اخبار

نوبخت ۱۰۰۰ واحدمسکن محرومان چابهار را افتتاح کرد.

نوبخت ۱۰۰۰ واحدمسکن محرومان چابهار را افتتاح کرد.
 
 
🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه سفر به چابهار ۱۰۰۰ واحدمسکن محرومان ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) را در روستای کمبل کریم بخش از توابع بخش مرکزی چابهار را افتتاح کرد.
 
🔹معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه شامگاه چهارشنبه در این مراسم اظهار داشت: دولت با تمام توان در کنار مردم است و به خدمت کردن در مناطق محروم و روستاها افتخار می‌کند. 
 
🔹محمد باقر نوبخت افزود: پیگیری مشکلات سیلزدگان مناطق مختلف جنوب سیستان وبلوچستان توسط مسوولان محلی، استانی و در سطح وزیران در حال پیگیری است.
 
🔹وی ادامه داد: خسارت‌های سیل نیز جبران خواهند شد و همه ایران برای کاهش محرومیت و جبران خسارت‌ها به زیرساخت ها و ضرر و زیان مردم بسیج شده‌اند.
 
🔹رییس سازمان برنامه و بودجه کشور روز /چهارشنبه/ از مناطق سیل‌زده چابهار بازدید و کلنگ ساخت ۱۶ هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل را در روستای عورکی به زمین زد.
 
🔹وی از پروژه راه‌آهن چابهار-زاهدان، بندر شهیدبهشتی بازدید و قرار است فردا در نشست شورای برنامه‌ریزی استان سیستان و بلوچستان شرکت کند.
 
 🔹دکتر محمدباقر نوبخت به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده بلوچستان و بررسی مسائل و مشکلات مردم امروز وارد فرودگاه کنارک-چابهار شد و مورد استقبال گرم استاندار و مسوولان استان قرار گرفت.
 
 🔹نوبخت را در این سفر علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور همراهی می‌کند.
 
 🔹معاون رییس جمهوری به همراه رییس بنیادمسکن کشور، استاندار سیستان و بلوچستان ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار و مسوولان محلی از مناطق سیلزده چابهار بازدید کردند.
 
🔹استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه مراسم استقبال از معاون رییس جمهوری به خبرنگار ایرنا گفت: دکتر نوبخت در این سفر علاوه بر بازدید از مناطق سیل زده جنوب استان در جلسه شورای برنامه‌ریزی حضور خواهد یافت.
 
🔹احمدعلی موهبتی افزود: کلنگ‌زنی تعدادی از واحدهای مسکونی از دیگر برنامه های سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به سیستان و بلوچستان است.
 
🔹وی بیان کرد: همچنین قرار است برخی از واحدهای مسکونی مناطق محروم که قبل‌تر به دست دکتر نوبخت کلنگ‌زنی شده بود، افتتاح شود.
 
🔹رییس جمهوری، اکثر وزیران، رییس مجلس شورای اسلامی، فرماندهان ارتش و سپاه  که از مناطق سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان بازدید کردند بر رسیدگی به مناطق سیلزدگان تاکید داشتند و شانه به شانه هم در میدان حضور یافتند.با این حال مردم سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان احتیاج به کمک دارند و منتظر کمک‌های بیشتری از سوی مردم نوعدوست کشور هستند.
 
🔹سامانه بارشی سیل‌آسایی که استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد و وضعیت سیستان و بلوچستان را بسیار بدتر از دو استان دیگر کرد.
 
🔹همزمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان و جاری شدن سیلاب راه ارتباطی ۸۹۰ روستای این استان قطع شد که با تلاش شبانه روزی نیروهای امدادی، سپاه و بسیج ۸۶۰ مسیره بازگشایی شده است.
 
🔹همزمان با بروز سیلاب دستگاه‌های خدمات رسان همچون سپاه و نیروهای مسلح با بسیج امکانات به کمک مردم سیلزده این خطه از ایران اسلامی شتافتند و از کمک رسانی به آنان دریغ نکردند اما عمق فاجعه به حدیست که نیازمند عزم ملی و کمک همگان است.
 
🔹سیل خروشان همدردی مردم در کنار خدمت رسانی مسوولان نهادهای مختلف در بحران‌های اخیر این حقیقت مهم را به اثبات رساند که در اوج آشفتگی‌ها و خطرات پیش بینی نشده، قدرت همدلی اثرگذاری ملموس و فراگیری دارد.
 
🔹تمام ارکان کشور اعم از دولت، نیروهای امداد و نجات، ارتش، سپاه و سایر نهادهای دولتی و خصوصی به صورت هماهنگ و یکدل کمک به سیل زدگان و رفع دغدغه‌های مردم را در اولویت امور خود قرار داده و آستین همت بالا زده‌اند تا به بهترین نحو و در سریعترین زمان از آلام و مشکلات مردم بکاهند.
 
۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید