اخبار

عفتی"معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری ویژه ی جابهار با صدور پیامی فوری به کلیه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی خواستار پیشگیری و انجام اقدامات لازم جهت ایمنی اهالی روستاها از این ویروس خطرناک شد و به رعایت موارد و دستورالعمل های زیر تاکید نمود:

عفتی"معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری ویژه ی جابهار با صدور پیامی فوری به کلیه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی خواستار پیشگیری و انجام اقدامات لازم جهت ایمنی اهالی روستاها از این ویروس خطرناک
 به گزارش ستاداطلاع رسانی ورسانه های همگانی فرمانداری ویژه ی چابهار، با توجه به انتشار «ویروس کرونا» عفتی"معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری ویژه ی جابهار با صدور پیامی فوری به کلیه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی خواستار پیشگیری و انجام اقدامات لازم جهت ایمنی اهالی روستاها از این ویروس خطرناک شد و به رعایت موارد و دستورالعمل های زیر تاکید نمود:
 
➖ اهالی محترم روستایی از سفرهای غیرضروری و از تردد در اماکن شلوغ و از رفتن به دیگر شهرها در این ایام پرهیز نمایید.
➖روستاییان عزیز به پویش «درخانه می مانیم» پیوسته و دیگر خانواده ها را هم به این پویش ترغیب کنید.
➖خانوارهای گرامی، ضمن رعایت موارد بهداشتی در خانواده، جهت خرید و تهیه مایحتاج خود فقط یک نفر را انتخاب کرده و از بیرون رفتن چند نفره خودداری فرمایید.
➖تا اطلاع ثانوی  از حضور در مساجد، حسینیه هاو مراکز مذهبی پر تردد بپرهیزید.
➖ از برگزاری مراسم های مختلف جشن عروسی و تولد ها و همچنین از انجام مراسم ختم و عزا برای اموات در روستاها تا اطلاع ثانوی جلوگیری نمایید.
➖از برپایی بازارچه ها و بازارهای روز در روستاها جلوگیری و از ورود دوره گردها جهت فروش محصولات و تنقلات در روستاها ممانعت کنید.
➖ باکمک خانه های بهداشت و همکاری مردم اماکن عمومی روستاها  مرتب ضد عفونی و گند زدایی گردد.
➖ از پذیرش مهمانان نوروزی تا اطلاع ثانوی خودداری کنید و خود نیز از رفتن به مهمانی پرهیز کنید.
➖ با نصب بنر و توزیع بروشور های اطلاع رسانی در خصوص ویروس کرونا در بین اهالی اقدام نموده و مردم را به رعایت بهداشت فردی ترغیب کنید.
➖ به افرادی که فضولات حیوانی دام و احشام خود را در معابر و کوچه های روستاها می ریزند  آنان را نسبت به جمع آوری سریع فضولات برای پیشگیری از شیوع بیماریها اخطار دهید.
 
 
معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری ویژه ی چابهار ضمن تاکید و انجام دستورالعمل های فوق ، به کلیه دهیاران یادآوری کرد که تمامی مرخصی های دهیاران لغو و عزیزان بصورت آماده باش در روستاهای محل خدمت خود حضور داشته باشند،نظارت برحسن اجرای دستورالعمل فوق بعهده بخشداران محترم تابعه میباشد%
 
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید