اخبار

جلسه ستاد ساماندهی تکدی گری به ریاست کوروش محمدی معاون سیاسی فرماندار و با حضور یونس حقانی شهردار شهرستان و دستگاهای ذیربط تشکیل شد.

جلسه ستاد ساماندهی تکدی گری  به ریاست کوروش محمدی معاون سیاسی فرماندار و با حضور یونس حقانی شهردار شهرستان و دستگاهای ذیربط  تشکیل شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار: کوروش محمدی با بیان اهمیت موضوع تکدی گری بیان داشت:
امروزه با وجود فعالیت و برنامه ریزی های مسئولان، تکدی گری در قامت پدیده ای سازمان یافته و به عنوان یک معضل اجتماعی محسوب می شود که در کنار سوء استفاده از عاطفه و خیرخواهی مردم، ضعف فرهنگی و مدیریتی نیز در بروز آن مشهود است.
 
وی اظهار داشت :برداشت و تلقی مردم از کمک به متکدیان اقدام خیرخواهانه است که در این راستا نیت خیر بوده اما روش اشتباه است، چون این فرهنگ خیرخواهانه به افزایش، فرصت ‌طلبی، سوء استفاده و در واقع بدعادت شدن متکدیان می ‌انجامد، ضمن آنکه قشر نیازمند جامعه مقید بوده و تکدی‌گری نمی‌ کنند.
 
رئیس ستاد ساماندهی متکدیان افزود : کمک مستقیم به متکدیان آسیب‌های اجتماعی را افزایش و گسترش می‌دهد و وجود این افراد چهره شهر را زشت کرده و کمک مردم نیز بستری می‌شود تا متکدیان پس از رفع نیاز مالی به کارهای دیگر مانند توزیع مواد مخدر اقدام کنند.
 
معاون سیاسی و اجتماعی اضافه کرد:شماری از متکدیان به دلایلی مانند طلاق، اعتیاد، بی ‌سرپرستی، بد سرپرستی و محرومیت از رفاه اجتماعی، دارای پیوندهای ناقصی با جامعه و خانواده هستند که سبب افزایش میل به انحراف و از جمله تکدی‌گری در بین آنان شده است. 
و حاشینه نشینی هم موجب بیشتر تکدی گری میشود.
 
 ایشان ضمن همکاری مطلوبتر منطقه آزاد چابهاربا ستاد ،خواستار  شناسایی  و جمع  اوری متکدیان توسط شهرداری با همکاری نیروی انتظامی و ساماندهی آنان پس از جمع اوری و اسکان این افراد توسط کارشناسان متخصص بهزیستی و اتباع بیگانه شدند که پس از طی مراحل قانونی ،موظف  به تحویل اشخاص بیگانه و مشکوک التابعین به اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی هستند .
 
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۵
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید