اخبار

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان چابهار برگزار شد.*

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان چابهار برگزار شد.*

 

 

🌐به گزارش ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان چابهار با ریاست *رحمدل بامری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار* و با دبیری علیرضامیر معاون برنامه ریزی و توسعه و کلیه اعضای ستاد مذکور  رأس ساعت ۱۹ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ در محل سالن جلسات فرمانداری چابهار برگزار *و مقرر گردید*

 

✅۱-  شهرداری چابهار و پلان نسبت به لایروبی  و پاکسازی مسیل ها و کانال های شهری به قید فوریت اقدام نمایند

✅۲-  اداره منابع آب چابهار و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چابهار با هماهنگی بخشداری پلان، درختانی را که بر اثر سیل اخیر باعث مسدود شدن بستر رودخانه گردیده قطع و از بستر خارج نمایند.

✅۳-شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه مرکزی چابهار نسبت به تخصیص ۲۰۰۰ لیتر سوخت نفت گاز از جایگاههای پیرسهراب و نگور جهت تامین سوخت دیزل ژنراتورهای سد پیشین و زیردان اقدام نمایند.

✅۴- تاکید میگردد مرخصی و مأموریت کلیه  مدیران و کارکنان با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح کشور ، استان و شهرستان لغو  و الزامی است اطلاعیه و هشدارهای هواشناسی را جدی گرفته و کلیه اعضای ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ، ضمن آماده باش کامل ، تدابیر و  تمهیدات لازم جهت جلوگیری از هرگونه خسارات احتمالی را اتخاذ نمایند.

✅۵- مدیریت حمل و نقل جاده ای شهرستان نسبت به لایروبی و پاکسازی کلیه دهانه پل ها و راههای مواصلاتی در سطح شهرستان اقدام نمایند.

✅۶- ضمن استقرار بخشداران تابعه در حوزه بخش، هشدارهای هواشناسی را از طریق ظرفیت های بومی و محلی، شوراها و دهیاران به اطلاع عموم برسانند تا از وقوع خسارات( مالی و جانی ) احتمالی جلوگیری شود.

✅۷- شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به آماده باش و فراهم نمودن تجهیزات لازم در کلیه مراکز بهداشتی و درمانی اقدامات بایسته را معمول نمایند

✅۸-  مدیریت امور برق شهرستان در زمان وقوع سیل و بارندگی اقدامات لازم برای قطع برق در نقاط حادثه‌خیز را معمول نماید۰

✅۹- اداره کل بنادر و دریانوردی استان و اداره کل شیلات با توجه به هشدارهای هواشناسی نسبت به اطلاع رسانی به کلیه صاحبان و مالکان شناورها و لنج ها اقدام و از دریاروی و صید و صیادی جلوگیری به عمل آید.

✅۱۰- بخشداران تابعه نسبت به استفاده از ظرفیت ماشین آلات محلی جهت ترمیم راه های مواصلاتی و بندسارها اقدام نمایند.

✅۱۱- شبکه بهداشت و درمان شهرستان قبل از وقوع سیل احتمالی نسبت به انتقال بیماران پرخطر و مادران باردار به نزدیکترین مراکز بهداشتی و درمانی اقدام نمایند.

✅۱۲- مدیریت آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان شهرستان چابهار نسبت به آماده سازی مدارس و و در اختیار گذاشتن سالن های ورزشی جهت اسکان اضطراری اقدام نمایند۰

✅۱۳- اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان نسبت به تامین آب روستاهایی که احتمال قطع راههای مواصلاتی وجود دارد اقدامات بایسته را معمول نمایند.

✅۱۴- مدیریت و جمعیت هلال احمر ضمن آماده باش کامل نسبت به استقرار کلیه نیروی امدادگر ، امکانات ، تجهیزات و ۰۰۰ جهت خدمات و امدادرسانی در صورت وقوع سیل احتمالی اقدام نماید۰

 ۱۵- در صورت وقوع هر گونه بحران کلیه نیروهای انتظامی، سپاه، بسیج و راهور همکاری لازم را با این ستاد معمول نمایند.

 

۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۹:۵۳
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید