اخبار

مسیر ترانزیتی چابهار- سرباز همچنان بسته است

مسیر ترانزیتی چابهار- سرباز همچنان بسته است

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار- معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: مسیر ترانزیتی چابهار- سرباز از روز گذشته تاکنون با گذشت بیش از ۴۰ ساعت همچنان بسته است.

🔹رحمدل بامری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: آب سرریز شده از سد زیردان و باز بودن دریچه‌های این سد به شکل بی سابقه‌ای بالا آمده و بیش از ۱۰ نقطه جاده ترانزیتی چابهار - سرباز را تخریب کرده است.

🔹وی بیان کرد: به دلیل بالا آمدن آب در منطقه دشتیاری، پلان، بخش مرکزی بویژه در عورکی، پیرسهراب و دلگانها صدها واحدمسکونی دچار آبگرفتگی و نفوذ آب شده و بسیاری از دام‌های سبک و سنگین تلف و هزاران هکتار اراضی کشاورزی تخریب شده است.

🔹فرماندار چابهار گفت: حجم خسارت‌ها به دلیل جاری بودن تمامی آب‌های حاصل از بارندگی‌ها در شهرستان‌های سرباز، نیکشهر و قصرقند به محدوده شهرستان‌های چابهار و کنارک بالاست.

🔹وی از ارسال کمک‌های انسان دوستانه برخی از مردم محلی و سایر مناطق کشور قدردانی کرد.

🔹بامری ادامه داد: از مجموع ۴۴۸ روستا در شهرستان چابهار بیش از ۳۰۰ تا ۳۵۰ روستا درگیر سیلاب هستند.

🔹وی بیان کرد: بیش از ۳۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان چابهار خاکی و فاقد استاندارد برای تردد هستند و هم‌اینک با بالا آمدن آب جاده‌های شنی و خاکی تخریب و آسیب جدی دیده‌اند.

🔹معاون استاندار سیستان وبلوچستان گفت: اعضای شورای اداری و مدیریت بحران در روستاها حضور دارند.

🔹وی بیان کرد: هم‌اینک۴۲ فروند قایق از سوی اداره کل شیلات سیستان وبلوچستان آماده و به مردم در نقاط مختلف خدمات رسانی می‌کنند.

۲۲ دی ۱۳۹۸ ۲۰:۲۹
روابط عمومی‌فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید