپوینت، فیلم و...)، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ میان مدعوین و مدیران مربوطه و برگزاری جلسات B to B میان تجار، صاحبان کالا، شرکت های فورواردی، انجمن های صنفی و...در نظر گرفته شده است.

کد خبر ۸۴۴۹
۷ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۱۳
آغاز نخستین همایش توسعه بندر چابهار با حضور وزیر راه و شهرسازی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به نقل از فرینا، نخستین همایش توسعه بندر چابهار با شعار «چابهار، دروازه ملل» صبح امروز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و تعدادی از مقامات کشور‌های منطقه از جمله معاونان وزرای حمل و نقل هند و افغانستان در بندر چابهار آغاز به کار کرد.
در این همایش ۱۱۵ تن از مقامات ۳۰ کشور با هدف شناسایی ظرفیت‌های سرمایه گذاری در بندر چابهار حضور یافتند.
گفتنی است؛ سال گذشته با حضور رئیس جمهور فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار به بهره برداری رسید که با افتتاح این طرح، ظرفیت این بندر از ۳.۵ به ۸.۵ میلیون تن افزایش یافت.
روز گذشته نیز با حضور وزیر راه و شهرسازی از ۱۳ دستگاه تجهیزات مدرن بندری شامل ۸ دستگاه مکنده غلات و ۵ دستگاه گنتری کرین (جرثقیل‌های حمل کانتینر از کشتی به ساحل) به بهره برداری رسید.

همایش توسعه2

کد خبر ۸۴۴۸
۷ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۱۶
بهره برداری از ۱۳ دستگاه استراتژیک بندری در چابهار
طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی،۱۳ دستگاه استراتژیک بندری در چابهار به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، امروز (دوشنبه 6 اسفندماه) با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی،استاندار سیستان و بلوچستان، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار، معاون وزیر امور خارجه افعانستان، معاون وزیر حمل و نقل هند، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان هشت دستگاه مکنده غلات به همراه ساختمان شماره یک عملیاتی اسکله‌های بندر شهید بهشتی در بندر چابهار به بهره‌برداری رسید.
ارزش این هشت دستگاه مکنده غلات پیشرفته ترین دستگاه برنزه شدن 300 میلیون دلار بوده که برای اولین بار با همکاری سازنده ایرانی آلمانی در کشور مونتاژ شده است.
همچنین 5 جرثقیل ساحلی با ظرفیت 80 140 هزار تومان امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید با بهره برداری از تجهیزات استراتژیک بندر چابهار 20 درصد از واردات کالای اساسی در شرق و جنوب شرق کشور از این بندر انجام می شوند همچنین 20 درصد ترانزیت هوایی افغانستان از این بندر انجام می شود.

گفتنی است؛ در «همایش بین المللی توسعه چابهار» از کشورهایی نظیر هندوستان، افغانستان، روسیه ، آذربایجان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان ،قزاقستان، گرجستان و ترکمنستان، پاکستان، عمان، قطر، عراق، چین، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، اندونزی، استرالیا، آلمان، هلند، ایتالیا، بلژیک، فنلاند، پرتغال، ترکیه، آفریقای جنوبی،الجزایر، تونس و کنیا دعوت به عمل آمده است تا در این همایش که قرار است هفتم اسفندماه سال جاری به مدت یک روز در چابهار برگزار شود، شرکت کنند.

در حاشیه این همایش تور بازدید عملیاتی از بندر و آشنایی با نحوه عملیات و پایانه های مختلف بندری (بندر شهید بهشتی)، ارائه سخنرانی و معرفی توانمندی های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای بندر چابهار (پاورپوینت، فیلم و...)، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ میان مدعوین و مدیران مربوطه و برگزاری جلسات B to B میان تجار، صاحبان کالا، شرکت های فورواردی ،انجمن های صنفی و...در نظر گرفته شده است./س

کد خبر ۸۴۴۷
۶ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۱۳
جلسه بررسی مسائل "حاشیه نشینی" چابهار
جلسه بررسی مسائل حاشیه نشینی شهرستان چابهار با حضور سه معاون وزیر راه و شهرسازی ،معاون شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استاندار سیستان و بلوچستان ،سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در محل سالن اجتماعات فرمانداری چابهار برگزار گردید.
 
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار:سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار گفت این جلسه به منظور سرعت بخشیدن و کنترل وضعیت حاشیه نشینی، کمک به نوسازی در خصوص احداث مسکن و تامین زیرساخت ها و دایر کردن خدماتی که مردم بعد از داشتن سرپناه مناسب و آبرومند داشته باشند تصمیمات خوبی گرفته شد.
 ‏ و همچنین راه‌حل‌های مبنی بر واگذاری و اختیارات بیشتر به استان جهت ساماندهی و کاهش بروکراسی طولانی موجود  که در این راه وجود دارد اتخاذ شد که به طور نسبی مورد موافقت معاونین وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت 
 ‏شایان ذکر است مقرر گردید، تصمیمات نهایی در جلسه ای که با ریاست استاندار در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد اتخاذ گردد.
 ‏
ضمنا در جلسه فوق معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیر کل راه وشهرسازی جنوب استان ،مدیرکل بنیاد مسکن استان، شهردار بندر چابهار و شماری از مسئولین استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.

 

جلسه حاشیه نشینی

 

جلسه حاشیه نشینی2

کد خبر ۸۴۴۳
۴ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۹۵
تورنمنت بین المللی بوکس «جام مکران» در چابهار آغاز شد.

 

 

 تورنمنت بین المللی بوکس «جام مکران» با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، رئیس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار،  معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار و جمعی از ورزشکاران در سالن ورزشی «ورنا» چابهار آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار،  رئیس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری این تورنمت به خبرنگاران گفت: تورنمنت بین المللی بوکس چابهار «جام مکران» گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برنامه ریزی و در حال اجراست.
حسین ثوری افزود: هشت کشور با 10 تیم شامل تیم های عراق، هند، سوریه، مجارستان، فیلیپین، ترکمنستان، قزاقستان و 2 تیم از ایران در این تورنمنت شرکت دارند.
وی بیان کرد: این رقابت ‌ها تا ششم اسفند ماه ادامه دارد و مراسم اختتامیه و تیم های برتر مشخص خواهند شد.
رئیس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران برگزاری رقابت های بین المللی ورزشی در چابهار را برای معرفی هرچه بهتر سیستان وبلوچستان موثر دانست و از تلاش های منطقه آزاد و مسئولان این استان قدردانی کرد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار نیز گفت: برای حمایت از ورزشکاران و رشته های ورزشی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
محمداکبر چاکرزهی از تلاش های همه دست اندرکاران برای برگزاری این رقابت ها قدردانی کرد و افزود: حضور کشورهای مختلف در این رقابت ها می تواند این منطقه را به خوبی معرفی کند.
بنابر این گزارش، در آیین افتتاحیه رقابت های بین المللی بوکس چابهار «جام مکران» موسیقی سنتی دونلی بلوچی از بان شیپ قصرقند همراه 2 چاپی و رژه تیم ها برگزار شد.

علاقه مندان به ورزش می توانند در سالن ورزشی 2000 نفری«ورنا» منطقه آزاد چابهار این رقابت ها را تماشا کنند.

مسابقات بوکس 2

کد خبر ۸۴۴۲
۴ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۴۲
بازدید معاونین وزارت راه و شهرسازی و معاون شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از سطح شهر چابهار
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار، معضلات و مشکلات موجود در حاشیه شهر چابهار، بازدید از ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری و توسعه منطقه ای ، پارک ساحلی صد هکتاری بهاران، پروژه های ملی در دست احداث ازجمله راه آهن چابهار-زاهدان و اسکله بندر شهید بهشتی چابهار از جمله مواردی بود که مورد بازدید معاونین وزیر راه و شهرسازی و معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور قرار گرفت.
گفتنی است؛ در این بازدید استاندار سیستان و بلوچستان، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی ،معاونین وزارت راه و شهرسازی و معاون شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور را همراهی کردند.

سفر معاونین وزیر راه 4
سفر معاونین وزیر راه 3
سفر معاونین وزیر راه

کد خبر ۸۴۴۴
۴ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۴۶
نخستین جشن «مهر آیین» در چابهار
اولین جشن "مهر آیین"  با حضور ، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد، جمعی از معتمدین چابهار و بخش دشتیاری مدیران استانی و شهرستانی در محل مرکز همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

 

معاون استاندار و سرپرست فرمانداری چابهار در نخستین جشن «مهر آیین» که شامگاه پنجشنبه دوم اسفند ماه در سالن همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار برگزار شد، برگزاری این همایش به طور مستمر و هر فصل در منطقه را به برگزار کنندگان آن پیشنهاد داد و گفت: برگزاری این همایش ها اثرات فراوانی بر جلب مشارکت های مردمی در امور اجتماعی به ویژه موارد مهمی مانند توسعه فضاهای آموزشی دارد و نیاز است که حتی با بهره برداری از هر مجموعه آموزشی که از این طریق احداث و تجهیز می شود، همایشی با این مضمون در همان مکان برگزار شود.

رحمدل بامری با تشکر و قدردانی از حامیان و خیرین مدرسه سازی و توسعه فضاهای آموزشی در بخش دشتیاری چابهار، این اقدامات را بهترین سرمایه گذاری برای آیندگان عنوان کرد و اظهار داشت: اولویت اول توسعه در هر جامعه ای آموزش است و اگر می خواهیم برای توسعه اقتصادی، بهداشت و سلامت، امنیت و حتی جلوگیری از آسیب های اجتماعی سرمایه گذاری کنیم باید تمام سرمایه گذاری هایمان را در حوزه آموزش انجام دهیم.

این گردهمایی به همت موسسه خیریه دست یاری به دشتیاری و سازمان منطقه آزاد چابهار جهت ساخت و تجهیز فضای آموزشی دشتیاری تشکیل شده است .


جشن مهر آیین 3
جشن مهر آیین 2
جشن مهر آیین 1

کد خبر ۸۴۴۵
۲ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر)
تعداد بازدید ۴۶
مراسم گرامیداشت سپاهیان غیور انقلاب اسلامی و مدافعان شجاع وطن در عملیات تروریستی محور خاش به زاهدان
آیین گرامیداشت شهدای حافظ امنیت، سپاهیان غیور انقلاب اسلامی و مدافعان شجاع وطن در عملیات تروریستی محور خاش به زاهدان " در مسجد امام حسین (ع) امروز پنجشنبه دوم اسفندماه ۹۷ با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار، ائمه جمعه اهل تشیع و تسنن چابهار، علماء، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم چابهار برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت پاسداران قهرمان امنیت و آسایش و مدافعان این سرزمین که ناجوانمردانه به دست بیگانگان و تروریست‌های از خدا بی خبر و ایادی استکبار جهانی، به درجه رفیع شهادت نائل آمدند آرزو می کنیم در اعلی درجه، سید شهدا و شهدای دوران دفاع مقدس محشور خواهند بود و همچنین برای جانبازان، حادثه دیدگان این حادثه وحشتناک و تروریستی، آرزوی سلامتی و برای خانواده های معظم و معزز شهدا صبر و اجر از خداوند متعال خواستاریم.

 "رحمدل بامری" اظهار کرد : دشمن ذلیل و درمانده وقتی مقابله و استقامت در مقابل قدرت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران را نخواهد داشت، وقتی که دشمن زبون ما آرزو می کرد چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را جور دیگری ببیند، اما این ملت با تبعیت و ندای به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین جهان آنچنان لبیک گفتند و ۲۲ بهمن حماسه جاوید و اثرگذار خلق کردند که بر دشمن سخت و گران آمد.

 ‏ سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ادامه داد: برای انتقام از این حضور و اتحاد انسجام و پیام مستحکم ملت ایران اسلامی، یک عملیات تروریستی کور و روباه صفتانه که هیچ ارزش نظامی ندارد و این جان برکفان و پاسداران عزیز بعد از مدتها مرزداری و مرزبانی دفاع از سرزمین اسلامی وقتی که به موطن خودشان برمی گشتند، مظلومانه به شهادت رسیدند که یک پیام برای دشمن است همان حرف حضرت امام رحمت الله علیه " بکشید مارا ملت ما بیدارتر می شود" خون و یاد همه شهدای اسلام و انقلاب اسلامی درخت تنومند نظام مقدس جمهوری اسلامی را چنان آبیاری کرده است و چنان مستحکم است که ریشه آن در عمق و اعماق زمین است .

 ‏ وی افزود: سایه و ساق‌های  آن در آسمان ها و امروز در هر نقطه ای از عالم، بیرقی برای مبارزه با کفر بلند است، جمهوری اسلامی محکم و مستحکم ایستاده و  دفاع از مظلوم را وظیفه خود و ایستادگی در مقابل ظالم را تکلیف خود می داند

 ‏ لذا دیدیم این مردم در تشییع جنازه چه در استان ما و چه در استان اصفهان چگونه استقبال کردند این جلسات و یادواره ها برای همین است که حضرت آقا ومقام معظم رهبری فرمودند که زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و تکریم آنها از خود شهادت کمتر نیست.

 


گرامیداشت مراسم شهدای زاهدان
گرامیداشت مراسم شهدای زاهدان 2

کد خبر ۸۴۳۸
۲ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۳۰
یازدهمین همایش سالیانه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چابهار
​برگزاری یازدهمین همایش سالیانه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با عنوان " نقش فناوری مدرن در تشخیص و درمان آب سیاه" با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، اعضای هیات علمی برجسته کشور در محل سالن همایش های دانشگاه دریانوردی چابهار
 
در یازدهمین همایش سالیانه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آخرین پیشرفت های علمی دنیا در خصوص بهره گیری از فناوری های مدرن در تشخیص و درمان آب سیاه در قالب سخنرانی های علمی، مطرح می شود.
به گزارش روابط عمومی  فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان – دکتر محمد اریش دبیر علمی همایش و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: همراهی و حضور اساتید و اعضای هیئت علمی برجسته کشور ، جهت ارائه آخرین پیشرفت ها و تولیدات علمی در رشته چشم پزشکی، نقطه قوت و قابل اتکائی است که عزم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را جهت استمرار برگزاری آن دو چندان می کند.
وی ادامه داد: هر سال در این همایش در خصوص یکی از رشته های تخصصی چشم پزشکی، آخرین یافته های علمی و تجارب اساتید و صاحب نظران در قالب سخنرانی به اشتراک گذاشته می شود.
وی گفت: 50 سخنران در قالب 9 نشست به ارائه مطلب می پردازند.
دکتر علیرضا مالکی، دبیر اجرائی این همایش نیز گفت: این همایش از یازده سال پیش تاکنون پذیرای طالبان علم در رشته چشم پزشکی بوده است و خداوند را شاکریم که تا به امروز، هر سال عده ای از خبره ترین اساتید این رشته از سراسر کشور به بیان مطلب پرداختند.
وی همچنین ادامه داد: خوشبختانه بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی الزهرا (س) که 30 سال قبل به همت فرزندان این آب و خاک در زاهدان راه اندازی شد.
امروز قطب چشم پزشکی جنوب شرق کشور است و در رشته فوق تخصصی شبکیه ، دانشجوی دستیاری پذیرش می کند.
وی همچنین از پیگیری دانشگاه جهت کسب مجوز پذیرش دانشجو در دو رشته فلوشیپ قرنیه و آب سیاه خبر داد.
این همایش تا 3 اسفند ادامه دارد.

 

همایش چشم پزشکی

همایش چشم پزشکی 2

کد خبر ۸۴۳۷
۲ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۲۸
نخستین دوره تورنمنت بین‌المللی بوکس جام مکران به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در چابهار

 

حضور "حسینعلی شهریاری" نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی، "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار، "حسین ثوری" رئیس فدراسیون بوکس کشور، و "محمداکبر چاکرزهی" معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار، "ادهم کرد" مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در محل برگزاری اردوی تیم ملی بوکس جمهوری اسلامی ایران در سالن ورزشی۲۰۰۰ نفری ورنای منطقه آزاد چابهار 

 

نخستین دوره تورنمنت بین‌المللی بوکس جام مکران به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور هفت تیم خارجی فیلیپین، قزاقستان، ترکمنستان، هند، سوریه، پاکستان و مجارستان از سوم اسفندماه ۹۷ به مدت هفت روز به میزبانی استان سیستان‌وبلوچستان و منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.

 

تیم ملی بوکس ایران نیز با ترکیب دو تیم «الف» و «ب» در این مسابقات حضور خواهد داشت. همچنین یک تیم از استان سیستان‌وبلوچستان و یک تیم هم از منطقه آزاد چابهار در رقابت‌ها به روی رینگ خواهند رفت.

کد خبر ۸۴۳۴
۲ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۲۸
آیین مد و لباس اختتامیه بخش بین الملل هشتمین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی فجر
 
 
 آیین اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی جنتی، وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، "عبدالرحیم کردی" مدیرعامل منطقه آزاد تجاری چابهار، حمید شاه‌آبادی، معاون صدای رسانه ملی، نمایندگان مجلس، هنرمندان و طراحان عصر روز یکشنبه 28 بهمن‌ماه در چابهار برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، نشان ملی «مهتاب»  به ‌پاس نام و جایگاه «مهتاب نوروزی» سوزن دوز فقید و فاخر بلوچ به‌ نفر اول و نفر برگزیده هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس ایرانی اسلامی فجر اعطا شد و در سال‌های آینده نیز این نشان به برگزیدگان بخش بین‌الملل این جشنواره اعطا خواهد شد.
جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در چابهار از روز پنجشنبه 25 بهمن در منطقه آزاد چابهار برگزار و علاوه بر بخش نمایشگاه جشنواره، یک کارگاه تئوری به صورت پرسش و پاسخ با موضوع چگونگی تبدیل ظرفیتهای بومی به کالای جهانی، توسط «لورنزو موگانتی» استاد موسسه آموزش عالی «میلان فشن اینستیتو» عصر روز جمعه در سالن همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار برگزار شد که بیش از 300 تن از صنعتگران بومی منطقه در آن شرکت کردند.
 
در این مراسم سفیر کشورهای مالزی، ازبکستان، افغانستان، بنگلادش و هنرمندانی چون: مرضیه برومند، ستاره اسکندری، بهاره رهنما، افسانه چهره آزاد، شاهرخ فروتنیان  و شرکت کنندگانی از کشورهایی چون: فرانسه، اسپانیا، سنگاپور، تونس، چین، قزاقستان، روسیه، ایتالیا، سوریه، عمان، آذربایجان، ارمنستان، عراق، پاکستان، هند، افغانستان، لبنان و اندونزی حضور داشتند.

مد و لباس فجر4

مد و لباس فجر 1

 

مد و لباس فجر 5

کد خبر ۸۴۲۷
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۴۵
بازدید از جایگاه های سوخت سطح شهر چابهار

 به منظور نظارت و کنترل بر عرضه فرآورده های نفتی در جایگاه های سوخت ، بازدید از جایگاه های سطح شهر چابهار انجام شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، در این بازدید "حوت" مسئول بازرسی ،ارزیابی و عملکرد ، رسیدگی به شکایات فرمانداری ، "بامری" رئیس حراست فرمانداری ، با حضور سرزده در جایگاه های سوخت چابهار ، وضعیت توزیع سوخت را مورد بررسی قرار دادن.

مسئول بازرسی فرمانداری، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و قاچاق سوخت را از دلایل این بازدیدها عنوان نمود و ابراز داشت : به منظور اعتماد بخشی به شهروندان در خصوص رعایت قوانین و مقررات و چگونگی عرضه فراورده های نفتی از نظر کیفی و کمی ، تیم های نظارتی منطقه به طور مستمر در حال گشت زنی و کنترل مجاری عرضه هستند و در صورت مشاهده تخلف ، با متخلفین برابر مقررات برخورد می گردد.
سوخت 3سوخت 4
سوخت 2

 

کد خبر ۸۴۲۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۱۹
برگزاری یادواره شهدای تروریستی زاهدان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار:صبح امروز مراسم یادواره شهدای حادثه تروریستی سپاه پاسداران که در محور خاش به زاهدان در روزهای اخیر مورد حمله انتحاری قرار گرفتند با حضور "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در محل دبیرستان دخترانه کوثر چابهار برگزار گردید.

فرمانده سپاه شهرستان چابهار در این جلسه ، با  اشاره  به حادثه تروریستی اخیر در محور زاهدان -خاش، ضمن محکوم نمودن این اقدام ضد بشری و انسانی که مدافعان مرزهای میهن را هدف قرار داده اند، آن را نشانه زبونی و خواری دشمنان ایران اسلامی بعد از ناکامی در اتحاد و همبستگی چهل سالگی انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد که اینگونه رفتارها خللی در اراده ملت بزرگ جهت پاسداری از آرمان های انقلاب اسلامی و نیز دولتمردان  در امر خدمات رسانی ایجاد نخواهد کرد، ایشان هوشیاری بیشتر مردم و در صحنه بودن در جهت همبستگی ملی و نقش بر آب شدن توطئه دشمنان ایران اسلامی را خواستار شد.

گفتنی است این مراسم به همت آموزش و پرورش شهرستان چابهار  برگزار  و همچنین در این مراسم "حمیرا ریگی" سفیر ایران در برونئی،حاج آقای "غلامی" نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان،جمعی از نیروهای سپاه پاسداران، مدیران دستگاه های اجرایی و جمعی از معلمان و فرهنگیان نیز حضور داشتند.

یادواره شهدای زاهدان 2

یادواره شهدای زاهدان 3
یادواره شهدای زاهدان 1

کد خبر ۸۴۲۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۳۴
فرماندار چابهار حمله تروریستی شب گذشته‌ را محکوم کرد
 
 
⚫️به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار : در پی جنایات ناجوانمردانه تروریست های مزدور  در به شهادت رساندن جمعی از سپاهیان غیور انقلاب اسلامی و مدافعان شجاع وطن در محور خاش به زاهدان، پیامی از سوی سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در محکومیت این اقدام تروریستی، تبریک و تسلیت شهادت جمعی از عزیزان پاسدار صادر شد.
 
⚫️ بسم الله الرحمن الرحیم
«وَلَاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سبیلِ اللّهِ أَمواتاً بَلْ أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یرزقونَ»
 
در فاصله اندکی از حرکت دشمن شکن و وحدت بخش امت خداجو و موّحد ایران اسلامی در  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و خلق حماسه ماندگار 22 بهمن ماه1397، مزدوران سرسپرده بیگانگان و تروریست های از خدا بی خبر تلاش کردند تا با ارتکاب جنایتی هولناک بر علیه سپاهیان قهرمان و مدافعان شجاع وطن، انتقام شکست اربابانشان را بگیرند.
 
ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی شهادت جان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محضر مبارک مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و خانواده های معظم شهدا و حادثه دیدگان این اقدام تروریستی و امت انقلابی و مردم ولایتمدار استان تبریک و تسلیت گفته و این اقدام کور و ناجوانمردانه را به شدت محکوم می نمایم، بی تردید حفظ انسجام وحدت و همدلی آحاد ملت ایران بار دیگر دشمنان قسم خورده این مرز و بوم را در رسیدن به اهداف شیطانی خود ناکام خواهد کرد و دست انتقام و قدرت الهی جمهوری اسلامی و پاسداران حریم ولایت و امنیت بزودی تمامی عوامل جیره خوار را به سزای اعمال ننگین شان خواهد رساند.
 
رحمدل بامری 
سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
کد خبر ۸۴۱۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۳۷
پیام تشکر و قدردانی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار از حضور حماسی و باشکوه مردم ولایتمدار شهرستان چابهار

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار؛ "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار با صدور پیامی از حضور حماسی و شکوهمند مردم انقلابی و ولایتمدار شهرستان چابهار در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر و تشکر نمود.

متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

راهپیمایی پرشکوه شما مردم انقلابی، ولایتمدار و شهید پرور شهرستان چابهار در یوم الله ۲۲بهمن برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات شهرستان افزود و یک بار دیگر نشان داد که مردم شریف شهرستان چابهار همانند همه ملت بزرگ ایران در دفاع از انقلاب اسلامی، آرمان ها و دستاوردهای  امام خمینی کبیر (ره) و لبیک به ندای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)پیوسته مصمم و پیشتاز بوده و تهدید و ارعاب دشمنان و دروغ پردازی های رسانه های مختلف استکباری نتوانست ذره ای بر ایمان ، اعتقاد و اراده ملت عزیز ایران اسلامی تاثیرگذارد، بی شک تجلی این حضور حماسی و تماشایی تمامی دسیسه ها و نقشه های شوم استکبار جهانی و ایادی آنرا نقش بر آب نمود..

اینجانب ضمن بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند و افتخار آمیز انقلاب اسلامی از تمامی  آحاد مردم ولایتمدار ، خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، علماء_اندیشمندان، بسیجیان،معتمدان، فرهنگیان، هنرمندان ورزشکاران،بانوان، جوانان،نخبگان _دانشگاهیان ، ادارات و ارگان‌ها، کسبه و بازاریان، دانش آموزان و... شهرستان چابهار که با حضور آگاهانه و اراده بی نظیر در راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن ضمن نمایش اقتدار، همبستگی و وحدت مردم شهرستان که در حقیقت تجدید بیعت مجدد با آرمانهای امام راحل عظیم الشان و رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی بود صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و بر خود لازم میدانم از نیروهای جان برکف نظامی_ انتظامی و امنیتی که زحمات شبانه روزی در برقراری نظم و امنیت متحمل شده اند همچنین از اصحاب رسانه به دلیل اطلاع رسانی و پوشش خبری  مراسمات دهه مبارک فجر قدر دانی داشته باشم  و سعادت، سربلندی و بهروزی همگان را در مسیر دستیابی همه جانبه به آرمانهای تابناک انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند منان مسألت می نمایم.

رحمدل بامری

 سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار

کد خبر ۸۴۰۰
۲۳ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۷۹
عیادت فرماندار چابهار از بیماران بستری در بیمارستان امام علی (ع) به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
 
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن تماشایی و پرشکوه، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار به همراه مولوی "بزرگ زاده" امام جمعه موقت اهل سنت چابهار و حاج آقای "غلامی" نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت از بیماران بستری شده بیمارستان امام علی (ع) عیادت و از نزدیک در جریان امور خدمات بهداشتی و درمانی این مرکز بازدید به عمل آوردند.
 ‏
 در طی این بازدید "مولوی بزرگ زاده" ،با اشاره به کمبود فضای درمانی  ارائه خدمات بهداشتی ، درمانی مطلوب به شهروندان و مردم صبور شهرستان چابهار خواستار ارتقا ارائه خدمات بیشتر درمانی به مردم چابهار گردید .
 ‏ در ادامه این بازدید آقای سعیدی رئیس شورای شهرستان و چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر نیز ضمن همراهی با فرماندار نسبت به بیان مشکلات در حوزه بهداشت و درمان شهرستان اقدام نمودند.
 
گفتنی است در این بازدید "اعلایی" مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار ، "آتون" رئیس بیمارستان امام علی(ع) سرپرست فرمانداری چابهار را همراهی می کردند.

عیادت ۴
عیادت ۳
عیادت ۲

کد خبر ۸۳۹۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۵۶
۲۲بهمن تماشایی و پرشکوه ،چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در چابهار

 
راهپیمایی باشکوه یوم الله ۲۲ بهمن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولین، علما، دانشجویان ،دانش آموزان، اقشار مختلف مردم فهیم و شریف شهرستان چابهار برگزار گردید.
 
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار این مراسم دشمن شکن رأس ساعت ۹ صبح از خیابان فردوسی آغاز و با  تجمع ، سخنرانی و قرائت قطعنامه راهپیمایی در میدان شهدای تاسوعای حسینی خاتمه یافت.
 ‏
 ‏ حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای موسوی امام جمعه شهرستان چابهار که سخنران این مراسم باشکوه بود، در سخنان مبسوطی به تشریح فتنه های دشمنان انقلاب اسلامی از سال ۵۷ تاکنون که انقلاب اسلامی ۴۰ سالگی خود را می گذراند اقدام نمود و خواستار بصیرت مردم و مسئولین و تبعیت از مقام معظم ولایت در راه رسیدن به قله رفیع دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید نمودند.
 ‏
 ‏ ایشان در پایان سخنرانی خود مسئولین را به ساده زیستی و پرهیز از اشراف گری و حرکت در راستای عدالت اجتماعی به منظور همراهی با مردم شریف ایران اسلامی فرا خواند و اعلام نمود که یکی از آفت‌های اصلی نظام  که در داخل می‌تواند تمایل و گرایش مسئولین به اشرافی‌گری تجمل گرایی و دوری از زندگی عزتمند در کنار مردم می‌باشد.
 ‏ در پایان قطعنامه ۸ بندی مراسم قرائت و پرچم آمریکای جهانخوار و اسرائیل غاصب به دستان مردم غیور شهرستان چابهار به آتش کشیده شد.

 

راهپیمایی 22 بهمن 8
راهپیمایی 22 بهمن 3
راهپیمایی 22 بهمن 1

راهپیمایی 22 بهمن 9
راهپیمایی 22 بهمن 7
راهپیمایی 22 بهمن 6
راهپیمایی 22 بهمن 4
راهپیمایی 22 بهمن 2

راهپیمایی 22 بهمن 13
راهپیمایی 22 بهمن 12

کد خبر ۸۳۹۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۳۵
گلبانگ الله اکبر، شامگاه ۲۱ بهمن در چابهار طنین انداز شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار، در شامگاه ۲۱بهمن به یاد تکبیرهای بهمن ۱۳۵۷ راس ساعت ۹ شب در آسمان پر ستاره و سرشار از پاکی شب پیروزی شکوهمند و افتخارآفرین انقلاب اسلامی و همزمان با سراسر کشور، گلبانگ الله اکبر در چابهار طنین انداز شد.
کد خبر ۸۳۸۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۴
دعوت فرماندار چابهار از مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن

 

با عنایت به قرار گرفتن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و بیست و دوم بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نقطه عطف حیات­بخش در تاریخ این مرز و بوم است. انقلاب عظیم مردمی که مبتنی بر مبانی اخلاقی و اعتقادی و دارای ماهیتی اجتماعی و فرهنگی بوده و پیام اصلی آن بازگشت به اصل انسانیت و معنویت و حرکت بر مدار آداب و اخلاق الهی و کرامت انسانی است. اکنون که در چهلمین بهار انقلاب اسلامی، عصر جدیدی از دشمنی و توطئه استکبار جهانی علیه ملت بزرگ ایران در حال رقم خوردن است، در این شرایط حساس، راهپیمائی حماسی یوم الله 22 بهمن، تجدید میثاق ملت بزرگ ایران با ارزش ها و آرمان­های بلند انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، حمایت و همراهی همه جانبه با نظام و انقلاب اسلامی است. معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار با تبریک فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به عموم هموطنان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی و سلسله جنبان این نهضت عظیم، حضرت امام خمینی (ره) و تبعیت از فرامین حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظلله العالی ) از کلیه شهروندان آگاه و فهیم چابهار دعوت می­نماید تا با حضور پر نشاط و گسترده خود در راهپیمایی وحدت آفرین و دشمن شکن یوم الله 22 بهمن با ر دیگر پیام بصیرت، پایمردی، انسجام، وحدت و همدلی خود را به گوش جهانیان و به­ویژه بدخواهان نظام اسلامی برسانند.

مدیران، کارشناسان، کارمندان، کارگران، دوشادوش سایر اقشار جامعه در این همایش بزرگ شرکت نموده و با اهتزاز پرچم با شکوه ایران اسلامی به عنوان هویت ایران و نشانه صلابت ایرانیان، اتحاد و همدلی خود را در صفوف به هم فشرده آحاد مردم نشان خواهد داد.

زمان : 9:00 صبح

مکان : از سه راهی فردوسی به طرف میدان شهدای تاسوعای حسینی

کد خبر ۸۳۸۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۴۱
غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای چابهار

 به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در هفتمین روز از دهه فجر مزار شهدای چابهار با حضور مسئولان و مدیران شهرستان چابهار غبارروبی و عطر افشانی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه جابهار :عطر افشانی و گلباران مزار شهدای چابهار امروز با حضور مسئولان شهرستان و خانواده شهدا و مردم در محل مسجد امام حسین (ع) چابهار انجام شد که در این مراسم "بامری" معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ، "عفتی" معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری نیز با حضور خود بار دیگر با ادای احترام به مقام شامخ شهدا و غبارروبی و گلباران مرقد این عزیزان،با آرمان های مقدس انقلاب و شهدا تجدید میثاق کردند.

کد خبر ۸۳۷۷
۱۸ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۲۱
افتتاح دو پروژه در بخش پلان

افتتاح دو پروژه در بخش پلان شهرستان چابهار با حضور معاون همانگی امور عمرانی استانداری به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار ، در ششمین روز از دهه مبارک فجر با حضور "باقر کرد" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،"عفتی" معاون عمرانی فرمانداری چابهار،بخشدار پلان و تعدادی از مدیران شهرستان و علما و مردم در بخش پلان. پروژه سنگ شکن بخش خصوصی با اعتبار 4 میلیارد تومان با ظرفیت 120 هزار تن در سال و پروژه احداث و تجهیز مدرسه 4 کلاسه عربزهی با مشارکت بنیاد برکت و اداره کل نوسازی مدارس با اعتبار 1/2 میلیارد تومان افتتاح گردید.

سنگ شکن پلان۳

کد خبر ۸۳۷۶
۱۸ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۴
بارش 66 میلمتری پس از انتظار 333 روزه در چابهار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چابهار و نقل از خبرگزاری ایرنا ، پس از انتظار 333 روزه مردم و چشم انتظاری برای بارش رحمت الهی از شب گذشته بارندگی ها آغاز شده و در 16 ساعت گذشته 66 میلمتر باران در شهر پلان از توابع چابهار ثبت شده است. 

بارش باران از شب گذشته تاکنون موجب آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف شهری و روستایی چابهار شده است.

این بارندگی هوتگ ها(گودال های نگهداری آب های سطحی) را پر آب کرده و برخی از بندهای خاکی نیز سرریز شده است.

مردم شهرستان های ساحلی چابهار و کنارک به شکرانه این نعمت الهی دست به دعا برداشته و خرسندی شان را ابراز داشتند.

بسیاری از خانواده ها به همراه کودکان با تعطیلی مدارس برای بهره مندی از هوای لطیف به کوچه و خیابان ها و مکان های تفریحی و گردشگری و کنار دریا آمده اند.

گرچه این بارندگی ها سبب خوشحالی مردم شد اما جاری شدن سیلاب به برخی از واحدهای مسکونی روستای کمب و واحدهای خشت و گلی و ناایمن روستایی خسارات زیادی وارد کرده است. ✅رئیس اداره هواشناسی چابهار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ساعت 18 یکشنبه شب بارندگی ها آغاز شده و تاکنون در برخی مناطق ادامه دارد.

محمدرضا سالاری فنودی افزود: مجموع بارش ایستگاههای هواشناسی از ساعت 18 روز گذشته تاکنون نشان می دهد که در شهر چابهار 23 میلیمتر، شهر کنارک 34، کهیر 23، زرآباد 8، باهوکلات 30، شارک 61، پلان 66، طیس 53، عورکی 31، نگور مرکز بخش دشتیاری 65، کمبل سلیمان 57، مومان 26، منطقه فرودگاهی کنارک 64، سورکمب 33 و پل ریمدان 18 میلیمتر باران باریده است. ✅سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان چابهار نیز گفت: تمامی مدارس ابتدایی شهری، روستایی و متوسطه روستایی این شهرستان(بخش مرکزی، پلان و دشتیاری) شیفت صبح امروز /دوشنبه/ به علت بارندگی تعطیل اعلام شد.

رحمدل بامری افزود: به دلیل شدت بارندگی و پایداری شرایط جوی، طغیان رودخانه ‌های فصلی و آبگرفتگی جاده ها و معابر عمومی از شب گذشته تاکنون، مدارس شیفت صبح شهری و روستایی چابهار بر اساس تصمیم مدیریت بحران این شهرستان تعطیل اعلام شد.

وی افزود: امسال برای نخستین بار در چابهار شاهد بارندگی هستیم که این نعمت الهی شامل حال همه اقشار بویژه کشاورزان و دامداران شده است.

سرپرست فرمانداری چابهار بیان کرد: به برخی از واحدهای مسکونی و تاسیسات زیربنایی ها خسارت هایی وارد شده که پس از بررسی کارشناسان میزان آنها اعلام می شود. 🔹وی ادامه داد: بارندگی ها سبب شده تا مقادیری آب در پشت سد زیردان و بندهای آبخیزداری سطح شهرستان ذخیره شده و این نعمت الهی همچنین هوتگ ها را پرآب کرده است.

کد خبر ۸۳۷۸
۱۷ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۵
دهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل سیستان و بلوچستان در بندر چابهار

به نقل از ایرنا استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: تمام طرح های تعریف شده برای توسعه سواحل مکران براساس مطالعات کارشناسی و بلندمدت با پیش نگری، پیش بینی، پیشگیری و نیز با لحاظ کردن رشد جمعیتی آینده شهر چابهار و ترافیک کالای بندر اجرایی شود.

احمدعلی موهبتی در دهمین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل سیستان و بلوچستان در بندر چابهار اظهار داشت: باید مکان هایی در اطراف شهر چابهار برای پسکرانه بندر و موضوعات لجستیک و ارزش افزوده کالا در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: بندر به مثابه هویت، عامل توسعه و محرک چابهار و منطقه است و اثرگذاری زیادی در توسعه تجارت و ترانزیت در آینده دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان سرعت بخشیدن در تصمیم گیری برای نحوه اتصال راه آهن به بندر شهیدبهشتی، ساخت بزرگراه با لحاظ آینده نگری در این حوزه و نیز انجام مطالعات تدقیق طرح ICZM این استان را مورد تاکید قرار داد.

وی تصریح کرد: تمامی دستگاههای شهرستانی و استانی موظف به همکاری با مشاوران طرح ICZM استانی هستند و می بایست در کوتاهترین زمان ممکن و در پاسخگویی به استعلامات اقدام کنند تا در زمان مناسب بتوان از نتایج این طرح مهم در تصمیم گیری های مدیریتی بهره گرفت.

موهبتی بیان کرد: به منظور بررسی و ابهام زدایی تمامی طرح ها و مطالعات مورد بررسی در نشست ساماندهی و مدیریت سواحل سیستان و بلوچستان می بایست 2 هفته پیش از تشکیل جلسه توسط مشاور طرح به ارگان ها و سازمان های مربوطه ارسال شود.

رئیس کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل سیستان وبلوچستان در خصوص برگزاری همایش روز چابهار در هفتم اسفند ماه سالجاری اشاره کرد و افزود: این مراسم باشکوه با حضور میهمانانی از 35 کشور برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، مهمترین مصوبات دهمین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل سیستان و بلوچستان تصویب تبدیل بندر زرآباد به شهرستان زرآباد از طریق ساخت بندر چند منظوره تجاری- صیادی، ضرورت ساخت بندر تجاری کنارک از طریق تشریک مساعی تمامی ارگان ها و بهره گیری از زیرساخت های موجود دولت در آن شهر و انتقال اسکله نصب سریع بندر شهید بهشتی به بندر کنارک و انجام تشریفات واگذاری اسکله مسافری کنارک به سرمایه گذار بخش خصوصی، تسریع در انجام مطالعات و ساخت آزاد راه ساحلی از درب شرقی بندر شهید بهشتی تا کیلومتر 19 (پلیس راه چابهار) بود.


کد خبر ۸۳۴۶
۱۴ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۲۹
اولین کتابخانه روستایی شهرستان چابهار در صدیق زهی از توابع بخش پلان افتتاح شد

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و با حضور بخشدار پلان ،مسولان محلی، معتمدین و شوراهای اسلامی روستاهای بخش و نمایندگان انجمن یاران جامع این کتابخانه که در فضای به مساحت ۱۵۰ متر زیر بنا در دو طبقه و دارای سالن مطالعه، اتاق کودک، کلاس درس احداث شده است افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .


کد خبر ۸۳۴۴
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۲۶
کلنگ مجتمع فرهنگی، هنری و گردشگری بانوان چابهار به زمین زده شد.

کلنگ ساخت مجتمع فرهنگی، هنری و گردشگری ویژه بانوان چابهار امروز/شنبه/با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، سرپرست فرمانداری و جمعی از مسئولان محلی به زمین زده شد.
 ‏
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار ،سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان چابهار گفت : این طرح در زمینی به مساحت 14 هزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر ٢٠ میلیارد ریال در محله گلشهر این شهر اجرا می شود.
وی تصریح کرد: ساخت و بهره برداری از این مجتمع بسیاری از مشکلات را در حوزه بانوان مرتفع می کند.
رحمدل بامری ادامه داد: این طرح توسط شهرداری و با مشارکت شرکت بازآفرینی شهری ایران و اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان انجام می شود.

وی بیان کرد: افتتاح نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب در 40 غرفه، نواختن زنگ انقلاب در سالن جهان پهلوان تختی مدرسه فرهنگیان پسرانه و دیدار استاندار با مردم شهر و بخش پلان، بازدید از مناطق حاشیه شهر و ظرفیت های بندر و منطقه آزاد از جمله برنامه های دومین روز از دهه فجر در این شهرستان بود.


کد خبر ۸۳۴۳
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۹
مراسم محوری گلبانگ انقلاب اسلامی  در چابهار

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم محوری گلبانگ انقلاب اسلامی با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری چابهار ،علما، مسئولین و جمعی از دانش آموزان شهرستان چابهار، در سالن جهان پهلوان تختی مدرسه فرهنگیان پسرانه برگزار شد.

کد خبر ۸۳۴۵
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۱
برگزاری کارگاه "جلب مشارکت و افزایش توانمندی اجتماعات محلی منطقه مکران" - شهرستان های چابهار و کنارک
جلسه کارگاه "جلب مشارکت و افزایش توانمندی اجتماعات محلی منطقه مکران" - شهرستان های چابهار و کنارک با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و سایر اعضای ستاد طرح توسعه سواحل مکران در محل سالن اجتماعات فرمانداری چابهار  برگزار گردید.

استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت:پیروزی انقلاب، حرکت مردمی بود، تداوم انقلاب و پیشرفت‌های آن هم به واسطه حضور همیشگی مردم در همه صحنه‌های انقلاب تحقق پیدا کرد و به همین دلیل امسال برنامه های دهه فجر با رویکرد مردم محوری در شهرها و روستاها برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار، مهندس موهبتی (استاندار) صبح امروز در کارگاه جلب مشارکت و افزایش توانمندی اجتماعات محلی منطقه مکران در چابهار ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه فجر اظهار داشت: اقدامات نظام جمهوری اسلامی ایران بر هیچکس پوشیده نیست بویژه در استان سیستان و بلوحستان بسیار مشهود است.
وی ادامه داد: مشارکت مردم در شکل گیری انقلاب اسلامی منجر به عدم تنزل آرمان های انقلاب اسلامی در طول ٤٠ سال شده است.
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص چابهار بعنوان گنج پنهان ایران، تصریح کرد: با توجه به شرایط وخیم اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمن، شرایط مناسبی برای استفاده از مزیت ها و پتانسیل های چابهار برای جبران عقب افتادگی ها فراهم شده است.
وی بیان داشت: هدف از جلب مشارکت در اجتماعات محلی حضور پرشور مردم در صحنه های توسعه ای است و که این امر در ترویج فرهنگ و فرهنگسازی با برگزاری چنین کارگاه هایی محقق خواهد شد.
مهندس موهبتی با تاکید بر ابعاد گوناگون توسعه در روند پیشرفت جوامع، گفت: توسعه پروژه نیست بلکه پروسه است لذا توجه به عوامل درون گرا و برون گرا با استفاده از نظرات اقشار مختلف مردم میسر خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به بند (ب) ماده ٢٢ احکام دائمی توسعه پایدار، بیان داشت: پیشبرد اهداف توسعه ای برای ثبات پایداری در گرو استفاده از توانمندی اجتماعات خواهد بود که مسئولین این حوزه موظف به اجرای دقیق آن هستند.
در ابتدای این جلسه، حسینی(استاندار اسبق سیستان و بلوچستان) بعنوان مسئول این کارگاه گزارشی از اقدامات کارگروه تخصصی ستاد توسعه سواحل مکران ارائه نمود.
شایان ذکر است این کارگروه بمدت یکروز با حضور مدیران و مسئولین دستگاههای اجرایی چابهار و کنارک و گروههای مرجع مردم از مناطق مختلف مکران برگزار شد.

کد خبر ۸۳۳۹
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۲۱
با حضور وزیر اقتصاد و دارایی صورت گرفت: افتتاح کارخانه تور بافی ماهور بافان
کارخانه توربافی ماهور بافان با حضور وزیر اقتصاد و دارایی در منطقه آزاد چابهار مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری، صبح امروز با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، استاندار سیستان و بلوچستان، دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، نمایندگان چابهار و ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان شهرستان چابهار، کارخانه توربافی ماهور بافان منطقه آزاد چابهار مورد بهره برداری قرار گرفت.
وزیر اقتصاد و دارایی در آیین افتتاح این کارخانه ضمن اشاره به اهمیت تولید تور در استان، گفت: با احداث این کارخانه در فاز اول استان سیستان و بلوچستان در تولید تور ماهیگیری به خود کفایی رسید و با اجرای فازهای بعدی میتوان به صادرات تور ماهیگیری کمک کرد.
دکتر دژپسند تصریح کرد: این کارخانه توربافی با اعتباری بالغ بر ٨ میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان در ٨ ماه به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: اشتغال پایدار این پروژه ٤٠ نفر بوده که با اجرای فازهای بعدی افزایش خواهد داشت.
وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به حمایت همه جانبه دولت از طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی، گفت: با اجرای زیرساخت های اولیه در شهر چابهار شاهد حضور روزافزون سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این نقطه استراتژیک خواهیم بود.

کد خبر ۸۳۳۸
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۵
بازدید وزیر اقتصاد و دارایی از شهرک پتروشیمی مکران چابهار
وزیر اقتصاد و دارایی در دومین برنامه از حضور در شهرستان چابهار از روند پیشرفت شهرک پتروشیمی مکران چابهار بازدید کرد.
دکتر دژپسند با حضور در شهرک پتروشیمی مکران روند پیشرفت آنرا مورد بررسی قرار داد.
در این بازدید که استاندارسیستان و بلوچستان، دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، فرماندار چابهار و جمعی از مدیران شهرستانی نیز حضور داشتند از چندین شرکت سرمایه گذار در شهرک پتروشمی بازدید بعمل آمد.
شهرک پتروشیمی مکران از سال ٩٣ با ظرفیت ٢٦ میلیون تن و اعتبار اولیه ١٥ میلیارد دلار آغاز شده که شرکت نگین مکران مسئولیت اجرای زیرساخت های آنرا برعهده دارد.

کد خبر ۸۳۳۷
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۲
وزیر اقتصاد و دارایی وارد چابهار شد
صبح امروز وزیر اقتصاد و دارایی با همراهی استاندار سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه کنارک شد و مورد استقبال دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور و جمعی از مدیران شهرستان چابهار قرار گرفت.
دکتر دژپسند در دومین روز از سفر به استان سیستان و بلوچستان به منظور بازدید از چند پروژه عمرانی و دیدار با فعالین اقتصادی به چابهار سفر کرد.

کد خبر ۸۳۳۶
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۳
آغاز جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در چابهار
پرچم جمهوری اسلامی ایران در چابهار با حضور مشاور رئیس‌جمهور به اهتزاز درآمد.

صبح امروز همزمان با لحظه تاریخی ورود امام خمینی (ره) به میهن، بزرگ‌ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در منطقه آزاد چابهار با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به اهتزاز درآمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چابهار، آیین آغاز جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در چابهار با اهتزاز بزرگ‌ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در چابهار، صبح امروز با حضور "مرتضی بانک" مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، " بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار،«کردی"مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، معاونین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و مدیران عامل مناطق آزاد کشور و اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران به همراه مارش نظامی توسط پایگاه مستقل امام علی (ع) سپاه پاسداران در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

جشن انقلاب 2

جشن انقلای 3
 

کد خبر ۸۳۳۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۷
سرپرست فرمانداری چابهار برنامه های دهه فجر این شهرستان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به تشریح برنامه‌های این شهرستان در دهه مبارک فجر پرداخت.

"بامری" در خصوص برنامه های مهم دهه مبارک فجر اظهار داشت : در شهرستان چابهار به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ برنامه شاخص و محوری برگزار خواهد شد که یکی از این برنامه‌ها برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله دستگاه‌ها و نهادها در قالب ۴۰ غرفه است و برای اولین بار  با این کیفیت و در این سطح در شهرستان چابهار برگزار می گردد.

 وی ادامه داد :افتتاح و کلنگ‌زنی ۶۸ طرح و پروژه عمرانی از محل اعتبارات استانی و مشارکتی به مبلغ بالای ۲۸ میلیارد تومان می باشد که سوای از اعتبارات ملی ، توسعه سواحل مکران، منطقه آزاد و ... بوده و غالبا در حوزه های بهداشتی، آموزشی، عمران شهری و روستایی، مسکن،کشاورزی، تعاون و اشتغال است.
 ‏
 ‏ سرپرست فرمانداری چابهار بیان داشت: مهمترین این پروژه ها، افتتاح مرکز جامع سلامت روستایی بلوچی درویش با اعتبار ۱/۵ میلیارد تومان، ساختمان سلف سرویس دانشگاه دریانوردی با اعتبار ۴ میلیارد تومان، پروژه‌های مسکن مهر، مجتمع تفریحی - ورزشی و فرهنگی بانوان در شهر چابهار است.
 ‏
رییس شورای اداری شهرستان چابهار در ادامه به تشریح برنامه های دهه فجر اشاره کرد و حضور مسئولین در نماز جمعه سطح شهرستان و ارائه  عملکرد چهل ساله دستگاه ها در سطح شهرستان و اعلام شاخص های قبل از انقلاب و مقایسه وضعیت موجود و کارهای مهم در دست اجرا توسط دولت و نظام و حضور مسئولین در مساجد سطح شهر ، پرسش و پاسخ با مردم را از جمله مهم ترین برنامه ها در این ایام خجسته برشمرد.

کد خبر ۸۳۴۲
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۳۱
پیگیری جهت تامین سهمیه آرد ویژه ایام نوروز

به منظور "پیگیری جهت تامین سهمیه آرد ویژه ایام نوروز" با توجه به ورود خیل عظیم مسافران به شهرستان چابهار و ضرورت تامین نان مسافرین ، جلسه "کارگروه آرد و نان شهرستان چابهار " به ریاست " بامری" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه چابهار و با حضور سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید.

کد خبر ۸۳۳۴
۱۱ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۷
بازدید "حجت الاسلام والمسلمین منتظری" دادستان کل کشور از "مجتمع پلاستیک سازی سپیدپلاست" منطقه آزاد چابهار

"مجتمع پلاستیک سازی سپید پلاست" در سال ۹۵ به منظور حمایت از کالای ایرانی در منطقه آزاد چابهار اجرایی شد که تاکنون بیش از ۱۶ میلیارد تومان هزینه در برداشته و توانسته زمینه اشتغالزایی را برای ۱۲۰ نفر از بومیان این منطقه مهیا کند.

 گفتنی است ،"بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، "کردی" مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار ،ملکوتی فر دادستان شهرستان چابهار در این بازدید "دادستان کل کشور" را همراهی کردند.

کد خبر ۸۳۳۳
۱۱ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۹
برگزاری جشن بزرگ انقلاب-تصویری

برگزاری جشن بزرگ انقلاب ، با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری چابهار ،معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری چابهار و جمعی از مسولین دستگاهها ونهادهای انقلابی شهرستان در محل پارک بهاران چابهار

جشن1

جشن 2

 پنج شنبه 11 بهمن 1397

کد خبر ۸۳۳۱
۱۱ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۰
بازدید سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار  از پروژه راه سازی محور چابهار - گواتر
بازدید رحمدل بامری سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به اتفاق سرپرست اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان، سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان چابهار از پروژه راه سازی محور چابهار - گواتر به طول ۹۴/۹۳ کیلومتر که قطعه اول آن به طول ۱۵ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۳۰۵،۳۵۱،۵۷۶،۵۴۳ ریال (۱۰ کیلومتر بلوار و ۵ کیلومتر دوبانده) و با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد و نیزقطعه دوم به طول ۳۲/۲ کیلومتر دوبانده با اعتبار ۷۵۲،۳۲۱،۹۳۵،۰۸۶ ریال پیشرفت فیزیکی ۱۲ درصد و روکش آسفالت گرم به طول۶۰/۵ با اعتبار ۶۱،۳۱۴،۹۳۵،۰۸۶ ریال با پیشرفت ۶۰ درصد در حال انجام می باشد.

محور گواتر 1

کد خبر ۸۳۳۲
۱۱ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۶
مرز بین المللی ریمدان کانون اصلی و مورد توجه دولت پاکستان در توسعه و تجارت با کشور ایران است.
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار و به نقل از پایگاه خبری ندای دشتیاری ، "مهدی هنردوست" سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور پاکستان ، عصر روز  دوشنبه ۸ بهمن ماه ۹۷ در صدر هیاتی از مرز بین المللی ریمدان بازدید به عمل آورد.
 
وی در حاشیه این بازید اظهار داشت: با توجه به نقطه استراتژیک بین دو بندر چابهار و گوادر مرز ریمدان از شرایط ویژه ای برخوردار هست.
 
وی افزود : دولت پاکستان تمایل زیادی برای توسعه و تجارت با جمهوری اسلامی ایران از مرز بین المللی ریمدان دارد زیرا مرز ریمدان یکی از نزدیکترین مسیرهای ارتباطی با دو بندر مهم پاکستان ، گوادر و کراچی هست. 
 
"هنردوست" خاطر نشان کردند؛ در تلاش هستیم در آینده نزدیک مسیر ریلی  بندر چابهار به بندر کراچی راه اندازی شود که این موضوع با توافق اولیه  هر دو کشور انجام شده است.
 
رحمدل بامری سرپرست معاونت استانداری وفرمانداری ویژه شهرستان چابهار نیز در این باره گفت؛ هدف اولیه دولت جمهوری اسلامی ایران تامین معیشت مرزنشینان منطقه دشتیاری بوده و تمامی دستگاههای اجرایی در شهرستان را بسیج کردیم تا هرچه سریعتر کار پایانه مرزی ریمدان به پایان برسد. 
 
وی افزود: راه اندازی مرز بین المللی ریمدان میتواند نقش موثر  و بسزایی در توسعه و اشتغال منطقه ایفا کند.
 
بامری یادآور شد: محرک رشد و توسعه این منطقه به مرز بستگی دارد ، متاسفانه بعلت  خشکسالی های اخیر در این منطقه  صدها شغل از دست رفته و برای جبران آن باید مرز را با نگاه ویژه  و بین المللی دنبال کرد.
 
در این بازدید همچنین مرعشی معاون امنیتی انتظامی استان ، محمدی رئیس بازارچه های مرزی استان ، سارانی بخشدار دشتیاری ، حوت رئیس بازارچه مرزی ریمدان ، سفیر جمهوری اسلامی ایران  را همراهی میکردند.

سفیر ایران در پاکستان4
سفیر ایران در پاکستان3

کد خبر ۸۳۱۰
۹ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۲۸
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مدرسه ۴ کلاسه  استثنایی" پیش حرفه ای خلیج فارس" در چابهار به بهره برداری رسید.
 
صبح روز جاری مراسم افتتاحیه مدرسه چهار کلاسه استثنایی پیش حرفه ای خلیج فارس با حضور "قدمی" معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، "بامری"سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار،"نخعی" مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار گردید.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، مدرسه استثنایی خلیج فارس با مساحت ۲۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال احداث شده است.
 
 شایان ذکر است، با افتتاح این مدرسه بیش از ۲۸ دانش آموز کم توان ذهنی از فضای آموزشی استاندارد برخوردار شدند.

مدرسه استثنایی5 مدرسه استثنایی3

کد خبر ۸۳۰۸
۹ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار
تعداد بازدید ۳۱
حضور "سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور پاکستان " در شهرستان چابهار
 
هم اکنون اولین نشست "شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی" به ریاست "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار  با حضور "مهدی هنردوست" سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور پاکستان ، در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه چابهار در حال برگزاریست. 
 
روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار- در این نشست "مرعشی" معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان ، "محمدی" مدیر کل بازارچه های مرزی استان سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی ،فعالان اقتصادی شهرستان چابهار نیز حضور دارند.
کد خبر ۸۳۰۷
۸ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار
تعداد بازدید ۱۴
برگزاری جلسه شورای اداری استان با معرفی چند تن از مسئولین جدید استان

برگزاری جلسه شورای اداری استان با معرفی چند تن از مسئولین جدید استان 

به گزارش روابط عمومی استانداری در جلسه شورای اداری استان مسئولین جدیدالانتصاب استان معرفی شدند .

در این جلسه "ابوذر کوثری" به عنوان سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان، "عبدالناصر عرب پور" به عنوان مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی ، "سید محسن کالوندی" به عنوان مشاور استاندار، "حمید دهمرده زاده" به عنوان مشاور استاندار و مسئول سفرهای شهرستانی استاندار ،"علیرضا میر"به عنوان سرپرست فرمانداری قصرقند ،"علیرضا قاسمی" به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و "خداداد اولیایی" به عنوان مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان معرفی شدند.

گفتنی است در این جلسه از زحمات "مرعشی" سرپرست اسبق معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری و "کالوندی" مدیرکل اسبق حوزه استاندار تقدیر شد .

کد خبر ۸۳۰۱
۷ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی استانداری
تعداد بازدید ۱۵
بازدید معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری از جایگاه های سوخت سطح شهر چابهار

 به منظور بررسی وضعیت سوخت رسانی و خدمات دهی در سطح جایگاه های عرضه سوخت ، "بامری"سرپرست معاونت سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری به همراه "حوت" مسئول بازرسی ،ارزیابی و عملکرد فرمانداری ،"سپهری" رئیس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ناحیه مرکزی چابهار ،"اکبری" رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان چابهار از جایگاه های سوخت سطح شهر چابهار بازدید به عمل آوردند.

بازدید جایگاه سوخت ۲

کد خبر ۸۳۰۰
۷ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۳
میزبانی جمهوری اسلامی ایران و بندر چابهار از ۳۵ کشور در روز چابهار
محمدعلی حسن‌زاده معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اهم برنامه‌هایی که آن سازمان در ماه‌های پایانی سال ۹۷ را در دستورکار دارد تشریح کرد و از برگزاری روز چابهار با حضور ۳۵ شرکت در اسفندماه در بندر شهیدبهشتی چابهار خبر داد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یکی از مهمترین برنامه‌ها برگزاری روز چابهار است که مقرر است تا در اسفندماه در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شود. برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در روز چابهار ، مسئولان ۳۵ کشور در بندر چابهار حضور بهم رسانند.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: تجار و نمایندگان اتاق‌های بازرگانی داخلی نیز در برنامه روز چابهار حضور دارند و قرار است تا درباره فرصت‌ها، پتانسیل‌ها و مشوق‌هایی که سازمان بنادر اعطا کرده است صحبت شود.
پیگیری برای اجرایی‌شدن آیین‌نامه واردات کالا توسط ملوانان و شناورها
حسن‌زاده هدف از برگزاری روز چابهار را ترغیب سرمایه‌گذاران در آن بندر برشمرد و تصریح کرد: در صدد هستیم تا سرمایه‌گذاران را ترغیب کنیم تا با رویکرد لجستیکی از بندر چابهار به عنوان بندر مهم بهره مندی بیشتری ببرند و این بهره با سود دو سویه برای سازمان و همچنین فعالان و سرمایه گذاران همراه باشد.
این مقام مسئول همچنین از همکاری سازمان بنادر با شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: در حال تهیه سند توسعه ظرفیت ریلی بنادر بین بندر و محدوده پس کرانه‌ها هستیم. در صددیم تا بر اساس مصوبه دولت و مصوبه قانون برنامه توسعه مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی سهم ریل، این مهم را در بنادر کشور اجرایی و عملیاتی کنیم.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین اعلام کرد: بحث مدیریت بنادر کوچک حداکثر تا خردادماه سال ۹۸ نهایی می‌شود. رویکرد ما از اجرای این طرح، در ابتدا شبکه‌سازی و سپس ایجاد فرصت‌های شغلی در شهرهای بندری است تا بتواند موجب افزایش نرخ جمعیتی بر مبنای سیاست‌های کلی ابلاغی نظام، بشود.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر همچنین از پیگیری برای اجرایی‌شدن آیین‌نامه واردات کالا توسط ملوانان و شناورها که با هماهنگی سازمان بنادر، گمرک جمهوری اسلامی و ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا در دی ماه نهایی شد خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرایی کردن این آیین نامه، واردات کالا توسط ملوانان و شناورها ساماندهی شود و به ویژه با این اقدام بتوانیم در بنادر کوچک جنوبی، رونق ایجاد کنیم.
کد خبر ۸۲۹۹
۷ بهمن ۱۳۹۷
منبع خبر : وب سایت سازمان بنادر و دریانوردی
تعداد بازدید ۱۴
بازدید سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار از۵ پروژه‌ بخش سلامت

"بامری"، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار به همراه "اعلائی"، مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از پروژه های عمرانی بیمارستان امام علی (ع) و خدمات سلامت شبکه بهداشت چابهار بازدید کردند و از نزدیک در جریان امور قرار گرفتند. ‏ ‏

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار: صبح روز شنبه ۶ بهمن ۹۷ از پروژه " احداث کلینیک ویژه " بیمارستان فوق به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۵۱ میلیارد ریال و با پیشرفت ۸۵ درصد که امید است در دو ماه آینده به بهره برداری برسد و نیز "بخشMRI و ماموگرافی" به مساحت ۴۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال که در حال بهره برداری می باشد، بازدید به عمل آمد. ‏

در ادامه از "ساختمان غربالگری" با مساحت ۸۲۵ متر مربع و اعتبار تخصیصی ۱۵ میلیارد و ۴۶۸ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال که آماده بهره برداری می باشد و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد، نیز بازدید شد.

 "ساختمان اورژانس و سوختگی" به مساحت ۳۳۰۰ متر مربع و با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال که ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق پیش‌بینی کارشناسان تا اواسط سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و همچنین "بلوک زایمان" در دست احداث به مساحت ۱۸۰۰ مترمربع و با پیشرفت فیزیکی ۴۵درصد و اعتبار ۳۱ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال که گفته می شود در اوایل سال آینده به بهره برداری برسد، از دیگر طرحهای مورد بازدید بودند.

‏در این بازدید که "دکتر اعلائی" مدیر شبکه بهداشت و دکتر "آتون" رئیس بیمارستان نیز سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار را همراهی می کردند، تاکید شد این پروژه‌ها هرچه سریعتر به سرانجام برسند تا خدمات درمانی مورد نیاز در اختیار مراجعان قرار گیرد.

کد خبر ۸۲۹۵
۷ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی
تعداد بازدید ۱۴
افتتاحیه مرحله اول طرح تکمیلی فلج اطفال ۶ لغایت ۹ بهمن ماه ۹۷

✅به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ،افتتاحیه مرحله اول طرح تکمیلی فلج اطفال ۶لغایت ۹ بهمن ماه۹۷با حضور ،"بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار،"اعلائی" مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار وجمعی از مسئولین شهرستان در محل پایگاه سلامت شماره ۳ شبکه بهداشت چابهار برگزار گردید. 

🔸 مدیر شبکه بهداشت در این مراسم گفت: در این طرح ۳۹۱۰۳ کودک زیر ۵سال ایرانی وغیر ایرانی در غالب ۲۰۰ تیم شامل نیروهای بهداشتی،رابطین وداوطلبین سلامت واکسینه خواهند شد.

فلج اطفال ۳
فلج اطفال ۲
فلج اطفال ۱

کد خبر ۸۲۹۴
۷ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۱۴
بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پروژه های زیربنایی شهرستان چابهار

✅اعضای کمیسیون عمران مجلس به منظور بررسی آخرین وضعیت پروژه های زیربنایی شهرستان چابهار و کنارک که در توسعه پایدار استان سیستان و بلوچستان و استان های شرق کشور موثر میباشد بازدید به عمل آوردند. ‏ ‏

🔸به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار : در ابتدای ورود به شهرستان چابهار و کنارک از محل سایت پروژه طرح بزرگ ملی انتقال آب از دریای عمان به استانهای شرقی کشور با محوریت استان سیستان و بلوچستان و به ویژه شهرستان های چابهار و کنارک که در حال حاضر از معضل بی آبی در بخش شرب و کشاورزی رنج می‌برند بازدید به عمل آوردند .

🔸در ادامه اعضای کمیسیون از تأسیسات قدیمی آب شیرین کن کنارک که در حال حاضر تنها منبع تامین آب شرب شهرستان‌های کنارک و چابهار می‌باشد بازدید به عمل آورده و از نزدیک با کمبودها و مشکلات مرکزفوق آشنا گردیدند. ‏ ‏

🔸در برنامه بعدازظهر روز پنج شنبه ۴بهمن ۹۷ ، بنادر شهید بهشتی ، شهید کلانتری و ترمینال مسافربری دریایی شهید کلانتری مورد بازدید اعضای مذکور قرار گرفته است . ‏ ‏

✅در پایان برنامه سفر امروز بازدید از ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار از جمله هتل در دست احداث سدس و پروژه های تولیدی،گردشگری ، پتروشیمی و فولاد مکران از جمله مکانهایی بود که مورد بازدید اعضای کمیسیون مذکور قرار گرفت. ‏

🔹 در این بازدید "بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، ایران نژاد نماینده مردم چابهار،نیکشهر، کنارک قصرقند، "کرد" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ،"کردی"مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار ،"جاوشیری" مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی ، اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی را همراهی کردند.

 

بازدید کمیسیون ۴
بازدید کمیسیون ۳
بازدید کمیسیون ۲

کد خبر ۸۲۹۰
۵ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی
تعداد بازدید ۲۹
بازدید از واحد تولیدی آرمان جنوب چابهار

بازدید "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار با حضور "عیسی منصوری" معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان و همچنین روسای بانکهای ذیربط از کارخانه آرمان جنوب چابهار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ،واحد تولیدی پروتئین آرمان جنوب در سال 1371 تاسیس و شروع به فعالیت نمود.

این واحد تولیدی در شهر بندری چابهار واقع در شهرک صنعتی چابهار در زمینی به مساحت 8250 متر مربع با زیر بنای مفید 3300 متر مربع احداث گردیده و اکنون بالغ بر 200 نفر پرسنل بومی مشغول به کار می باشد. فعالیت این واحد تولیدی در زمینه عمل آوری و بسته بندی ماهی و میگو و گوشت قرمز است.


آرمان جنوب ۴
آرمان جنوب ۲

کد خبر ۸۲۸۹
۳ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی
تعداد بازدید ۲۶
آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در شهرستان چابهار
آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در شهرستان چابهار

صبح امروز جلسه هماهنگی کارگروه فرعی سلامت و امنیت غذایی با موضوع طرح تکمیلی واکسیناسیون به ریاست بامری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار و با حضور اعلایی مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار ،مبارکی رئیس واحد بیماری ها-شبکه بهداشت و درمان و جمعی از دستگاه های عضو این گارگروه در محل فرمانداری چابهار برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، ابتدا رییس واحد بیماری ها شبکه بهداشت و درمان چابهار توضیحاتی در خصوص ویروس وحشی فلج اطفال ارائه نمود.

مبارکی با بیان اینکه  ۴۰۰ تیم دونفره در مناطق شهری ، روستایی و عشایری شهرستان چابهار اجرای طرح را برعهده دارند، گفت: حدود ۴۰ هزار کودک زیر ۵ سال شهرستان این واکسن را دریافت خواهند کرد.

رییس واحد بیماری ها شبکه بهداشت و درمان افزود: مرحله اول این طرح از تاریخ ۶ لغایت ۹ بهمن ماه ومرحله دوم آن در اوایل اسفندماه سال جاری در شهرستان چابهار اجرا می شود.

اعلائی گفت ، تمامی دستگاه های مربوطه همکاری لازم را داشته باشند تا به خوبی اطلاع رسانی شود که مردم با ماموران اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند و چنانچه هنگام حضور ماموران در منازل خودشان حضور نداشتند حتما برای دریافت واکسن فلج اطفال به مراکز بهداشتی درمانی حضور پیدا کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار هدف از اجرای این طرح که هرساله اجرا می شود را حفظ دستاوردهای برنامه ریشه کنی فلج اطفال در کشور و شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سال ها است که موردی از بیماری فلج اطفال در شهرستان نداشته ایم و همچنین با توجه به همجواری کشور ما با دو کشور پولیو آندمیک پاکستان و افغانستان ، در هر زمان خطر بازگشت مجدد بیماری به کشور وجود دارد. لذا برای تداوم وضعیت عاری از پولیو، ایمن سازی تکمیلی با کیفیت مطلوب ضروری می باشد.

در پایان این جلسه بامری، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه چابهار از مسئولین حاضر در جلسه خواست در اجرای این طرح عظیم و ملی که در دنیا کم نظیر می باشد، با تمام توان شبکه بهداشت را یاری رسانند. وی از ارگان هایی نظیر سپاه و نیروی انتظامی خواست تا با اعزام نیروهای بسیجی و امنیتی خود در این طرح، همچون سال های گذشته همکاری لازم را داشته باشند و همچنین از سایر ادارات خواست وسیله نقلیه مورد نیاز شبکه بهداشت جهت جابه جایی نیروها در مناطق شهری، روستایی را بر اساس لیست ارسالی و برنامه زمان بندی شده فراهم سازند.


واکسن۲
واکسن۱

 

 

کد خبر ۸۲۸۸
۳ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی
تعداد بازدید ۳۸
بازدید از مجتمع اقامتی و بومگردی "درّ بلوچ"

بازدید "عیسی منصوری" معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به همراه "رحمدل بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، جمعی از مدیران اجرایی شهرستان و روسای بانکهای ذیربط از مجتمع اقامتی و بومگردی درّ بلوچ واقع در آبکان منطقه آزاد.

  سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در این بازدید اظهار کرد : توجه به زیرساخت های گردشگری منجر به جذب توریست داخلی و خارجی می شود و می توان بخشی از اشتغال را مرتفع کرد.

وی گفت: فعالیت های اقامتگاه های بومگردی می تواند به معرفی آداب و رسوم سیستان و بلوچستان منجر شود و باید در این زمینه افراد بومی بیشتر تلاش کنند.

کد خبر ۸۲۸۷
۳ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید ۵۰