اخبار

بارش 66 میلمتری پس از انتظار 333 روزه در چابهار

بارش 66 میلمتری پس از انتظار 333 روزه در چابهار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چابهار و نقل از خبرگزاری ایرنا ، پس از انتظار 333 روزه مردم و چشم انتظاری برای بارش رحمت الهی از شب گذشته بارندگی ها آغاز شده و در 16 ساعت گذشته 66 میلمتر باران در شهر پلان از توابع چابهار ثبت شده است. 

بارش باران از شب گذشته تاکنون موجب آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف شهری و روستایی چابهار شده است.

این بارندگی هوتگ ها(گودال های نگهداری آب های سطحی) را پر آب کرده و برخی از بندهای خاکی نیز سرریز شده است.

مردم شهرستان های ساحلی چابهار و کنارک به شکرانه این نعمت الهی دست به دعا برداشته و خرسندی شان را ابراز داشتند.

بسیاری از خانواده ها به همراه کودکان با تعطیلی مدارس برای بهره مندی از هوای لطیف به کوچه و خیابان ها و مکان های تفریحی و گردشگری و کنار دریا آمده اند.

گرچه این بارندگی ها سبب خوشحالی مردم شد اما جاری شدن سیلاب به برخی از واحدهای مسکونی روستای کمب و واحدهای خشت و گلی و ناایمن روستایی خسارات زیادی وارد کرده است. ✅رئیس اداره هواشناسی چابهار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ساعت 18 یکشنبه شب بارندگی ها آغاز شده و تاکنون در برخی مناطق ادامه دارد.

محمدرضا سالاری فنودی افزود: مجموع بارش ایستگاههای هواشناسی از ساعت 18 روز گذشته تاکنون نشان می دهد که در شهر چابهار 23 میلیمتر، شهر کنارک 34، کهیر 23، زرآباد 8، باهوکلات 30، شارک 61، پلان 66، طیس 53، عورکی 31، نگور مرکز بخش دشتیاری 65، کمبل سلیمان 57، مومان 26، منطقه فرودگاهی کنارک 64، سورکمب 33 و پل ریمدان 18 میلیمتر باران باریده است. ✅سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان چابهار نیز گفت: تمامی مدارس ابتدایی شهری، روستایی و متوسطه روستایی این شهرستان(بخش مرکزی، پلان و دشتیاری) شیفت صبح امروز /دوشنبه/ به علت بارندگی تعطیل اعلام شد.

رحمدل بامری افزود: به دلیل شدت بارندگی و پایداری شرایط جوی، طغیان رودخانه ‌های فصلی و آبگرفتگی جاده ها و معابر عمومی از شب گذشته تاکنون، مدارس شیفت صبح شهری و روستایی چابهار بر اساس تصمیم مدیریت بحران این شهرستان تعطیل اعلام شد.

وی افزود: امسال برای نخستین بار در چابهار شاهد بارندگی هستیم که این نعمت الهی شامل حال همه اقشار بویژه کشاورزان و دامداران شده است.

سرپرست فرمانداری چابهار بیان کرد: به برخی از واحدهای مسکونی و تاسیسات زیربنایی ها خسارت هایی وارد شده که پس از بررسی کارشناسان میزان آنها اعلام می شود. 🔹وی ادامه داد: بارندگی ها سبب شده تا مقادیری آب در پشت سد زیردان و بندهای آبخیزداری سطح شهرستان ذخیره شده و این نعمت الهی همچنین هوتگ ها را پرآب کرده است.

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۲۰:۵۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید