اخبار

نشست هم اندیشی فرمانداران مناطق سیل زده جنوب استان سیستان وبلوچستان با حضور معاون امور اقتصادی وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نشست هم اندیشی فرمانداران مناطق سیل زده جنوب استان سیستان وبلوچستان با حضور معاون امور اقتصادی وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نشست هم اندیشی فرمانداران مناطق سیل زده جنوب استان سیستان وبلوچستان با حضور میرزائی معاون امور اقتصادی وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران کشور ،رحمدل بامری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار ، فرمانداران مناطق سیل زده جنوب استان سیستان و بلوچستان ،مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، مدیرکل مدیریت ستاد بحران استان در محل فرمانداری ویژه شهرستان چابهار برگزار شد .

اختصاص ۲ میلیارد تومان برای خرید تانکر در مناطق سیل‌زده بلوچستان.

 

🔹در جلسه مدیریت بحران جنوب بلوچستان ۲ میلیارد تومان برای خرید تانکر در مناطق سیل‌زده بلوچستان به تصویب رسید.

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار؛ این جلسه که در محل فرمانداری ویژه شهرستان چابهار تشکیل شد‌ ، فرمانداران چابهار، کنارک، نیکشهر، سرباز و دیگر شهرستان های سیل‌زده به طرح مشکلات اساسی خود پس از وقوع سیل و همچنین ظرفیت‌های موجود با توجه به حضور حجت الله میرزایی، معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  پرداختند.

 

🔹در ابتدای این جلسه حجت الله میرزایی، معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ما امروز با توجه به خسارت های وارده از بابت سیل که به 14 شهرستان این استان وارد شده است، تصمیم گرفته‌ایم که یک سری اقدامات با توجه به ظرفیت های موجود برای اشتغال زایی و کسب درآمد ساکنان و بومیان شهرستان ها و بهبود زندگی آنها انجام بدهیم.

 

 

🔹وی ادامه داد: این ظرفیت‌ها بایستی از سوی فرمانداران شهرستان ها مطرح شود تا ما برای مثال با وجود ظرفیت گردشگری بتوانیم در این مکان‌ها ظرفیت های بوم‌گردی ایجاد کنیم تا ساکنان این شهرستان‌ها بتوانند از ظرفیت موجود استفاده کافی برای درآمدزایی و ایجاد اشتغال را ببرند.

 

🔹فرماندار ویژه شهرستان چابهار، در ادامه این جلسه با تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: همانطور که مستحضر هستید چابهار از بابت تمام سرانه های موجود مانند آموزش، بهداشت، آب شرب و ورزشی در پایین‌ترین سطح قرار دارد و با توجه به جاری شدن سیلاب در این شهرستان، اوضاع کنونی بدتر هم شده است.

 

🔹رحمدل بامری افزود: برای مثال سرانه جاده‌ها در چابهار 25 درصد بود که اکنون با جاری شدن سیل 11 درصد از آن نیز از بین رفته است و باقی موارد را نیز آنقدر بیان شده که همگی داریم، ما پیش از این در دوران خشکسالی مرگ خاموش داشتیم اما حالا با توجه به عدم وجود زیرساخت‌های کافی نتوانسته‌ایم از باران رحمت الهی بهره کافی را ببریم.

 

🔹وی ادامه داد: با وجود این مشکلات، ظرفیت‌هایی بی‌بدیل نیز داریم، برای مثال چابهار ساحل‌های زیبایی را دارد و انواع باغ های گرمسیری را داشت که از بین رفتند؛ تاسیس شهرک‌های صنعتی می‌تواند مایه دلگرمی مردم باشد و همچنین ما صنایع دستی و سوزن دوزی داریم و در حوزه شن و ماسه و خاک رس معادن زیادی داریم که همچنان جای زیادی برای کار کردن روی این ظرفیت‌ها داریم.

 

🔹در ادامه فرمانداران کنارک، سرباز، نیکشهر و بقیه شهرستان‌های سیل‌زده استان صحبت‌های خود را با توجه به وجود مشکلات و عدم وجود زیرساخت‌های مناسب، برای بهره برداری ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌های مربوطه مطرح کردند.

 

🔹همچنین در این جلسه عباسعلی ارجمندی، مدیریت کل بحران استان اظهار داشت: از استان 100 هزار کیلومتر مربع تحت سیلاب قرار گرفته بود که همین عمق فاجعه را مشخص خواهد کرد و آنچه امروز مورد نیاز است باید به ظرفیت‌های اشتغال‌زایی این شهرستان‌ها توجه ویژه‌ای شود.

 

🔹بر اساس این گزارش، در این جلسه مصوباتی نیز به تصویب رسید تا برخی از آنها طریق مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان در اختیار سیل زده ها قرار بگیرند و بقیه نیز در دستور کار قرار گیرند تا به صورت مستقیم عملیاتی شوند؛ موضوعاتی از قبیل، پیگیری استمهال تسهیلات در شهرستان های سیل زده، تخصیص دو یا سه تانکر برای شهرستان قصرقند برای آبرسانی به روستاهای تابع، تسهیل برای ادامه کار کشتارگاه سرباز که در نقطه صفر مرزی قرار دارد و همچنین اختصاص 20 میلیارد ریال از بودجه تبلیغات برای خرید تانکر برای مناطق سیل زده که به تصویب رسیده‌اند.

 

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۳۲
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید