اخبار

حفظ ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی لازمه برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان چابهار است.*

حفظ ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی لازمه برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان چابهار است.*

 

♦️عید فطر امسال با توجه به شرایط ناشی از بیماری منحوس کرونا، متفاوت از سال‌های پیش خواهد بود؛ آن چه در شرایط کنونی لازم است مورد توجه جدی قرار بگیرد رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در همه سطوح اجتماع و در همه اماکن است.

🔷 ضمن تبریک حلول عید سعید فطر و جشن باشکوه بندگی رب العالمین به استحضار مردم شهید پرور ، مومن و خداجوی شهرستان چابهار  می رساند؛  تمامی مکانها و مساجد با رعایت پروتکل های بهداشتی آماده پذیرایی از مؤمنان روزه‌دار برای اقامه نماز عید فطر هستند.

🔹با عنایت به رشد صعودی مبتلایان به ویروس منحوس کرونا در شهرستان چابهار باعث نگرانی شده لذا برای حفظ صحت و سلامتی مردم، اقامه نماز  عید سعید فطر در شهرستان منوط بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

🔹 مسئله سلامت ، مسئله حائز اهمیتی است توصیه کلی این است در مساجدی که نماز عید فطر برگزارمی شود، حفظ دستورالعمل و پروتکل بهداشتی را مد نظر قرار دهند *و نمازگزاران باید با ماسک و دستکش به مسجد آمده و وسایل شخصی از قبیل   وسایل شخصی  و سجاده* با خود داشته باشند ضمن اینکه برای حفظ سلامت خود و سایر نمازگزاران فاصله‌گذاری اجتماعی نیز باید رعایت شود و دست دادن و روبوسی و مصافحه با همدیگر به شدت اجتناب نمایند.

🔹 افراد مسن و کسانی که دارای بیماری‌های زمینه ای و خاص هستند  از حضور در اجتماعات و خصوصا مراسم نماز عید سعید فطر خود داری نمایند.

🔷به دلیل بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا  و وضعیت قرمز، همه مکان های تفریحی و گردشگری شهرستان چابهار در ایام تعطیلات عید فطر ممنوع است و جاده های ارتباطی به این مکان ها مسدود است *

*🔷در تعطیلات عید فطر ورود هر گونه مسافر، مهمان، گردشگر و تورهای بوم گردی به شهرستان چابهار ممنوع می باشد.*

🔹با توجه به تعطیلات چند روز آینده به مناسبت عید سعید فطر و نظر به جاذبه‌های گردشگری شهرستان چابهار، ممکن است مردم از سایر استان‌ها و از سطح استان به سفر کنند که ما از همین جا اعلام می‌کنیم شهرستان چابهار علی‌رغم آنکه مردم مهمان نوازی دارد، اما به دلیل آماده نبودن شرایط مهمان نوازی به مقصد چابهار برنامه ریزی نکنند و در این ایام مراکز تفرجگاهی و گردشگری به شدت کنترل می‌شوند و پذیرش در این مناطق وجود ندارد لذا از همه هم میهمانان به ویژه از هم استانی عزیز درخواست داریم که به چابهار سفر نکنند.

 🔷با توجه به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و عروسی اگر افرادی این موضوع را رعایت نکنند مطابق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

 🔷در حال حاضر در  شهرستان چابهار گزارشات خوبی واصل نشده است و آمار مبتلایان در این  شهرستان روبه افزایش است و علت آن، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارها و در مراکز تفریحی است.

 🔷از مردم فهیم تقاضا می شود برای حفظ سلامتی خودشان و همچنین کمک به سلامت و خروج از این وضعیت همکاری‌های خود را بیشتر کنند و با رعایت فاصله اجتماعی از حضور در مراسمات و ازدحام‌ها و هر گونه دید و بازدید خودداری کنند.

🔹 ان‌شاءالله با رعایت اصول بهداشتی و توجه به پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا توسط همگان به‌زودی شاهد مهار کامل ویروس کرونا در کشور باشیم

 

 

۳ خرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۲۷
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید