اخبار

آژیر وضعیت قرمز کرونا در چابهار به صدا درآمد*

آژیر وضعیت قرمز کرونا در چابهار  به صدا درآمد*
روند ابتلاء به کرونا در چابهار رو به رشد است / چابهار در وضعیت قرمز قرار دارد/ اوضاع در چابهار، مطلوب نیست*

 

🚫با دستور معاون استاندار و فرماندار و تصمیم مشترک شورای تامین و ستاد مبارزه با کرونا شهرستان چابهار کلیه بازارهای(بازار منطقه آزاد_دکه بازار_بلوک بازار_جمعه بازار و بازارهای روز) شهرستان چابهار  بجز واحدهای صنفی عرضه کننده مواد غذایی و بهداشتی تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند

🚫معاون استاندار و فرماندار شهرستان چابهار با اعلام وضعیت حاد قرمز کرونا در چابهار گفت: فعلا از پذیرش مهمان در سطح شهرستان چابهار معذوریم محدودیت در ورودی ها و خروجی ها شهر چابهار به شدت اعمال می شود.

🚫«رحمدل بامری» معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در گفت‌: در خصوص تدابیری که برای چابهار با توجه به قرار گرفتن بیماری در وضعیت قرمز در نظر گرفته شده است گفت: شهرستان چابهار اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد و در روزهای اخیر در سطح شهرستان در شرایط حادتر بیماری قرار گرفتیم.

🚫ایشان ادامه داد: در همین راستا در  جلسه ستاد کرونا تصمیماتی گرفته شد، مبنی بر اینکه ورودی و خروجی های شهرستان چابهار مسدود شوند. همچنین با مشاغلی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد و تعطیل شوند.

🚫معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار همچنین در خصوص وضعیت پارک‌ها و تفرجگاه‌ها گفت: براساس تصمیمات این جلسه مقرر شد، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها مجددا مسدود شوند. همچنین در سایر اماکن نباید تجمع شکل گیرد.

🚫همچنین برگزاری مجالس عروسی و عزداری‌ ممنوع است و از چاپ اعلامیه و بنر در سطح شهرستان نیز که منجر به تشویق مردم برای حضور در تجمعات می‌شود، ممنوعیت به عمل می‌آید.

🚫 محدودیت‌های تردد در سطح شهرستان صورت می گیرد و هیچ امکاناتی برای پذیرایی از گردشگران نخواهیم داشت و  فعلا از پذیرش مهمان در سطح شهرستان معذوریم. فلذا از کلیه مسافرینی که قصد سفر به چابهار را دارند به طور جد از سفر به شهرستان چابهار اجتناب نمایند فقط به شهروندان شهرستان چابهار اجازه تردد داده خواهد شد و از  پذیرش سایر مسافرین و مهمانان معذوریم 

🚫وی افزود: بر این اساس بازار شهر چابهار کاملا تعطیل خواهد شد و به جز نانوایی‌ها، داروخانه‌ها، پمپ بنزین‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی بقیه اصناف و فروشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل و با کسانیکه به هر نحوی بخواهند در این روند خللی ایجاد کنند و دستورات ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا را نادیده بگیرند برخورد قانونی خواهد شد.

🚫فرماندار ویژه چابهار گفت: هرگونه تجمع و ازدحام در سطح بازار و معابر ممنوع می‌باشد، مراسمات عزاداری و تدفین بدون حضور جمعیت و فقط با حضور چند نفر از نزدیکان انجام می‌گیرد.

🚫وی خاطرنشان کرد: همچنین با مدیران و رؤسای دستگاه‌های اجرایی شهرستان که در اجرای مصوبات ستاد سهل انگاری کنند و در اجرای وظایف خود در مبارزه با بیماری کرونا کوتاهی کنند برخورد قانونی خواهد شد.

🚫بامری افزود: شهرداری، اصناف، اداره صمت، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت به طور مستمر و به صورت سختگیرانه بر نحوه تعطیلی بازار نظارت خواهند داشت و با متخلفان شدیداً برخورد قانونی خواهد شد، مغازه دارانی که این مصوبات را نادیده بگیرند مغازه آن‌ها پلمپ  می‌شود. شهرداری به صورت روزانه معابر سطح شهر را گند زدایی و ضدعفونی خواهد کرد.

🚫وی تاکید کرد: مدیران و روسای ادارات قبل و بعد از کار روزانه دستگاه تحت مدیریت خود را ضدعفونی خواهند کرد؛ تمام  مکان هاو مناطق تفریحی، پارک‌ها و بوستان‌ها.... تعطیل و ورودی آن‌ها مسدود خواهد شد

🚫کلیه ادارات و سازمان‌های دولتی و نهادهای نظامی و انتظامی از اعلام پذیرش هرگونه میهمان در این ایام به مهمانسراهای دولتی تحت اختیار، جدا خودداری نمایند  

🚫 تمامی هتل ها و مکان های اقامتی _ پذیرایی و همچنین واحدهای بوم گردی از پذیرش میهمان منع و چنانچه رعایت ننمایند از فعالیت آنان جلوگیری  می شود و برخورد قانونی صورت می گیرد.

🚫از نصب هرگونه چادر و توقف در پارک ها و تفرجگاه ها و معابر عمومی جدا جلوگیری می شود.

🚫وی در پایان افزود:روند شیوع ویروس کرونا در چابهار نگران کننده است و به وضعیت قرمز رسیده‌ایم، لذا از مردم فهیم شهرستان تقاضامندیم در خانه بمانند و در جهت کنترل شیوع کرونا و حفظ سلامتی خود و دیگران در اجرای مصوبات اتخاذ شده با ما همکاری لازم را داشته باشند.

🌎ستاد مبارزه کرونا شهرستان چابهار

۱ خرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۰۴
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید