اخبار

رحمدل بامری: اقتصاد تعاونی یکی از مولفه های اصلی تحقق عدالت اجتماعی است

رحمدل بامری: اقتصاد تعاونی یکی از مولفه های اصلی تحقق عدالت اجتماعی است
 
 
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار : معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در نشست امروز ضمن گرامیداشت هفته تعاون و عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم و خیر مقدم به تعاونگران، اصحاب رسانه، و سایر حاضرین در جلسه اظهار نمود: اقتصاد تعاونی یکی از مولفه های اصلی تحقق عدالت اجتماعی است که می‌تواند  باعث پیشرفت جامعه و کشور گردد.
 
🔹 صبح امروز نشست صمیمی جهاد گران عرصه تعاون شهرستان چابهار با معاون محترم استاندار و فرماندارویژه ی چابهار و اصحاب رسانه بمناسبت هفته تعاون در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه چابهار برگزار گردید.
 
🔹در ابتدای این جلسه امیریان گزارشی جامع از وضعیت شرکت های تعاونی در سطح شهرستان ارائه نمود و گفت: ۵۱۴ شرکت تعاونی ثبت شده در سطح شهرستان داریم که ۲۱۰ هزار و ۹۰۳ نفر عضو تعاونی های فوق می باشند که سرمایه گذاری ثبتی ۲۲۶ میلیارد و ۹۶۲ میلیون ریال جهت ایجاد اشتغال تاسیس گردیده است.
 
وی در ادامه افزود: تعدادی از این شرکت های تعاونی فعال و در حال تولید و ارائه خدمات می باشند که از این تعداد ۲۰۳ تعاونی در حوزه های مسکن، مصرف، تعاونی های صید و صیادی، مرزنشینان و خدماتی در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند.
 
معاون مدیر کل و رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان چابهار در خصوص جذب نیروی جدید برای کارگاها و تعاونی ها گفت: کارگاهها، تعاونی ها، پیمانکارانی که در جذب نیروهای جدید پیش قدم شوند ۳۰ درصد از حقوق و مزایای متعلق به کارگران جدید از طریق وزارت تعاون به آنان پرداخت می شود و لازم است در این خصوص صاحبان مشاغل و صنایع از این فرصت طلایی استفاده نمایند.
 
🔹در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه نسبت به بیان مسائل و مشکلات اقدام نمودند.
 
🔹در پایان جلسه فرماندار ویژه شهرستان چابهار با گرامیداشت هفته تعاون و عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم و خیر مقدم به تعاونگران، اصحاب رسانه، و سایر حاضرین در جلسه اظهار نمود: اقتصاد تعاونی یکی از مولفه های اصلی تحقق عدالت اجتماعی است که می‌تواند  باعث پیشرفت جامعه و کشور گردد.
 
وی افزود:  ما به عنوان مسئولین و خدمتگزارانی که توفیق خدمت نصیب ما شده موظف و مکلفیم این مشکلات را شناسایی و در حل آن  در حد توان مدیریت خود کوشا باشیم و مسائل و مشکلاتی که در سطح استان و یا کشور نیاز به پیگیری داشته باشد را به جد پیگیری کنیم.
 
رحمدل بامری با اشاره به پتانسیل های بالقوه شهرستان خواستار تحقق اهداف توسعه پایدار در همه ی ابعاد گردید و گفت: همه ی دستگاهای اجرایی شهرستان مکلف به همکاری با اداره تعاون شهرستان در راستای تحقق اهداف بخش تعاون می باشند.
 
 
🔹شایان ذکر است در این جلسه از برخی از فعالان بخش تعاون و اصحاب رسانه در اطلاع رسانی بخش تعاون تقدیر به عمل آمد.
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۲۲:۴۱
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید