اخبار

بیانیه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار به مناسبت روز جهانی قدس*

بیانیه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار به مناسبت روز جهانی قدس*

 

بسم الله قاصم الجبارین

«وَ لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرینَ عَلَی الْمُؤْمِنینَ سَبیلاً»

و خداوند تا ابد اجازه نداده که کافران کمترین سلطه‌ای بر مؤمنان داشته باشند (نساء ۱۴۱)

روز جهانی قدس مظهر اراده عمومی ملت‌های مسلمان برای مقابله با آمریکا و اسرائیل است (مقام معظم رهبری مدظله العالی)

امروز بدون شک می‌توان گفت مساله اول جهان اسلام موضوع فلسطین و حمایت از آرمان قدس شریف است. موضوع مهمی که از شروع انقلاب اسلامی و با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (قدس الله نفسه الزکیه) تبدیل به نمایش وحدت عظیم و یکپارچه جهان اسلام شده است. مساله قدس بنا به فرموده ولی امر مسلمین نه صرفاً یک مساله اسلامی که متعلق به همه آزادی خواهان و عدالت خواهان جهان و یک مساله انسانی است

 بی تردید، توجه به مساله فلسطین  به عنوان مسئله اول جهان اسلام  در هر شرایطی، در جلب مشارکت جهانیان ظلم ستیز برای دفاع از مظلومان فلسطینی تاثیرگذار خواهد بود.

این روز فرخنده و عزیز فریاد تقبیح سکوت برخی کشورهای منطقه در قبال جنایات صهیونیست ها و مقابله با طرح خفت بار معامله ننگین قرن و پیمان مجدد با آرمان قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمانان و محل معراج پیامبر اکرم(ص) و بعثت انبیاء بزرگ الهی است.

روز قدس امسال، صحنه مصاف دیگری با اشغالگران است و هر چند تحت تأثیر شیوع ویروس منحوس کرونا، با تجمع مردمی همراه نیست، اما دردل های مردم انقلابی ایران اسلامی و همه امت اسلامی به آرمان فلسطین عزیز پیوند خورده و مسجد الاقصی همچنان در دل و جانها زنده و پاینده است

در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری شایسته و گسترده راهپیمایی سراسری، امسال روز جهانی قدس با فرمایشات گهربار، ولی امرمسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) به عنوان ویژه برنامه ای بس گرانبها واستثنایی پاسداشته خواهد شد. و از عموم مردم شریف شهرستان دعوت می شود تا در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان ( 2 خرداد 1399 ) ساعت 12:00  از طریق  شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین‌المللی بیانات حکیمانه و راهگشای  مقام عظمای ولایت در این خصوص را مشاهده و به عنوان یک اصل فراموش نشدنی در حمایت از ملت مظلوم وآزاده فلسطین و مظلومان و آزادگان جهان مد نظر قرار خواهند داد.

رحمدل بامری

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار

۱ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۴۴
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید