اخبار

جلسه شورای اداری شهرستان چابهار

جلسه شورای اداری شهرستان چابهار

 

 

🔵✍🏻 جلسه شورای اداری شهرستان چابهار با ریاست رحمدل بامری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار، با دبیری علیرضا میر معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری و با حضور دکتر کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، دکتر دادگر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، اعضای شورای اداری و شورای تأمین شهرستان چابهار در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان چابهار برگزار شد.

 

💠 *اهم موارد مطرح شده در جلسه مذکور*

 

🔵 *معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار گفت: خطر کروناویروس جدی است و مردم از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر و حضور در تجمعات خودداری و از سفرهای غیر ضروری اجتناب نمایند.*

🔹وی همیاری و همکاری کلیه مسئولین را از جمله عوامل مهم در پیشگیری و شیوع این بیماری دانست و افزود: مسئولین ادارات در صورت اعلام ریاست شبکه بهداشت و درمان کلیه امکانات مورد نیاز را در اختیار این شبکه قرار دهند. همدلی، همکاری و همراهی مردم در کنترل و جلوگیری از اپیدمی ویروس مذکور بسیار موثر خواهد بود.

🔹بامری با بیان اینکه سلامتی مردم خط قرمز ماست ادامه داد : اتاق اصناف ، اداره صمت و تعزیرات با همکاری کارشناسان شبکه بهداشت و درمان مراقبت های بهداشتی لازم را در فروشگاهها و صنوف عرضه مواد غذایی ، رستوران ها ، قهوه خانه ها و مخصوصا "خبازی ها " بعمل آورند و در صورت مشاهده تخلف و عدم اجرای دستورات بهداشتی ضمن برخوردهای قانونی واحد مربوطه را پلمب نمایند.

🔹رحمدل بامری تصریح کرد : برگزاری هرگونه همایش، گردهمایی و مسابقات مختلف در شهرستان چابهار ممنوع است و در صورت نیاز مبرم فقط با مجوز شبکه بهداشت و درمان  میسر خواهد بود.

🔹فرماندار ویژه چابهار در ادامه از مسئولین خواست بروشورهای و بیلبورد های آموزشی مربوطه را در سطح شهر نصب و در معرض دید شهروندان قرار دهند.

 

 🔵 *دکتر دادگر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر: با تمام قوا برای پیشگیری از این بیماری در چابهار حضور خواهیم داشت.*

🔹وی ضمن تشکر از فرماندار ویژه چابهار به دلیل پیشنهاد برای استقرار "قرارگاه مبارزه با کرونا" گفت: به پیشنهاد فرماندار محترم و با دستور استاندار معزز قرارگاه مبارزه با کرونا در چابهار مستقر و تمهیدات لازم در دستور کار قرار گرفت.

🔹دکتر دادگر افزود: مردم آرامش خود را حفظ کنند و به توصیه های بهداشتی توجه اکید و همکاری لازم با کارشناسان بهداشتی را داشته باشند.

 

🔵 *دکتر کردی: در کنار مردم و مسئولین هستیم.*

🔹دکتر کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: با توجه به در پیش بودن ایام نوروز برنامه های تدارک دیده شده برای ایام مذکور از جمله برگزاری نمایشگاه بومی و محلی و چندین کنسرت مختلف لغو گردیده و در صورت اعلام وزارت بهداشت برنامه های آتی نیز لغو خواهد شد.

🔹وی ضمن اعلام آمادگی همکاری همه جانبه سازمان منطقه آزاد جهت مقابله با کروناویروس گفت: با همکاری شبکه بهداشت و درمان چابهار در حال تجهیز یک ساختمان ایزوله و مجزا در بیمارستان برای بیماران خاص این ویروس هستیم.

🔹ایشان اظهار داشت: با برخی از تولیدکنندگان مواد بهداشتی در منطقه آزاد جهت تولید مواد ضدعفونی کننده مذاکره و در صورت نیاز از ظرفیت ایشان استفاده خواهد شد.

 

💠 *اهم مصوبات*

✅ تا اطلاع ثانوی از برگزاری هر گونه جلسه غیرضروری خودداری گردد.

✅کلیه سالنهای ورزشی، استخرها تعطیل و اطلاع رسانی جهت جلوگیری از تجمعات غیرضروری صورت پذیرد.

✅قرارگاه مبارزه با کرونا، با هماهنگی شهرداری اقدام لازم جهت نصب بنر و پلاکارد به منظور آموزش مردم را معمول نماید.

✅آموزش و پرورش در خصوص گندزدایی و ضدعفونی کردن کلاسهای درس اقدام نماید.

✅کلیه ادارات نسبت به گندزدایی و ضدعفونی کردن مجموعه خویش اقدام نمایند.

✅سازمان منطقه آزاد، اداره کل بنادر و شهرداری در خصوص دراختیار قراردادن امکانات و همکاری با شبکه بهداشت و درمان اقدام نمایند.

✅شهرداری کلیه بیلبوردهای سطح شهر را جهت درج نکات آموزشی در اختیار قرارگاه مبارزه با کرونا قرار دهد.

 

۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۱۴
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید