اخبار

🔵دولت و فعالان اقتصادی بنگلادش علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در چابهار هستند

🔵دولت و فعالان اقتصادی بنگلادش علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در چابهار هستند
 
🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار- سفیر بنگلادش در ایران گفت: دولت و فعالان اقتصادی، تجاری و گردشگری بنگلادش علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در چابهار هستند و امیدواریم با حضور بخش خصوصی منجر به توسعه روابط شود.
 
🔹«ا.ف.م گوسال اعظم سارکار» روز دوشنبه در دیدار با فرماندار چابهار اظهار داشت: باتوجه به ماموریتی که داشتم از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری چابهار بازدید کردیم و خوشحالم که این شهرستان ظرفیت‌های خوبی در زمینه سرمایه‌گذاری دارد.
 
🔹وی تصریح کرد: از نزدیک از زیرساخت‌ها، اسکله‌ها و تجهیزات استراتژیک و فرآیند تخلیه کالاها در اسکله‌ها دیدن کردم ما باید از این فرصت برای بخش خصوصی استفاده کنیم که برای سرمایه گذاری به این شهر زیبا بیایند.
 
🔹سفیر بنگلادش در ایران گفت: ما به توسعه تجارت ایران و بنگلادش فکر می‌کنیم و هرچه بخش تجاری ما اطلاعات بیشتری داشته باشد رغبت بیشتری برای سرمایه‌گذاری به این شهر خواهند داشت.
 
🔹وی افزود: فرصت مناسبی است برای سرمایه‌گذاری و همکاری بیشتر و به همراه من یکی از تجار بزرگ بنگلادش برای دیدن جاذبه‌های سرمایه‌گذاری به چابهار آمده است.
 
🔹اعظم سارکار ادامه داد: بنگلادش و ایران دوستان قدیمی و از نظر دینی و مذهبی بسیار نزدیک هستند.
 
 
✅معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار ویژه شهرستان چابهار نیز اظهار داشت: چابهار دارای ظرفیت‌های زیادی از نظر گردشگری و جاذبه‌های تاریخی برخوردار است و  منطقه آزاد و بندر آن یکی دیگر از ظرفیت‌های بزرگ این شهرستان محسوب می‌شود.
 
🔹رحمدل بامری افزود: منطقه آزادچابهار از  سال ۱۳۷۲ شروع بکار کرده و طرح توسعه آن توسط مجلس تصویب شده  و روز به روز توسعه بیشتری پیدا می‌کند و بزودی ۲ اسکله شهید بهشتی و شهید کلانتری به آن اضافه خواهد شد.
 
🔹وی بیان کرد: کلنگ‌زنی بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی و فرودگاه بین‌المللی و راه آهن چابهار به زاهدان در حال کار کردن هستند 
 
🔹معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: چابهار ظرفیت‌های بی‌نظیری شامل دارا بودن بزرگترین بندر اقیانوسی کشور، پتانسیل‌های مناسب حوزه شیلاتی، گردشگری و کشاورزی برای سرمایه‌گذاری دارد.
 
🔹وی تصریح کرد: چابهار و کنارک ۱۴ اسکله صیادی بالاترین صید کشور را  دارند.
 
🔹بامری ادامه داد: در حوزه گردشگری کوه‌های مینیاتوری، جنگل‌های حرا، تالاب صورتی، سواحل بکر و بی‌نظیر در حوزه کشاورزی و تنها  شهرستانی که میوه‌های گرمسیری دارد.
 
🔹فرماندار چابهار ادامه داد: از همکاری با بنگلادش و سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی این کشور استقبال می‌کنیم.
 
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۱۹
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید