اخبار

آیین "درختکاری" در شهرستان چابهار برگزار شد.

آیین "درختکاری"  در شهرستان چابهار برگزار شد.
 
مراسم اولین روز از هفته منابع طبیعی و روز ملی درختکاری در شهرستان چابهار برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، در اولین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری مراسم غرس نهال راس ساعت 8 صبح در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با حضور "مرعشی" معاون  امنیتی و انتظامی استاندار، "بامری" معاون سیاسی فرمانداری ویژه چابهار، جمعی از مسولین شهرستان همچون شهرداری ، جهاد کشاورزی ،معتمدین، فرهنگیان و دانش آموزان در محل بلوار جانبازان شهرستان برگزار گردید. 
 
این مراسم ابتدا با اجرای مراسم دانش آموزان مدرسه مهر ایران و دانش آموزان مدرسه دخترانه فرهنگیان آغاز و در ادامه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ضمن عرض خیر مقدم به حضار به اهمیت درختکاری و توسعه فضای سبز در جامعه تاکید نمودند. 
راهداری ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص گسترش فرهنگ منابع طبیعی و حفاظت از آن به اقدامات آن اداره در اینخصوص اشاره نمودند.
 این مقام مسئول توزیع بیش از 13000 اصله نهال از گونه های بومی و سازگار با شرایط اقلیمی منطقه را از دیگر اقدامات اجرایی این اداره  در خصوص گسترش فرهنگ درختکاری و منابع طبیعی نام بردند. 
  در ادامه معاون امنیتی و انتظامی استاندار در این مراسم با شکوه ضمن تبریک این ایام و روز درختکاری بر اهمیت حفظ و حراست از منابع طبیعی و جنگلها تاکید نمودند.
 ایشان ضمن تاکید بر حمایت از کالاهای ایرانی به فرهنگ سازی، حفظ طبیعت و اهمیت دادن به کالاهای ایرانی از مدارس اشاره نمودند.
در پایان به یاد شهدا حادثه تاسوعا حسینی چابهار تعداد 500 اصله نهال توسط حاضرین غرس گردید. لازم به ذکر است در این روز و به مناسبت روز درختکاری تعداد 2000 اصله نهال بین مردم، جوامع محلی و شرکت ها مستقر در سطح شهرستان توزیع گردید.

 

روز درختکاری4
روز درختکاری
روز درختکاری2

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید