اخبار

برگزاری جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار

برگزاری جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار

 

سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار به ریاست بامری سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، مدیران دستگاه‌های اجرایی  و روسای کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ، در ابتدای این جلسه رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در خصوص بررسی مصوبات جلسات قبل و اقدامات انجام شده دستگاههای عضو کمیته مطالبی بیان نمودند.

"بلوچزاده"  ضمن قدردانی از مسئولین کمیته های اجرایی خدمات سفر شهرستان در سنوات گذشته، به معرفی برنامه ها و اقدامات شاخص آن اداره در نوروز سال ۹۷ پرداخت.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: خانه های مسافر در شهرستان بخصوص در نوار ساحلی و روستاهای هدف گردشگری ساماندهی و امکانات آنها از قبیل استقرار کانکس تهیه شده است.

برنامه های فرهنگی نیز توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چابهار و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام نوروز برنامه‌ریزی و برگزار خواهد شد.

 

در ادامه "میربلوچزهی" معاون شهرداری از اقدامات انجام شده توسط شهرداری گزارشی ارائه نمود و بیان کرد ، لکه گیری معابر ، پیاده روها و پارک های سطح شهر ، جانمایی سه نمایشگاه عیدانه، افزایش ۲۸ چشمه سرویس بهداشتی اعم از پیش ساخته و احداثی در نقاط پرتردد و پارک ها در حال انجام می باشد.

وی ادامه داد ساماندهی قایق های تفریحی و واگذاری دو مکان برای قایق پدالی و قایق موتوری ، تهیه پکیج سنتی جهت استقبال از مسافران در راستای حمایت از صنایع دستی محلی از جمله اقدامات این شهرداری می باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در خصوص  تامین میوه شب عید اظهار داشت ۱۵ تن سیب و ۱۵ تن پرتقال سهمیه شهرستان چابهار پیش بینی شده و در صورت نیاز بیشتر قابل افزایش می باشد.

"‏میرلاشاری" در ادامه گفت، حدود ۲۰۰ تن مرغ منجمد در استان ذخیره سازی شده و سهمیه شهرستان به زودی اعلام خواهد شد،

 ‏وی از اختصاص ۶ تن گوشت منجمد گوساله خبر داد و گفت محموله  مربوطه اوایل هفته آینده وارد شهرستان و همچنین  شکر در دو مرحله و به میزان جمعا ۱۳۶ تن  از جمله اقدامات این مدیریت است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت  از طرح نظارتی ویژه نوروز به منظور تشدید نظارت بر واحدهای عرضه کننده خدمات و توزیع کننده کالا از تاریخ ۱ بهمن ۹۷ لغایت ۱۵ فروردین ۹۸ خبر داد.

"اکبری" افزود، همچنین گشت های مشترک جهت نظارت بر عملکرد جایگاه های عرضه سوخت و رستوران‌های بین‌راهی در دستور کار کمیته نظارت و تنظیم بازارستاد اجرایی خدمات سفر می باشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان نیز با اشاره به اسکان و ارائه خدمات به گردشگران و مسافران در ایام عید نوروز توسط برخی از دستگاه  اجرایی اعلام نمود: با این عمل  بخش خصوصی مانند صاحبان هتل ها، مهمانپذیرها و رستوران ها دارای خسارات گردیده که با توجه به سرمایه گزاری صورت گرفته توسط بخش خصوصی باید در آینده مهمانسرا و مرکز اقامتی متعلق به دولت  و نهادهای دولتی به بخش خصوصی واگذار گردد..

"سعیدی" همچنین خواستار مجوز تردد خودروهای منطقه آزاد در شعاع استانی شد و گفت ، در ادوار گذشته با تدبیر استانداری و سازمان منطقه آزاد مجوز تردد خودرو منطقه آزاد در شعاع استانی داده می‌شد، اگر امسال این مجوز صادر بشود و مردم نیزانتظار دارند که شاهد مسافرت شهروندان عزیز چابهار به سایر نقاط استان  در ایام عید خواهیم بود.

 

"چاکرزهی" معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان مذکور در ایجاد تاسیسات بهداشتی مسیرهای گردشگری چابهار از تعاملات خوب این سازمان با شهرداری چابهار در حوزه گردشگری و حمل و نقل اشاره نموده تقویت روستاهای هدف گردشگری را از مهمترین اهداف برنامه های حوزه منطقه آزاد اعلام نمود.

 

 "بامری" سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در پایان جلسه ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و اقدامات روسای کمیته ها و دبیر ستاد با جمع بندی مطالب ارائه شده اظهار داشتند تصمیمات ستاد جهت ایجاد امکانات و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران عزیز که چابهار سرزمین موج و مرجان را برای بهترین روزهای زندگی جهت اوقات فراغت خود برگزیده‌اند عملیاتی نموده تا با ایجاد فضاهای شاد و برنامه های متنوع فرهنگی اجتماعی اوقات خوشی را برای آنان هدیه نماییم.

 تامین زیرساخت های گردشگری از جمله فضاهای بهداشتی، بهبود حمل و نقل ،تنظیم بازار و جلوگیری از گرانفروشی و کمبود کالاهای اساسی مورد نیاز گردشگران از جمله موارد خاص مورد تاکید ایشان بوده است.

 

 ستاد سفر
ستاد 5
ستاد سفر 4  

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷
روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار./(س.ر) |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید