اخبار

تشکیل جلسه بررسی وضعیت عرضه و توزیع مرغ در شهرستان چابهار

تشکیل جلسه بررسی وضعیت عرضه و توزیع مرغ در شهرستان چابهار
جلسه بررسی وضعیت توزیع و عرضه مرغ زنده در شهرستان چابهار به ریاست میر ‌معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار برگزار گردید.

در ابتدای جلسه علیرضا میر , معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری بر اهمیت نظارت بر ساماندهی وضعیت عرضه و توزیع مرغ در سطح شهرستان توسط دستگاه های اجرایی شهرستان و رعایت اعتدال در دریافت سود عقلانی و منفعت سرمایه گذاران تولید و پرورش مرغ و نیز دفاع از حقوق مصرف کنندگان و شهروندان با توجه به فشارهای اقتصادی موجود در سطح کشور تاکید نمودند.

وی گرانی، عدم رعایت قیمت های مصوب فروش مرغ، عدم صدور فاکتور، عرضه مرغ زنده در سطح شهر را از مشکلات این بخش بیان نمودند، وی اضافه کردند کمبود مرغ در سطح شهرستان بعضی مواقع موجب رسانه ای شدن و انتشار در فضای مجازی شده است که بایست با مدیریت صحیح و پیگیری متولیان امر از تکرار آن جلوگیری نمود.

در ادامه ، جانشین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گزارشی از مراکز پرورش و تولید مرغ از جمله فعالیت ۷ واحد مرغداری با ظرفیت تولید ۱۹۰ هزار قطعه ارائه نمودند و گفتند این میزان فقط تامین کننده ۲۵ تا ۳۰ درصد از نیاز شهرستان می باشد.

عطایی، نماینده صنعت و معدن تجارت شهرستان گفت: تقریباً به صورت یک روز در میان ،حدود ۴ تا ۵ تن مرغ کشتار روز با برندهای کاکل زری و سحر وارد شهرستان می شوند و به ترتیب با قیمت های ۱۵ هزار و ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش میرسند.

اسلامی، معاون خدمات شهری شهرداری چابهار افزود: همان طور که برای جلسه ساماندهی وضعیت ماهی در سطح شهرستان مصوب شد که تابلویی الکترونیک به منظور درج قیمت ها در محل سوله ماهی نصب گردد، برای یکسان سازی  قیمت مرغ نیز اینگونه عمل شود، ایشان همچنین گزارشی از آماده سازی محل کشتارگاه و فروش مرغ ارائه نمودند.

افضلی، جانشین دامپزشکی شهرستان چابهار گفت: مراکز پرورش و تولید مرغ در دو مرحله یکی در مرحله جوجه ریزی و دیگری در مرحله فروش و خروج مرغ از دامپزشکی مجوز می گیرند.

در ادامه مجددا معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری خواستار ایجاد شرایط و ارائه تسهیلات مناسب جهت سرمایه گذاری در امر تولید و پرورش مرغ و ایجاد اشتغال پایدار در این زمینه شد.

نورا، نماینده شهرداری چابهار از مراحل پایانی ایجاد بازارچه جدید عرضه مرغ شامل۲۰ غرفه ۷۵ مترمربعی خبر داد و گفت: درصورت بازدید و اجازه کارگروه شهرستان بزودی راه اندازی خواهد شد.

کدخدایی به نمایندگی از مرغ فروشان حاضر در جلسه درخصوص مشکلات تولید مرغ از جمله ناکافی بودن سهمیه سوخت دریافتی و مشکلات وضررهای ناشی از تلفات مرغ خصوصا در زمان قطعی برق صحبت کردند.

آقای رحمانی از پرورش دهندگان مرغ، در خصوص عدم ارائه فاکتور به دفاع از موضوع پرداخته و افزود: قطعا در صورت تقاضای مرغ فروشان فاکتور به آنان ارائه خواهد شدکه لیست تمام فروشهای انجام شده تاکنون  جهت انعکاس به فرمانداری به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اعلام شده است و رسید باسکول فروش های انجام شده موجود می باشد.

در ادامه معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ضمن استماع سخنان و نقطه نظرات سایر حاضرین جلسه، به جمع بندی موضوع پرداختند و در پایان پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

 مقرر گردید با توجه به نیاز شهرستان و وجود تعداد ۷ واحد تولیدی مرغ در شهرستان ، الزاما خروج مرغ از سطح شهرستان با صدور مجوز توسط دامپزشکی و با نظارت جهاد کشاورزی و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان صورت گیرد.

 

 مقرر گردید نیروی انتظامی شهرستان در صورت مشاهده هر گونه کامیون حامل مرغ زنده به مقاصد سایر شهرستانها که فاقد مجوز دامپزشکی می باشند جلوگیری کرده و نسبت به ثبت و ضبط  کامیون اقدام و طبق قوانین و مقررات برخورد نمایند.

 مقرر گردید اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نسبت به جمع‌آوری و پلمپ مرغ فروشی های غیر قانونی و فاقد مجوز که به صورت زنده اقدام به فروش مرغ می نمایند، با همراهی انتظامی مبادرت نماید.

مقرر گردید با توجه به فرا رسیدن عید سعید قربان بازدید مشترکی در روز شنبه مورخ ۱۹ مرداد با حضور نمایندگانی از فرماندا ری، شهرداری، صنعت، معدن و تجارت، اداره دامپزشکی و اداره جهاد کشاورزی از محل عرضه دام و مرغ زنده صورت گیرد.

مقرر گردید صنعت، ‌معدن و تجارت شهرستان ضمن بازدید و نظارت مستمر و جدی برمرغ فروشان شهرک کارگاهی، چنانچه مرغ فروشی ها از ارائه فاکتور خرید خودداری نمایند، طبق قانون نسبت به تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضایی اقدام نمایند و همچنین هرگونه قصور و کوتاهی و بروز سایر تخلفات توسط تولید کنندگان مرغ تا لغو مجوز آنان پیگیری شود.

مقرر گردید لیست مرغ فروشان شهرستان توسط اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان در اختیار تولید کنندگان مرغ قرار گرفته و تولیدکنندگان فقط ملزم به فروش مرغ به این مرغ فروشی ها باشند. 

 مقرر گردید واحدهای تولیدی مرغ نسبت به عدم بکارگیری اتباع خارجی متعهد و نسبت به پرداخت دستمزد و حق بیمه تامین اجتماعی کارکنان خود برابر قوانین مربوطه اقدام نمایند

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید