اخبار

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار : مردم در اجرای طرح جدید کاهش زنجیره انتقال کرونا نقش مهمی بر عهده دارند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار :  مردم در اجرای طرح جدید کاهش زنجیره انتقال کرونا نقش مهمی بر عهده دارند

  

🔺معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا ضمن تبیین و ابلاغ جزییات طرح کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: مشارکت و همراهی مردم در اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا ویروس (فاصله گذاری اجتماعی) بسیار مهم است.

🔹رحمدل بامری کاهش تماس و زنجیره انتقال را یکی از راهبردهای اصلی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا ذکر کرد و گفت: در اجرای این طرح با کاهش تماس، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری گام مهمی در کنترل بیماری برداشته خواهد شد.

🔹وی افزود: در سطح شهرستان طرح بررسی و پیش بینی های لازم برای اجرای کامل انجام شده و با همت عوامل اجرایی و همکاری مردم با قاطعیت و جدیت و لحاظ اقدامات سختگیرانه برای حفظ سلامت مردم اقدام می نماییم.

  

🔹مقام ارشد شهرستان در ادامه ضمن اعلام گزارشی از محدودیت های ایجاد شده در مبادی ورودی، اطلاعیه شماره یک کمیته انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا را در قالب موارد زیر تشریح و تبیین نمود. 

براین اساس در دوره اجرای طرح؛

1- صرفاً افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو  صورت می‌پذیرد.

2- خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌گردد. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود.

3- مدارس و دانشگاه ها تا پایان زمان طرح تعطیل است.

4- پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و... که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود.

5- اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه( گروهی که باید کاملا فعال باشند جدول شماره یک، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضاء و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد جدول شماره دو) به شرح پیوست، فعالیت می نمایند.

6- ادارات دولتی برابر بخشنامه صادره معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات 

رسانی خواهند نمود.

7- برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع می باشد.

8- تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم، سوخت مشمول ممنوعیتها  نمی‌گردد.

9- محدودیت حداکثری در جابجائی مسافر با هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل های بهداشتی، اعمال می شود.

10- طرح کنترل های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.

11- ممنوعیت های تعیین شده شامل کارکنان دستگاه های دولتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد؛  نمی شود و تیم های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان اقدام می نمایند.

 

۹ فروردین ۱۳۹۹ ۲۱:۱۳
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید